Do postele pohodlně i módně 4.9/5 (10)

To, jak se vyspíme ovlivní celý náš den. Když jsme nevyspalí nebo nás celou noc něco ruší se hned projeví a vstát tak levou nohou z postele, rozhodně není dobrý začátek. Kvalitu spánku ovlivňuje mnoho věcí – od prostředí, ve kterém spíš až po to, v čem spíš a tím se dostávám k jádru celé věci. Správné pyžamo je základem všeho a když se v něm necítíš dobře, je možné, že to celkově ovlivní tvůj spánek – na to bys nikdy neměla zapomínat. A pyžam bys doma měla mít hned několik – je dobré rozlišovat mezi pyžamem na léto a na zimu.

Letní pyžamo

To by mělo být volné, vzdušné, aby ses v něm potila co nejméně. Ve velkých vedrech totiž spát v teplém pyžamu není nic skvělého. Hodně oblíbený materiál je satén, protože nehřeje tolik jako bavlna a na kůži je příjemně chladivý. Pokud se v létě rozhodneš spát jen ve spodním prádle nebo dokonce nahá, neměla bys zapomínat na to, že čím více takto spíš, tím častěji bys měla povlékat peřiny, kvůli hygieně.

Zimní pyžamo 

Když je venku pořádná zima, je krásné být zachumlaná a v teple. Ne každý ale má doma 30 stupňů a někdy se přes noc netopí a tak se v místnosti ochladí, proto bys neměla zapomínat na dostatečně teplé pyžamo, aby jsi zbytečně nenastydla. Nejlepší materiál v tomhle směru je bavlna, která hřeje, ale je skvěle propustná a pokud máš doma doopravdy zimu, je lepší vzít si dlouhé kalhoty, tričko s dlouhým rukávem a klidně i nějaké kvalitní ponožky. To dělám vždycky, když jedu k tátovi na chalupu na Vysočinu, protože v noci netopíme a v zimě tam ráno bývá doopravdy velká zima.

Když se ale vrátíme trošku zpátky, historicky pyžama nejsou nijak tradiční, alespoň ne u nás v Evropě. V Indii byly podobné kousky oblečení nošeny klasicky přes den a okolo 17 – 18. století se tahle móda uchytila v Británii, kde se volnější kalhoty, košile nebo tričko nosily v relaxačních dnech. Po té, co se hojně začaly využívat ke spánku, ostatní státy samozřejmě nesměly zůstat pozadu a pyžama jako taková si velice oblíbily

A co si budeme povídat – dnes už se v něm venku promenáduje spousta lidí, pořádají se pyžamové večírky a celebrity se čas od času v kvalitním pyžamu také nechají vyfotografovat.

Na obrázcích můžeš najít pyžama od Pradelkoprotebe.cz a pyžama z obchodu Dianka.cz

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

6 komentářů

  1. Pěkný článek, dost s ním souhlasím :)

  2. Krásný článek :D a krásný obrázky :D

  3. Ten článek je užasný a dost jste si sním dali práci.:D
    A hlavně úžasný fotografie.Ten kdo to všechno píše atd. je vážně BOREC!!!!!!

  4. Mám takovou otázku. Mela bych nosit pod kalhotama od pyžama kalhotky? S kamoskama jsme to řešily, půlka je nosi , půlka ne.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist