Moje druhá menstruace 5/5 (4)

Menstruace jako taková, je věc velice ošemetná, která nás může pořádně potrápit. To určitě vědí mladší dívky, které zažívají svá první krvácení, která mohou být nepravidelná a různě rozházená. Málokdy se stane, že cyklus je pravidelný od samého začátku – menstruace si zkrátka často dělá, co se jí zlíbí a přidělává nám jen starosti. Udává se, že po 2 letech menstruace, by se krvácení mělo ustálit a být pravidelné – to bych ráda uvedla na pravou míru. Je možné, že po dvou letech se vše srovná a bude to chodit jako hodinky, ale často se to tak neděje a někdo má pravidelnou menstruaci po roce, někdo po čtyřech letech a nikdo vůbec.

Tak jako tak, asi nejproblematičtější záležitost, týkající se menstruace jako takové je druhé krvácení. O tom se můžete přesvědčit i tady na blogu v komentářích, protože není snad týden, aby mi nějaká slečna nenapsala, že dostala svou první menstruaci a ta druhá se zatím nedostavila, co s tím?

A právě kvůli tomu píšu (samozřejmě ve škole:D) tenhle článek, který doufám pomůže, protože problém je to častý a když nedostaneš svou druhou menstruaci včas, nemusíš hned panikařit.

Kdy můžu očekávat druhou menstruaci? 

Ideálně za těch 28 dní po té poslední. Kdyby byl svět krásný a dokonalý, přesně takhle by to bylo, jenže takhle to bohužel nefunguje a lidské tělo nemusí být takto přesné. Proto se nediv, jestli druhou periodu nedostaneš přesně na čas – nemusí to znamenat, že nejsi v pořádku nebo že se máš o své ženské orgány bát, stává se to.

A stává se to proto, protože vaječníky byly do téhle doby takřka nečinné a pohádkově řečeno se flákaly a nic nedělaly. Teď se ale tvoje tělo mění a ty dospíváš, takže i vaječníky začínají pracovat a aby se ustálily a pracovaly pořádně – to jim zkrátka může chvíli trvat, na tom není nic divného.

Kdy se mám začít bát? 

Pokud druhou menstruaci nedostaneš přesně, nemusíš panikařit. Když vynechá jeden měsíc, dva měsíce není na tom nic divného. Nic by se ale nemělo přehánět ani podceňovat a nikdy se svým čekáním a otálením než zajdeš k lékaři nepřekračuj 5 měsíční dobu. Do pěti měsíců od první menstruace by se už zkrátka druhé krvácení mělo dostavit a pokud se tak nestane, je lepší to prověřit. Opět zdůrazňuji, že to nemusí znamenat nic špatného a samozřejmě ani to, že bys byla nemocná.

Co mi lékař udělá? 

Gynekologa se nemusíš bát, nebude tě zbytečně trápit. Pokud tam půjdeš na své první vyšetření, sestřička nebo samotný lékař tě vyzpovídá, zeptá se tě na školu, na zdravotní stav, na to kdy jsi první menstruaci dostala, jestli byla silná a jak dlouho trvala apod. Vyšetření se liší podle toho, co gynekolog upřednostňuje – někdo dělá pouze ultrazvuk (přes břicho – tedy pouze na povrchu, nic bolestivého), někdo ti udělá klasické gynekologické vyšetření (stejně tak se nejedná o nic bolestivého, stačí se uvolnit a bude to ok). A zjistí, jestli jsou tvé ženské orgány v pořádku a není s nimi nic špatně.

Pokud uzná, že jsi v pořádku, buď ti doporučí na druhou menstruaci ještě počkat nebo (nejpravděpodobněji) ji vyvolá. Vyvolat ji může buď injekcí nebo hormonálními léky. Injekce se píchá těsně nad zadeček a do týdne po vpichu bys měla menstruaci dostat. Léky se berou nejčastěji deset dní, dvakrát denně a do tří dnů po jejich vysazení by měla menstruace opět přijít. Gynekologové upřednostňují injekční metodu – je to rychlejší a nemusíš dodržovat žádný lékový režim.

Co když je druhá menstruace „podezřelá“? 

Někdy se může druhá menstruace dostavit skoro na čas nebo o trochu déle, ale za to může být dost divná. Může být moc dlouhá nebo moc krátká. Často se stává, že slečna krvácí jen jeden den a tím to končí – věř, že to není nic strašného, stává se to a je to normální. Pokud jsi ještě panna a neměla jsi pohlavní styk, nemáš se vůbec čeho bát. Stejně tak se občas objeví i delší menstruace – pokud by byla ale extra silná, extra bolestivá nebo extra dlouhá (přes 10 dnů silného krvácení) je lepší zajít k odborníkovi.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

232 komentářů

 1. Ahoj, když jsem začínala menstruovat, tak jsem měla přesně ten samý problém..:)
  Vím, že holka která to nemá pravidelné ani trochu dokáže byt v pěkném stresu(vlastní zkušenost).. Tak jenom uklidnění pro ty, které to teď potřebují.. Já jsem na svou druhou menstruaci čekala skoro 6 měsíců.. Mamka mě chtěla zrovna ten den vzít ke gynekologovi, ale ráno jsem zjistila, že jsem se dočkala,konečně jsem svou druhou menstruaci dostala:) Když máte takovýto problém tak zajděte k lékaři, ale já jsem důkaz, že i po dlooouhé vynechávce je všechno O.K. :D
  Od té doby mám měsíčky zcela pravidelné:)

  • Já to měla úplně stejně. Akorát teda mě mamka nechtěla vzít ke gynekologovi ten den, ale v blízké době.

