Domů Krása & Péče Péče o zuby ...

Péče o zuby 5/5 (1)

8

péče o zuby je pro většinu z nás velice důležitá. Hodně lidí a žen se moc rádo směje, usmívá a i tak flirtuje a pokud zuby máte žluté a prostě celkově na nic půjde to těžko.

pasta-na-zubyCo se týče čistění zubů, tak pro klasickou nepřehnanou péči by vám měl stačit kartáček a zubní pasta. Zubní nitě se doporučuje také používat každý den, ale pro většinu z nás je to otrava a nezabýváme se s tím. Tudíž, pokud máte v plánu si zuby doopravdy perfektně čistit, kupte si i již zmíněné zubní nitě.

Zubní pastu většinou vybíráme rychle. Já dávám přednost známým a prověřeným značkám jako Colgate nebo např. Signal. Ale záleží na vás.

Kartáček volte raději měkčí – ty tvrdší mohou dráždit dásně a způsobovat bolesti a krvácení dásní.

Doporučuje se zuby čistit 2x denně, ovšem pokud chcete vážně svým zubům věnovat čas a tu správnou péči, tak si zuby čistěte po každém větším jídle. Nejdůležitější je ovšem si zuby čistit před spaním, aby se netvořily kazy a nedostávaly se do nich bakterie.

Pokud vás zub bolí není dobré čekat dlouho na návštěvu zubaře, ale objednat se co nejdříve, než se z toho stane ještě větší problém.

Pokud si zuby čistíte neustále a stejně vám vůbec nepřijdou dostatečně bílé, ale pořád značně nažloutlé nemusí to být jen vaše chyba – velkou roli zde hraje i dědičnost. Samozřejmě zdraví zubů ovlivňuje i celková životospráva a zdraví celého těla.

TIP: recenze nejlepšího přípravku pro bílé zuby

Pro dosažení bělejších zubů byste se měla vyhnout čajům, kávě, vínu a cigaretám. Vaše zuby mohou tyto výrobky zabarvit pigmentem a už se toho těžko zbavuje.

Co se týče neestetických mezer mezi zuby, rozhodně tímto problémem netrpíte jediná. I mě samotnou to trápí (mezera mezi předními zuby) – rovnátka bohužel nosit nemůžu, tak jsem se s tím už musela smířit. Ale podívejte se třeba na modní ikonu Madonnu, která je na své zuby pyšná a nikdy si mezeru spravit nenechala:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekDepilace teplým voskem
Další článekSuchý šampon
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

 1. nj, trochu nažloutlé zuby mám, ale nepiju víno, kávu ani moc často čaj ani nekouřím. Moc nvm co dělat ale někde jsem četla, že funguje jedlá soda. ALE NEUŠKODÍ ZUBŮM NĚJAK?

 2. Pro Rosalii: Co se týče jedné sody tak nevím, ale prodávají se speciální zubní pasty a ústní vody pro bělení zubů, což bude zcela jistě zdravější a bezpečnější bež nějaké babské rady :) A pokud máš dost peněz, můžeš si na profesionální bělení zubů dojít k zubařce.

 3. Nj ,dík za odpověď, ale ty pasty moc nezabíraj, na bělění se mi nechce alek hygieničce chodim

 4. Mám zuby docela nažloutlé,ale ne zase tam-Bíložluté :D
  Já musím používat zubní nitě kvůli mým srostlým předním zubům.
  Používám OdolCool což je super pasta.
  Tvůj blog jsem si oblíbila :)

 5. Po vyčištění zubů si je mám vyčistit mezzizubním kartáčkem a pak ústní vodou nebo naopak ? Díky

 6. Já si zuby čistím 2x denně někdy i častěji(po čokoládě:-D ) a stejně se mi tvoří zubní kazy. Znám holku, která si zuby čistí pouze ráno a žádný kazy nemá…To je ale nespravedlnost! :-(

Diskuze je uzavřena.