Domů Sex & vztahy Sex Co když se mi „TO“ nebude líbit?

Co když se mi „TO“ nebude líbit?

14

Článek pravděpodobně zbytečný pro ty, které už zahájení sexuálního života mají za sebou, ale možná užitečný pro takové, které to teprve mají v plánu a bojí se hrozné spousty věcí. Bojíme se pocitů při prvním sexu, trapasů, nevíme, co dělat s rukama a s nohama a snažíme se prostě jen vyhovět našemu protějšku, protože ať už vám holky budou tvrdit cokoliv – pro většinu z nás je první sex hlavně vzpomínka na hroznou nervozitu a zmatek. I proto je důležité pořádně si rozmyslet, s kým bys to svoje poprvé chtěla zažít.

Jednou z obav, které mladé slečny provází nejvíc je, co když se jim to nebude líbit – anebo hned po sexu: „Jsem divná, když mě to nevzrušilo?“

První orgasmus

Není žádnou pravdou, že při každém sexu musíš mít orgasmus. Sama poznáš, že je takřka nemožné hned poprvé se uvolnit a zažít takový slastný pocit. Ne, že by to bolelo, bylo nepříjemné, ale náš orgasmus narozdíl od toho klučičího ovlivňuje i to, co se nám děje v hlavě. Pokud jsi nervózní, pravděpodobně žádný orgasmus nebude a není to divné.

Jsem na tom stejně – při prvním sexu orgasmus nebyl, ani při druhém, třetím ani těch dalších. Přiznám se, že co se týče změny partnerů, tak je to pro mě úplně to nejhorší a nejsem typ holky, která by mohla ze dne na den měnit přítele a každý den sexovat s jiným. Je to u mě dáno hlavně tím, že s tím novým jsem hrozně nervózní a nesvá – nevím, co čekat. Proto jsem se orgasmu dočkala, až když jsem věděla na čem jsem, ničeho jsem se nebála a dokázala jsem se uvolnit a tak je to u většiny holek.

Proto se nemusíš obávat, když jsi stále orgasmus nezažila.

Bylo to divný…

I to můžou být tvá slova po prvním sexu. Holky se většinou bojí toho, že to bude bolet, ale to je zbytečný – i kdybys měla panenskou blánu o něco silnější, neznám žádnou slečnu, která by na defloraci blány zemřela. Pokud tedy přežiješ tu bolest (menší ironie – doopravdy se nemáte čeho bát a já jsem hrozný strašpytel a bolesti se bojím, proto to ode mě berte vážně), možná tě bude trápit, že se ti to nijak nelíbilo a bylo to takový… „nijaký“.

I na tom není nic divného – skoro každá slečna si tím musí projít. A z fleku bych zakázala filmy a knížky, ve kterých si to holka při prvním pohlavním styku nesmírně užívá, protože se jí to hrozně líbí, má orgasmus a je to „dokonalý“. Blbne to pak ostatní a když se to neděje jim, považují se za divné.

Ale neznamená to, že po prvním sexu budeš v depresi – může to být hezké, ale rozhodně to  nebude jako v pornu!

Asexuální?

Slyšela jsi už tohle slovo? Je to protiklad sexuálního a když se to řekne o ženě, znamená to, že nemá žádný zájem o sex, nebaví jí to a ani už to nechce zkoušet.

Když se tenhle fakt, dozví slečny, kterým první sex připadal (opět použiju to slovo) „nijaký“, pomyslí si: „Ach bože! Jsem asexuální! Nikdy mě nikdo nebude chtít!“ Nemusíš se bát, jestli tě něco takového někdy napadlo a já se přiznám, že jsem si tohle řekla, když mě první sex neuchvátil. Bála jsem se, že k tomu budu získávat odpor, nebudu už na žádného kluka ani chtít sáhnout (v tom sexuálním ohledu) a já zůstanu do smrti na ocet.

Takový strach je zbytečný a asexuálnost nepoznáš po prvním pohlavním styku. Čím víc jich zažiješ, čím méně budeš nervózní a čím více budeš vědět o své těle, tím to půjde snadněji a lépe;)

I proto je hrozně důležité, aby sis vybrala správného partnera a někoho, kdo s tebou není jen proto, aby tě zneužil a odhodil, protože tím spíš ti sex zošklivý. I když to bude znít jako klišé a já o tom vím, sex s těmi hlubšími pocity je zezačátku to nejlepší, co můžeš zažít!

Předchozí článekMalá nebo velká prsa?
Další článekPro zdravé nehty: Podkladový lak
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

14 KOMENTÁŘE

 1. Popravdě mé poprvé mě vůbec nebolelo, ale byla jsem hodně nervózní a myslím, že jsem nebyla nervózní sama byli jsme oba dva nervózní. Bála jsem se, že se stane nějaký trapas, ale mé obavy byly zbytečné. A teď když se stane nějaký trapas bereme to s úsměvem.

  Jo a jinak ano je to ta řasenka co jsem vyhrála od tebe ráda jí používám a děkuju za chválu. :)

 2. Celý článek je fakt super. Je spodivem,že i klukům může pomoc dívčí blog k lepšímu porozumění dívek. No nic. I když se to bude zdát divné tak i kluci mají podobné problemy s tím „Poprvé“. Řeší otázku bude ji vyhovovat velikost, dosáhnu erekce, neudělám trapas, bude se mi to líbit či jí, vyhovují atd.
  Takže po několika letech jsem zjistil že komunikace a trpělivost je nejnutnější ve vztahu a spoutu další věci.

 3. Ahoj všem! Já jsem křesťanka, a podle toho se taky chovám. Svůj první sex budu mít až v manželství. Bůh dal tenhle zákon právě proto, abychom si nezkazlily/i život, a aby někdo nebyl zraněný (duševně), když ho/ji partner opustí. (popř. i s dítětem). Promiň Mers nechci se Ti do toho motat, ale ještě poslední věc….Jestli si někdo chcete popovídat o Bohu nebo tak, tak určitě napište na: juiolk@seznam.cz

  • Angeliko, zkazit si život sexem můžeš jen, pokud se nechráníš – a nesouvisí to s tím, jestli jsi v manželství nebo ne. Ujišťuju tě, že sex před manželstvím je ku prospěchu, ale „proti gustu …“ :-)

   • Ahoj Žaneto, musím se Angeliky zastat. Je mi 29 let, (na tyhle stránky jsem narazila při hledání účesů) a jsem 7 let vdaná. Uvěřila jsem v Pána Ježíše bohužel až v 17 letech, takže jsem „stihla“ i ten sex mimo manželství. Můj manžel je také křesťan a sex jsme si nechali až po svatbě. Tudíž mohu porovnávat. A mohu říct, že není nad to, počkat si do manželství na toho pravého. Můžu se tě zeptat, co tím získáš, že se vyspíš s klukem před svatbou? To by sis ho nevzala, kdyby se ti to s ním nelíbilo? Pokud je sex hlavním pilířem vašeho vztahu, pak se můžeš dočkat nemilých překvapení. Mám dvě děti a z vlastní zkušenosti můžu říct, že v těhotenství a po porodu se toho většinou hodně změní. A jestli k horšímu, či k lepšímu záleží jen na těch dvou. Pokud se dva lidé bezpodmínečně milují, pak vždycky najdou cestu, jak udělat jeden druhého šťastným a to nejen v sexu. ;) Navíc je pravda, že až v dospělém věku si člověk začne sex doopravdy užívat, jako souznění dvou těl a duší a ne jako tělesné cvičení. :)

    • Boty si člověk taky vyzkouší než si je koupí:)
     A popravdě si život bez sexu nedokážu představit, ale jde o to jestli se člověk s partnerem upřímně miluje:)

 4. Podle me je teda prvni sex horsi pro kluky.Kdyz se to nebude libit holce, nebude vzrusena atd., celkem nic se nedeje a ani to ten kluk nemusi poznat.Ale co ten kluk?Holka zarucene pozna jestli mu stoji nebo ne …pak je tedy paradoxni, ze kluci jsou v otazce sexu vetsinou takovi ti namachrovani frajirci a holky by se nejradsi nevidely=D

 5. ahoj… hele mam takovy trapny problém… vůbec nevim co to je a ani nevim jestli to mají i ostatní divky, ale mam takovy rekneme pruhledny az bily sliz ve vagine… občas když je ho fakt hodne a zrovna curam a kouknu se tam, tak vidim, jak to tam visi. Myslim, ze to není zadny vytok nebo tak, pokud vis co to je mohla byste mi prosim rict jestli je to pozitivni nebo negativni?

 6. Já z toho strach nemám ale zase když si řeknu,já si nejsem schpná nandat tampon a když si uvědomím že p. je o tolik větší jsem z toho trochu nesvá,na gyndě říkali že je to problém ve mě jsem prý moc nervozní a napjatá tak fakt nevim…
  Vím že je to osobní ale je vás tu spousta co to už mělo,pomáhá vám vzrušení v tom se i uvolnit..(jestli víte jak to myslim)?

  • Hele když to bude s klukem, kde to bude fakt upřímná láska, budete spolu o tom otevřeně mluvit, dáte si prostě načas.. Půjdete pomalu a budete si užívat jeden druhého a přítel bude něžný.. Začne třeba nejdřív prsty, tak se není čeho bát;)) Hlavně s přítelem nemáš bejt proč nervozní;) On je ten poslední člověk před kterým bys měl abýt nervózní:) Já jsem v přítelově přítomnosti vždycky strašně uvolněná celkově;) A vlastně ano i když se vzrušíš tak zvlhneš a to na to má taky dobrý vliv, ale jde o to nespěchat a užívat si to;) Hlavně se toho neboj:) O tolik nejde;) Když se to nepovede hned půjde se postupně:)

Diskuze je uzavřena.