 2. Mě to přišlo za 2 měsíce, jakoby 1x vynechalo. Teď to mám vcelku pravidelně :)

 3. Ahooj já jsem svou 1. menstruaci dostala 20.8.2012. Druhou jsem nedostala, ale dostala jsem to jako po třetí akorát s dvoutejdenním spožděním… Akorát moje třetí menstruace trvala jenom 3 dny a 2 dny to byl jenom hnědý až bordový výtok… Je to normální…. Byla to opravdu menstruace??????????
  Mooooc ti děkuju za odpověd…!!!!
  Petra L.

  • Ano byla, to se občas stává, hlavně ze začátku:)

   • Ahoj. Asi před 3týdny nebo i 4-mi sem měla hnědý výtok (hlen) Trval asi 2dny. A dneska sem měla ráno zase ten hlen ale už vypadal více jak menstruace. Jak sem přišla ze školy měla sem červený flek na kalhotkách. Asi mám už 1 menstruaci že? Jemi 12 ale v březnu mi bude 13. Jinak sem byla na kontrole u gynekoložky (ale ne k vůli tomu, kvůli překlepu vyšetření mé dochtorky a taky že mi nic není) Byla sem tam včera. Jak sem tam byla tak mi nic nebylo ale pak jak sem přijela domů bolelo mě břicho. A pak se dělo to co sem ti napsala. Paní gynekoložka naznačila že bych to asi měla dostat. Nevím,bojím se a mamce sem to neřekla. Děkuji za odpověď.

   • Ahoj nevím moc jak jsem napsat mám v tom zmatek 28 denní cyklus má trvat pokud to říkám správně a ten 28 denní cyklus se počítá od začátku MS nebo od ukončení ? Kdzy jsem MS dostala 2.8-7.8 a má trvat 28 Tal to znamená ze má přijít další 29.8?

 4. Ahoj já jsem dostala první menstruaci 30.7.2012. A od té doby pořád nic.. A pořád čekám kdy to dostanu a sem z toho nervozní. Je to normální ? Moc děkuju za odpověd.

 5. Já jsem první menstruaci měla 21 dní druhá by měla přijít za tři týdny. Jenom doufám že bude kratší, protože mít 3 týdny mences je vážně záhul :DDDd

  • Ty jsi ,,Krvácela“ 21 dní? Jdi hned na gyndu, tohle není normální !!!

  • Ano… 21 dní ? :‘-( :-O To je hrozné.. obyvkle trvá 4-7 dní….

  • no já jsem 1. normálně asi 7 dní, za mesic jsem dostala další a měla jsem jí taky asi 20 dní, ale jenom slabou, že mi stačili 2 intimky na den nikomu jsem to neřekla a když už jsem to mamce chtěla říct tak mi najednou skončila. už mi to bylo vážně divný, ale nakonec ok. Momentálně mam 3. a ta je ok. :-)

 6. To moje druhá MS byla OK, ale na tu třetí zatím čekám. Zpozdila se mi o týden :D

 7. mam dotaz :když jsem dostala první měsíčky 1,11,2012 tak kdy mm dostat další???(dejme tomu že mám měsíčky pravidelně)

  děkuji

  • Asi tě moc nepotěším! Bohužel, menstruace bývá ze začátku v mnoha případech nepravidelná, a i když se ustálí, menstruačbní cyklus může trvat jen 11 a nebo také 45! Je to velmi individuální.

 8. Ahoj,chci se zeptat,je mi 12 let a dostala jsem menstruaci před měsícem a půl..kdy asi tak mohu očekávat další,děkuju za odpověď.

 9. Ahoj, dostala jsem MS tento týden v pátek večer… Mám dotazy na který bych byla ráda, kdybyste mi odpověděly:
  Jak dlouho MS trvá?? Tak 10 dní?
  Jak dlouho po první MS si můžu zavést tampon? Mám z toho strach,nevím kam ho zavést a bojím se ,že si protrhnu pannenskou blánu…
  Díky předem :-)

  • Menštruácia trvá cca 3-7 dní, tampón si môžeš dať hneď (mne sa najlepšie dáva že stojím s mierne rozkročenými nohami, kolená mierne pokrčené, priložím si ho tam, trochu potlačim a nadýchnem sa zároveň a on tam „vlezie“ sám. Keď pri vstupe do pošvy bolí, skús ten tampón tlačiť trochu bližšie k vývodu moču. Odporúčam najprv „preskúmať“ prstom. Nezabudni sa pri tlačení ho „tam“ nadýchnuť). Panenská blana je pružná, nepretrhne sa ti 100 %. Teda pri MINI a NORMAL tampóne určite. Neboj sa :-)

  • Já jsem tampon nepoužívala do doby než se mi měsíčky neustálili ale jsem ráda že jsem ho začla používat pozdějc:)) Ze začátku doporučuju vložky (Je to jistější a můžeš kontrolovat jak jsou moc nasáklé. Pak bych přešla k tamponu:))

 10. Byla to první MS

 11. Ahoj,myslíte, že je to v pohodě, když jsem měla MS jenom ani ne 3 dny?

 12. Já myslím, že to není nějaká tragédie. Já ji taky občas mívám tak krátkou, ale pokud by se to nějak ještě zkracovalo tak bych si zbšla na gynekologii. Pro jistotu. Tak snad to bude v poho!!! ;-)

 13. ja vim že to je tk trochu v tom članku moje 1 MS byla jen 4 dny a slaba ale tet už je to skoro tydan bojim se! je to normalni???

  • Ahoj, týdenní krvácení je úplně normální, a je běžné, že krvácení se během dospívání mění, nemáš se čeho bát :)

 14. už nejsem pana a mam 2 MS a už ji mam asi 5 dni a prvni MS sem měla jen 1 den neni to divne? a muže to ovlivnit i to že nejsem pana?

 15. Ahoj to sem zase já chci se zeptat jestli mi masturbace může poškodit mojí první menstruaci? Docela se bojím prosím odpověz . Děkuji

 16. + je mi 12 ještě sem to nedostala

 17. Ahoj. Chci se zeptat. První menstruaci jsem dostala zhruba před rokem a půl. Párkrát vynechala, chvíli byla pravidelná a tak. Teď je pravidelná. Ale bohužel můj menstruační cyklus trvá zhruba 14 dní. Mamka už chtěla volat na gynekologii, už jsem tam jednou byla, když jsem 2 měsíce vynechala. Myslíte, že se to někdy zklidní, nebo mám na tu gyndu dobrovolně zajít? Předem mockrát děkuji za odpověď.

  • Jdi tam. Normální cykklus má trvat 27- 35 dní. 14 dní je vážně hodně málo.

  • Menstruace trvá přeci 4-7 dní… když více je nutné zajít na gynekologii ;-)

   • Víš co to je cyklus? Doba mezi jednou a druhou menstruací když ti menstruace začne začíná nový cyklus…

   • No mě MS trvala 9 10 dní a mamk ami řekla že je to normálníže to tak taky měla (Byla to moje první MS :DD)

  • Neboj se, nemáš se čeho bát, cyklus může trvat 11-45 dní, 14 dní se zdá na první pohled málo, ale je to normální. Ještě počkej, když se Ti mensruace do 17 let neustálý, zajdi na gyndu.

 18. ale ona myslí dobu mezi menstruací

 19. Ahoj Mers,je možné že svou druhou menstruaci nedostanu?Aneb se mi dost opozdí?

  • Ahoj, svojí druhou menstruaci dostaneš:D Ať chceš nebo ne tak ji dostaneš. Ano možná bude hned za měsíc nebo bude až za 3měsíce, jestli ale druhou mensku nedostaneš 6měsíců od první měla by jsi jít k doktorovi.

 20. Je mi 14 bude mi 15 za měsíc a ješte sme nedostala první menstruaci poradte co stím a vyštak jak to trochu popohnat jsem jediná ve třídě :) děkuji

  • Měla bys to říct mamce a pak zajít k doktorce (praktický) ta by vás poslala na gynekologii. Já to budu mít pozdějc protože moje mamka to dostala až v 16 takže to vim:)

   • Děkuji … mamka to samozřejmě ví a doktorka to taky ví když jsem byla na 13 leté prohlídce :)

    • Na 13letý prohlídce to moje doktorka hrozně řešila.. Jdu i na 14 na kterou se normálně nechodí… Ale to kvůli křivejm zádům ale i kvůli tomuhle:D

    • Vůbec to neřeš ;)
     Já to taky řešila a dr. takytak jsem si sama zašla na gyndu tam se dr podívala jestli mám dělohu a potvrdila že není kam spěchat. Dva měsíce na to jsem to dostala a to taky moje doktorka šílela ale naopak bylo mi lépe když jsem jí neměla úplně mi stačí až teď v 16

 21. Ahoj Mers, chci se zeptat.. od sprna 2012, kdy jsem dostala první menstruaci, jsem měla ms 11x, mám ji po 18 dnech, což mi přijde málo.. a teď jsem ji dostala po 15 dnech, jednou jsem to měla po 16 dnech.. a všechno mi přijde hrozně málo, je to běžné ? Děkuju moc za odpověd. :)

 22. Ahoj :-)
  Ze začátku bývá menstruace nepravidelná, ale časem by se to mĕlo zlepšit.

 23. Ahoj … já jsem dostala menstruaci ale 30.12 a do ted jsem ji ještě nedostala . To byla moje první menstruace . Mám strach. Nevím kdy ji čekat … co teď.

  • neboj brzy ji dostane s ale jedimy co mechapu je to ze se snad vsecny holky porad srtachujou „kdy uz to dostanu,, a i ja se tak chovam ale kdyz uz ji dostanu uz chci aby zase zmizela XDXDXDXDXDXD

 24. Ahoj, mám dotaz :-) Je mi 13 první menstruaci jsem dostala ve 12 v Srpnu narozeniny jsem měla v Září .
  Já jsem svoji první menstrua ci dostala v srpnu a byla celkem normální trvala 5-7 dní nějak tak. Druhou jsem dostala v Lednu a ta byla strašně silná ty první dva dny ! že jsem se nemohla ani pohnout aniž bych musela nejít na záchod a trvala si tak 5 dní. Třetí menstruaci jsem dostala v Dubnu- Březnu ted nevím a byla zase jako ta první :-)
  A čtvrtou tu jsem měla asi jenom 2 dny jenom takovou fakt slabou.
  A ted je květen a furt nic ? je to normální

  • Ahoj , podle mě myslím , že to je normální . Vím , že se asi cítíš divně , ale menstruace je nepravidelná od začátku skoro vždy. Taky to tak mám. :-/ Ale jinak je to normální . Ahoj :-)

 25. Ahoj,
  prvni menstruaci jsem dostala v říjnu, od té doby jsem jí měla úplně překvapivě pravidelně. Je mi 13 takže pohlavní styk jsem ještě neměla. Nejsem ve stresu ani nemocná a Přitom se mi m. nedostavila už od února. V únoru jsem jí měla strašně slabou a teď 3 měsíce nic. Co mám dělat?

  • To je normální, mezi první a druhou může být interval třeba půlrok :)

   • Ale tohle je právě moje asi čtvrtá, tak nevím jestli je to normální i mezi třeba třetí a čtvrtou nebo interval platí jen mezi prví a druhou..://

 26. Ahoj menstruaci jsem ASI ! dostala (tedy druhou ) dnes po 6 měsíci . Nevím jestli to je ona ale asi jo . Nejdřív jsem zjistila že mám takový hnědý nebo růžový něco jako výtok a když jsem se utřela bylo to tam zas a s kousky kapek krve . a Pak zas a zase. Tak jsem si dala vložku a teče mi něco do hněda . Je to hrozné bojim se . porad děkuji

  • Je to menstruace vůbec se neboj ježiškote:DD

   • Děkuju za rychlou odpoveď , já se bojim toho hodně , protože je to velké vynechání a nevím jak to říct mamce je v práci . Nevím jestli se ta menstruace zhorší nebo zlepší a kdy zkončí tak nevím jestli ji to mam vůbec říct.

    • Ještě něco : Asi by mamka měla vědět , že jsem asi dostala 2 menstruaci že… :-// :-((

    • Měla by to vědět ale neboj se jí to říct, přijme to v pohodě, věř mi :)

 27. Ahoj :) Mám menší „menstruační problémy“.
  Moje první menstruace mi začala brzo – v 8 letech. Na začátku jsem jí měla slabou,téměř jsem o ní nevěděla až pak jsem to zjistila podle hnědého výtoku a krve na kalhotkách. Od té doby jsem měla pořád silnou menstruaci. A šlo to tak nějak po 7 dnech…18 dnech…úplně rozházené,ale když už jsem tu menstruaci dostala byla velmi silná…Jenže potom jsem to 4 měsíce nedostala.Šla jsem ke gynekologovi a ten mi ji vyvolal přes tu injekci.Měla jsem jí za pár dní. Jenže jak jsem ji dostala tím vyvoláním poté jsem ji zase dlouho nedostala,šla jsem tam znova,ted mi dal prášky.Pak jsem to dostala a jde to.Jenže před tím než to dostanu jsem velice agresivní,rozladěná a pořád „útočná“ na všechny kolem.A také mně doprovází bolesti:Bolí mně záda,mám křeče v břiše,hodně mně bolí hlava a menstruaci mám pořád silnou vytéka mi dost krve.Nevíte proč mám tyhle problémy už od začátku menstruace? myslím že tohle není moc normální…nebo je??:O jak bych tyto bolesti alespoň mohla „zmírnit“?

