Co je lepší na internetu nekupovat? Zatím bez hodnocení.

Internetové nakupování je čím dál využívanější a jsou i takoví, kterým to zkrátka vyhovuje o mnoho víc než klasické kamenné obchody a proto už ani jinak nenakupují. Internet je už pevnou součástí dnešního moderního a jistým způsobem luxusního života a není divu, že e-shopů přibývá a jejich majitelé se tě snaží nalákat.

Než ale něco bezhlavě koupíš, měla bys to vždycky promyslet – pokud kupuješ něco levného, zas tolik opatrná být nemusíš, pokud si ale sama nevyděláváš, každý peníz je ti drahý anebo naopak chceš koupit něco dražšího, určitě je na místě zauvažovat o tom, u koho kupuješ a hlavně – jestli je dobré danou věc koupit zrovna na internetu.

Nedávno jsem nad tímhle tématem uvažovala i já a proti ti přináším soupis věcí, které bys raději měla koupit v kamenném obchodě anebo jejich nákup dobře promyslet.

Make-up

Je sice pohodlné kliknout a vyzvednout si nákup u dveří, ale zrovna u make-upu je dobré udělat vyjímku, obzvlášť v tom případě, že chceš vyzkoušet něco nového, kde si nejsi jistá odstínem. Často se totiž e-shopy pyšní tím, že mají autentické a velmi kvalitní fotografie daných výrobků a odstínů, to však ale neplatí vždy a i s kvalitním fotoaparátem se nemusí odstín make-upu na fotografii rovnat tomu skutečnému.

Pokud ti pak přijde moc tmavý nebo světlý make-up a ty ho vyzkoušíš, bohužel drtivá většina prodejců už ti neumožní poslat ho zpět a ty tedy zaplatíš za kosmetiku, která ti zkrátka nesedí. To už se spíš vyplatí zajít do drogérie.

Spodní prádlo

Tohle platí hlavně pro slečny, které si nejsou jisté svojí velikostí, ale ráda bych to zobecnila i pro širší okruh dívek. Spodní prádlo je kapitola sama o sobě, výběr totiž není nic lehkého a je nutností, aby ses v něm cítila dobře – máme ho na sobě totiž skoro celý den (alespoň většina z nás) a mít prádlo, které nesedí, mačká, je těsné, všechno ti z něj leze nebo naopak je moc velké – to je zkrátka tragédie.

Pokud si tedy nejsi jistá velikostí, vždy raději zajdi do kamenného obchodu, kde ti prodavačky určitě rády poradí a pomohou ti vybrat vhodnou velikost. Navíc si také v kabince budeš moc takovou podprsenku vyzkoušet, aby sis byla jistá, že se cítíš pohodlně.

Rtěnky

Jsme u podobné situace jako s make-upy, protože mluvíme o odstínu. Pokud sháníš nějaký konkrétní odstín, není zrovna dvakrát chytré hledat podle obrázků na internetových e-shopech. Já sama jsem si to vyzkoušela, když jsem hledala odstín „nude“ a na fotce jsem našla naprosto perfektní variantu. Jakmile mi ale rtěnka přišla domů, do nude měla hodně daleko.

Celkově je lepší si dekorativní kosmetiku, ve které ti záleží na odstínu (rtěnky, make-upy, oční stíny, tvářenky, pudry), kupovat tou klasickou osobní metodou.

Podezřelé levné zboží

Pokud hledáš konkrétní výrobek, a víš v jaké cenové relaci se nachází a najdeš e-shop nebo jednoho prodejce (např. na aukru nebo e-bay), který ti ho nabízí za směšně levnou cenu, která je k neuvěření a výrobek by podle jeho slov neměl být použití ani poničený, něco zkrátka nehraje.

Ano samozřejmě je vyjímka, pokud se jedná o jeden kus zboží, kterého se majitel potřebuje zbavit, to se dá prodat o dost levněji, když se ale jedná o prodejce, který má takhle levných výrobků stovky, je to divné ne?

I s tímhle se můžeš setkat ve spoustě e-shopech a buď jde o něco nekalého, nebo jde jednoduše o padělky, o fake výrobky. Nedávno jsem si kupovala kartáč Tangle Teezer, který stojí normálně okolo 400 – 600 Kč. Na aukru jsem viděla paní, která stovky těchto kartáčů prodávala za nějakých 130 Kč a popravdě – nevěřím tomu, že se jedná o originál! I na tohle si musíš dát pozor a zvážit, zda nebude lepší dát o nějakou stovku více a koupit si originál.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

  1. Mers a udělala by jsi recenzi na ten hřeben??

  2. Zajímavý článek , a naprostou s tebou souhlasím o make-upech :-)

  3. FloSii McCartney

    Na aukru si vždycky nejdřív přečtu hodnocení. :)

  4. Na internetu nakupuju jen to, co není k sehnání normálně. Třeba některy značky kosmetiky u nás vůbec nejsou, tak to koupím na internetu, ale když si někdo koupí PONOŽKY, protože se mu nechce do obchodu, kterej má kousek od domu ? To je trošku přehnany ..

  5. A také pozor na šedý dovoz. Zboží je sice značkové, ale určené pro jiný trh (často Německo), nelze ho zde reklamovat u výrobce a e-shop se tomu bude v nejlepším případě vyhýbat…
    Stalo se mi to s mobilem, oprava po roce stála 2000. Takže by bývalo lepší zakoupit ho v elektru…

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist