Domů Krása & Péče Depilace teplým voskem

Depilace teplým voskem

7

Pokud vám nevyhovuje žiletka, ať už z důvodu, že chloupky rostou rychleji a nevyhovují vám ani depilační krémy možná je dobré zkusit depilaci voskem. Sice je občas (hlavně ve filmech) až moc přeháněna, ale je to dobrý způsob jak se na dlouhou dobu zbavit nepříjemných a nežádoucích chloupků.

Nejdřív abychom se vyhnuli omylům, tak jaký je rozdíl mezi epilací a depilací? Epilace je vytrhání chloupků i s kořínky – tudíž pokožka bez chloupků déle vydrží. Depilace je jen uříznutí chloupku na povrchu pokožky (žiletky). A i přesto, že se říká DEpilace voskem – myslí se tím vlastně epilace, protože vosk vám vytrhne chloupky i s kořínky.

Hodně žen na vosku odrazuje ta bolestivost. Pokud máte kůži doopravdy citlivou a po všem se vám osype, vše vás „bolí“, tak asi depilace voskem není to pravé pro vás, a možná vám spíš přijde vhod žiletka. Pokud je vaše pokožka však vcelku normální zkuste to. Ze svých vlastních zkušeností vím, že depilace voskem není až zas tak bolestivá. Trhání obočí a zubař mě bolí mnohokrát více (:D). Samozřejmě, štípne to, občas je trošičku nepříjemné, ale jinak bych řekla, že za tu dobu, co mi chloupky neporostou to stojí.

Depilaci voskem si můžete vyzkoušet i doma (např. pásky veet). Nedoporučuje se to ovšem na oblast třísel, která by měla voskově depilovat pouze kosmetička či odbornice. Jinak je tu možnost, že vás to bude dost bolet.Také je vhod počkat až vám chloupky vyrostou alespoň 6 mm. Pokud si pokusíte depilovat nohy s menší velikostí chloupků je tu možné, že pásky nevezmou všechny chloupky a polovina vám zůstane.

Pokud si na depilaci doma netroufnete máte možnost zajít ke kosmetičce. Voskem se dá zbavit skoro všech chloupků – od knírku, po chloupky na nohou i intimních místech či rukou. Ceny jsou různé, většinou můžete počítat s cenovou relací od 90 do 300 Kč – záleží na velikosti depilovaných míst.

Tip: Pokud nevíte jaký druh depilačních pásků použít zkuste se podívat na veet.cz, kde si můžete prohlédnout všechny jejich výrobky, jejich výhody i nevýhody.

Předchozí článekJak si vybrat správnou hormonální antikoncepci?
Další článekPéče o zuby
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

  1. Díky za článěk (: Ještě bych se chtěla zeptat, proč nedoporučuješ domácí depilaci intimních míst? Vždyť třeba přímo Veet vyrabí speciální pásky právě pro tyhle místa… já osobně to teda ještě nezkoušela, ale chtěla jsem. Tak teď, po přečtení tohohle článku, fakt nevím…

  2. Ne, tak jsem to nemyslela.. Veet je na to dobrý, ale klasický vosk, který koupíš v drogerii na to není dobrý – pokud je veet přímo na intimní partie tak do toho klidně jdi:)

  3. jak dlouho vydrží nohy po depilaci bez chloupků??chtěla bych to vyzkoušet protože v létě to bude složitější kvůli táborům…

    • Záleží na tom jaký vosk použiješ.. např. veet pásky mi to vydrželo cca 10 – 14 dní. Potom ale používají klasický obyčejný vosk a pásky, které nahřeješ a bolí to o dost víc, ale vydrží to i 3 týdny:)

  4. Ahoj, nechci tě nějak ponižovat, jenom jsem si všimla, že v 3. odstavci odspoda, (začíná to:Depilaci voskem si můžete vyzkoušet i doma…)jsi napsala místo odbornice odpornice :D Ale jinak super článek.

Diskuze je uzavřena.