  • Mám podobné problémy :3 Když to dostanu okamžitě si zalehnu do postele k filmu s ledováním na břicho a skleničkou vína :) Zatím to dost pomáhá :) Červené víno ti rozproudí krev a bolesti jsou pak o dost menší:) Tedy aspoň podlé mé zkušenosti ;) Ale měla by jsi to první řešit s gynekologem :) , který ti může dát léky neb doporučit něco jiného :) Já mám doporučené cvičení na břicho (sedy-lehy , sklapovačky atp..) první tři dny mensesu:)

 28. Ahojky, prosím potřebuju pomoc a to RYCHLE :D

  Jde o to, že svou první menstruaci jsem dostala 4.6. Teda myslím si, že to byla menstruace, možná spíš takové špinění ale to je jedno.. Od té doby mám skoro každý den výtok, ale dnes mi přijde takový silnější. V břichu nebo tak mě nebolí, ale bojím se abych to nedostala teď někdy, protože pozítří mám jet s kámoši do aquaparku a nevím, jestli se z toho raději nevymluvit. Tampon si brát nechci (ani jsem ho nikdy nezkoušela, ani teď nevim jestli mi ty krámy přijdou, takže bych si ho asi ani brát neměla) a nevim jestli to riskovat. Je možné že bych šla do vody a jen tak se mi krvácení spustilo? Dost se bojím a nevim co dělat! Díky za odpověď a prosím rychle :)

  Sweet

  • Tak možné to je, může se ti to spustit ve vodě. Já na tom byla podobně a takhle narychlo jsem nevěděla co dělat, tak jsem zaběhla do obchodu a koupila si tampóny http://www.obtampony.cz/learntampons/tamponsforteens.opl
   jsou fakt dobrý a neboj,nepropouštěj :-) jsou schválně malý, takže je můžeš používat i jako panna, jinak já měla z tampónů hrozný strach, ale je to fakt v pohodě, když se uvolníš, tak ho nebudeš vůbec vnímat,jinak jsem si ho zavedla ještě před menstruací a v pohodě :-) snad jsem trochu pomohla. Jinak můžeš zkusit tu citrónovou šťávu atd. ale asi to do pozítřka nezabere, ale kdo ví

 29. Tak já to mám dobrý. Já mám menstruaci vždy ve stejnou dobu, už od první menstruace.

 30. Já svou druhou menstruaci dostala po 25 dnech od té první.

 31. Ještě sem to nedostala, ale existuje něco jako předmenstruace?? Díky

 32. Ještě sem to nikkdy nedostala, ale existuje něco jako předmenstruace?? Díky

 33. Ahoj, potřebovala bych co nejrychleji pomoct!
  Teď sem to dostala podruhé a jeden měsíc jsem vynechala dostala jsem to 20.6. takže teď už je to šestý den. Bolesti už mám slabé skoro žádné a jinak celkem slabé krvácení. Ale zítra odjíždíme na dovolenou a budeme tam 27.7. Tak se chci zeptat jestli asi někdo neví kdy by to asi mohlo skončit protože to nechci mít v autobuse. A nechci ani používat tampon nebo léky. Spíš něco jako citron nebo ocet nebo tak a prosím poradte kdy by to asi mohlo skončit nebo nějaký trik jak to zastavit :(
  Prosim co nejrychleji celkem spěchá a děkuji za odpovědi :)

  • Ahoj..Pokud jsme to dobře pochopila..tak už je ti tado rada asi zbytečná..

   Ale propřště,když někam jedeš a máš ,,to“ nebo ,,to“ máš postě dostat,zajdi na gyndu a tak ti předepíšou prášky na posunutí menstruace.. Nevím totiž jestli to jde bez předpisu,.:).Tak se kdyžtak můžeš poradit s ní:)..užíj si dovču:)

 34. Mě je 12 let, menstruaci nemám ale strašně jí chci a bolí to

  • Někdy dostáváme při menstruaci křeče, bolí nás hlava a pociťujeme únavu, ale neboj, dá se to v pohodě zvládnout.

 35. Ahoj, prvni menstruaci uz mam za sebou, a uz je to mesic a den od ni a porad nic akorat mam bily vytok, dneska bych chtela jit do bazanu myslite ze muzu? Nerada bych mela cervenou stopu za sebou. Diky za odpovedi :-)

 36. Ahoj, potřebuji pomoc.
  Naposledy jsem to dostala 21.7. a teď tento měsíc jsem to dostala 24. den předtím mě bolelo břicho a záda ale ne moc. Když mi to začalo měla sem to takové do hněda jako špinění s krví a dnes také. Je to normální? Bolesti mám stále takové slabší. A nevíte jak dlouho by to mohlo asi ještě trvat? Díky za odpovědi. :)

 37. Prosím o radu v úterý sem to dostala zítra je středa takže to mám osmý den je to normální? co by to mohlo být? A nevíte kdy by to skončilo? nemám žádné bolesti a krv. normální.

 38. Nevím si rady

  Prosím poraďte mi !!!! mám bílý výtok už několik měsíců je mi skoro 13 let a nevím, jestli je to takhle normální před menstruací, nebo, jestli to není normální…. poradte…

  • ano je to úplně normální měla jsem to taky skoro 3 roky a dostala jsem jí někdo to dostane v 15 někdo v 10 já to dostala pár dní před 13 narozeninami

 39. Nevím si rady

  ještě jsem to nedostala…

  • bílý výtok? to je normální, jestli po něm nemáš svědění nebo tak. tak v pohodě :) kamarádky před menstruací třeba ani špinění nemají a mají jen výtok, já mám zas bílý výtok každý den …. ten je normální

 40. Nedávno před pár dny sem dostala první měsíčky.Ještě před tím jsem si lámala hlavu s výtoke,protože sem netušila co to má znamenat.Te´d už o sobě vím něco dalšího děkuji ;).Ale chci se zeptat.Uběhlo 23 dní od mé první menstruace a teď sem šla na záchod a v mích kalhotkách bylo něco hlenovitého hnědočerveného,mohla by to být druhá menstruace?

 41. muze to byt tvoje druha menstruace na zacatku to nemusi byt stejne

 42. moje kamaradka dostala prvni MS v deseti pak druhou az ve 12 (za dva roky) je to normalni?

  • klarinka pipinova

   po dvou rocich to je divne to se nikomu stat nemohlo prece jenom je to dost dlouha doba a je to celkove vyloucene a mela si zajit ke GYNEKOLOVI

 43. ahoj poradte
  mám už asi půl roku bílí výtok je to takový hustě bílí sliz nebo průhledné je to nějaké znamení?

 44. je to znameni ze to za chvili dostanes jinak je to normalni

 45. Ahoj Mers, mám dotaz, ale nevím, zda na něj budeš znát odpověď. Moc by mi pomohlo, pokud ano..
  Menstruaci mám už cca 3 roky, takže je celkem pravidelná.
  Skončila mi toto úterý, tzn. 3.12. ale dnes jsem přijela z internátu, došla jsem si na wc a jako bych „špinila“ či jak to nazvat. Radši jsem si dala intimku. Nevíš, co se to děje? :( Jsem z toho celkem zoufalá, mám strach co to může být..
  Děkuji za odpověď

  • Ahoj podle mě je to divné . :/ ( sice nejsem mers ) Možná by jsi si měla zajít k doktorce , ale pokud nechces hned ja bych počkala na další menstruaci a podle toho bych posoudila (jestli jsi ji dostala brzy nez jindy nebo později nebo by jsi měla jiné problémy :) Ahoj

  • Neboj se, to je normální, v pořádku :)

 46. Ahoj je mi 12vsrpnu mi bude 13 menstruaci nemám ale moc jí chci. Jaký je to pocit? Děkuji za odpověď aluše.

  • No, některé dívky si myslí že je to vlastně jejich „povýšení“ na ženu. I tak se to dá vnímat. Bolesti při menstruaci jsou někdy hodně nepříjemné, ale dají se vydržet. Ale Tebe nejspíš zajímá, jaký je to pocit, když jdeš ráno na záchod, utřeš se a! Vidíš krev. Pomyslíš si „ok, v pohodě, jsem zdravá“. Ale pak přijde druhá otázka, jak to říct mámě??? Z toho má hodnědívek strach, já se taky bála, ale pak nás to vlastně s mamkou tak nějak „spojilo“ :) Ten první pocit je….nejde to popsat, prostě… jsi překvapená :D

 47. Ahoj holky, menstruaci jsem dostala teprve nedávno, a moc toho o ní ještě nevím, a tak jsem vám chtěla položit několik otázek: Při Tv se s holkama převlíkáme v jedné šatně, jak mám tedy zamaskovat, že mám vložku???? Také nevím, jestli mám mamce o každé své menstruaci říkat, je mi to totiž vcelku nepříjemné, protože doma se většinou o takových věcech nebavíme. Kdybych jí to ale neřekla, musela bych si sama kupovat vložky, což se mi také nechce. Předem děkuju za odpovědi. Betty

  • Ahoj, proste dej nejak nohy sikovne k sobe, ja nevim ale myslim ze to zkoumat nebudou, co se tyce kupovani vlozek taky se stydim si je kupovat sama, takze to mamce rikam ale nereknu ji ze to mam jen ze potrebuju vlozku a ona se dal nepta :-). Doufam ze jsem ti aspon trochu pomohla

 48. Ahoj prosím , první MS jsem dostala 22.11. Další 1.1. Ale včera jsem mela jakoby takovej slabej světle hnědej výtok čekala sem ze to přijde ale zatím nic … boli me prsa a pripada mi ze mam nafoukle bricho…ohlavní styk sem ještě opravdu neměla a svýmu klukovi jsem maximálně seděla na klíně :D mela bych se něčeho bát ? :/

  • Ahojky, tato nepravidelnost je zezačátku menstruace normální a běžné. Hnědý výtok může být takzvané „špinění“, tedy hodně slabá menstruace. Bolest prsou nemusí mít s menstruací nic společného, jak prsa rostou, někdy to bolí. Pocit, že máš „nafouklé“ břicho se také při menstruaci může objevit, ale také to sní vůbec nemusí mít žádnou společnost. Ale nemáš se čeho bát, mensez se časem ustálí :)

 49. Ahoj holky.! :/
  Potřebuju pomoct!
  Svojí 2 menstruaci sem dostala 28.3 a ted poslední 3 dny se mi stávalo že sem to měla jen odpoledne ale přes noc ne.No a od včerejška sem to neměla vůbec tak sem si myslela že už mi to skončilo a teď mám na kalhotkách zase krev! CO to je? bojim sem

  • Ahoj :-), neboj se, pokud to máš teprve po 2., tak se nic neděje, pokud je to nepravidelné, nebo prostě „divné“ … nic se neboj, ale pokud by to přetrvávalo nějakou hodně dlouhou dobu, tak se stav k lékaři :-) … držím palce! Jana

 50. tereza sp.

  Zeptej se Mers

 51. Ahoj ,
  Je mi tez 14 a mela sem to vcera dostat asi po 4 …jakoby to rpislo ale mela sem jen slabe krvaceni a dnes uz to prestalo… nevite co to je ? Cetla sem o tehotenstvi jenze ja pohlavni styk vazne nemela ,kluka sice mam , ale tez sem mu max sedela na kline :( pomoc :<

 52. Je to uplně normální v tvém věku.

 53. Ahoj…menses mam tak od listopadu…ale pokazde to bylo tak ze sem to dostala jeden den…pak dalsi den nic a pak zase… je to v poradku ? :D

 54. Ahoj, mě je ted14 a menstruaci mám už dva roky. Ale teď to dostávám asi o měsíc později. Chtěla bych se zeptat jestli se mi to jestě spraví…. Předem děkuju :)

 55. ahoj,první menstruaci jsem dostala 2. března začlo to tím že jsem měla hnědý vítok přez noc jsem krvácel a zbylé dva dny jsem měla zase hnědý vítok je to v pořádku ? :o

 56. Ahoj,moje 1. Menstruace trvala 8 dní je to normální?
  A byla celkem silná… Denně 5-7 vložek

 57. Je to normalní.O.K.

 58. Ahoj, chtěla bych se na něco zeptat…
  Tepre čekám na 2. Menstruaci a začíná léto… Doma už se plánuje napouštění bazénu… A já se strašně bojim že se bude koupat když to budu mít :((
  Strašně se bojim tamponu… Problem mi dělá i čípek do zadku natož tampon :(( vůbec nevim co mam delat :'( v zari jedu na tyden do italie a toho se bojim Fakt moc!! Poradte prosim :( :)

  • Tamponu se neboj, čípek se přece zavádí do zadku a ne pochvy! Mě taky nejsou čípky nijak příjemné a tampony mi nedělají problém.To, že se s tamponem necítíš dobře je vetšinou způsobeno tím, že ho máš špatně zavedený. Prostě tampony vyzkoušej a uvidíš. :)

 59. Ja čekám první a taky se bojim na leto že to dostanu ve vodě.Pí citron někomu to pomuže.

 60. Ahojky,
  Ano přesně tak! Já dostala druhou skoro přesně po dvou měsících bez dvou dnů.
  Ale byla opravdu divná jenom večer potom celý den strašně mě bolelo břicho a silně jsem krvácela dneska už zase vůbec nic.

 61. Ahoj já to mám takový divný… (od listopadu) kdyz sem to mela dostat poprve hrozne me asi tyden bolek pravý bok dole..byla jsem kvuli tomu i tri dny v nemocnici a co me od tama pustili tak jsem to dostala :D to bylo normalni..pak asi dvakrat este v pohodne a tedkom to zacina delat bordel. Asi pet dni pred tom nez to mam dostat me bolí ten pravý bok a v ten den to přestame. Ms dostanu ale vetsinou treba jen jeden den a to stredne silnou , nebo tri dny ale to zase jen krvavy vytok a nekdy proste jeden den mam dalsi ne a pak zase jo :D chtela bych vedet jestli je to normalni :D tak prosim o odpoved … :-) snad se to srovná :D

  • Ahoj to zkus poresit s mamkou…podle ne to neni normalni ale jsi ve vyvinu casem se to srovna ale res to. :-)

 62. Ahoj
  Mojí prvni ms jsem jeste nedostala ale strasne se ji bojim (a to jsem ji pred par dnema jeste chtela). Nebojim se ze protecu nebo jak to reknu mamce bojim se bolesti. : (((

 63. Mamce to říkat nemusíš a bolesti nejsou zase tak hrozné.

 64. nemáš zač:)Já ji taky teprve cekam ale znám vše od mamky.

 65. Moje mamka je na tohle téma hodně stydlivá takže všechno co vím jsem se dozvěděla tady na blogu: )))

 66. Moje Mamka není.to je dobré.s kamaradkama se az tak do hloubky nebavime.s mamkou si i píšeme sešit kde mi radí a tak ma svoje skusenosti víc než mi.

  • To je fajn taky bych takovej sešit chtěla. A s kámoškama o tom taky nepokecám protože žádný nemám: (((

 67. a ve škole?

 68. Ne mojí nej kámošku mi sebrala jedna zlá holka: (((((

 69. aha.já sice nemám něj ale mám kamosky

 70. Tak to jo: )))

 71. Ahoj prosím pomoc. Není to moje druhá menstruace mám je už od listopadu minulýho roku ale ted sem je mesíc nedostala a cekam tento mesic a mela sem jen jeden den krvavy vytok. Ale ani predtim sem je nemela pravidelný takže nevím jestli je to v pořádku protože to stale jakoby začíná. Ale já mám panický strach z těhotenství. Je mi jasný že to být nemůžu protože sem nikdy s nikým nespala ale nevím jestli to na to neemůže mít vliv :/ prosim prosim pomozte mi docela se bojím :C

 72. Ahoj mám otázku, mě je dvanáct dostala jsem už menstruaci, ale mé sestře je 14 nerostou ji prsa nic a menstruaci ještě nedostala, je to normální ?

  • Je to naprosto normální. Naopak – tys ji měla docela brzy. Někdo ji dostane už v 11 někdo až v 16. Po 16 už by to chtělo jít za gynekologem. A prsa souvisí s menstruací, jakmile dostane menstruaci, porostou jí i prsa.

 73. Pomoc. O prazdninach sem dostala 1 ms a min mesic na chlup presne 2 a tet cekam na 3 a uz 2dny nic nwm comam delat vcera a dnes jen trochu hnedej vytok. Myslite ze mi neco je?

  • Hnědý výtok většinou znamená že to brzy dostaneš , rozhodně ti nic není zezačátku je normální že je ms nepravidelná ;) :)

  • fitloulatte

   Ahoj:) Vůbec nic ti není. Je to normální zhruba ta první tři roky je menstruace nepravidelná. Některým slečnám se stane i to, že dostanou měsíčky a pak půl roku nic:) Takže buď v klidu:)

 74. Ahoj, první menstruaci jsem dostala minulý rok v září, měla jsem jí vcelku pravidelnou, ale od poslední menstruace na konci dubna jsem to nedostala.. Máma se ptala gynekoložky, jestli tam má se mnou zajít, ale gynekoložka, vzhledem k tomu, že mám jen 40 kg, řekla, že je to v pořádku, že máme ještě chvilku počkat.. Nějak nevím, co si o tom mám myslet, abych řekla pravdu, mám trochu strach.. :(

 75. Ahjo svojí první menstruaci (asi) jsem dostala zhruba před 39 dny. Byla jen slabá spíš nahnědlý výtok chvíli zas uplně vodnatá a pak zas hnědý výtok. tak jsem to po 39 dnech dostala znova a nevím pořád jestli je to menstruace je to vážně slabé krev skoro žádná spíš jen výtok. A to jako bude pořád přibližně po 39 dnech? A není dívné že mě to nebolí? Jen při té druhé jsem cítila malé bolesti břicha ale nevím jestli z toho.. Jinak bíly bezzápachý výtok už mám 2 roky ochlupení i prsa už rostou tak já nevím :) Díky za odpověd

  • Jojo to je menstruace :) gratuluka :) a muzes bejt rada ze te nic neboli :) lepsi slaba nez jako ja strasne silna… :D

 76. Ahoj mam svou druhou menstruaci a mam ji hodne silnou ( 1 vložka na třičtvrtě hodiny ) hraju volejbal a trenink mame dneska dve hodiny. Bojim se že protecu i kdyz si vezmu tampon :( budu si ho tam pak muset menit a podminky nejsou optimalni… Mam na ten trenink jit???

 77. Ahoj svoji 1 menst. jsem dostala 1.1.2014 trvala 7 dni. A ted je leden 2015 a 2 menstruace porad nikde. Planuju zajit ke gynekologovi. Nevíte co mi bude dělat a jestli tam mužů jít sama? Jo a nevadí že to není dětský gynekolog? Je mi 15. Prosím radu.

  • Ahojky Petro,

   první menstruace nemusí být vyloženě pravidelné, žádný strach :)

   Co se týče návštěvy gynekologa, píšeš, že ti je 15let, takže není problém, seber se a jdi :) Já osobně měla v 15ti přítele staršího, s mamkou moc řeč nebyla (i přes to, že je zdravotní sestrou) a tak jsem si zavolala do ordinace gynekologa s tím, zda bych se u něj mohla zapsat a přijít na vstupní kontrolu. Nebyl to problém, za dva dny jsem popadla kamarádku a šla tam sama, bez toho, abych něco dál nesmyslně probírala s rodiči, když byli proti. Je podstatné si uvědomit, že kor pokud hodláš začít se sexuálním životem, děláš to pro sebe. Snahy rodičů zabránit tomu okamžiku cestou, že dětem nepomohou z hlediska sehnání gynekologa, atd. jsou i tak zbytečné….

   U první návštěvy.. Rozhodně základní věci, jako je měření tlaku, vážení, odběr krve na testy, atd. Přímo u doktora následně záleží na tom, zda jsi nebo nejsi panna. Pokud jsi ještě panna, pravděpodobně půjde o nějakou rutinní prohlídku, kdy tě dole „otvírat“ nebude, max asi stěr. S touto alternativou nemám zkušenosti, tudíž nemohu říci na 100%.

   Pokud už nejsi panna, posadí si tě na křeslo, otevře si tě, odebere stěr na testy, prohmatá, atd. Možná si s tebou popovídá i o antikoncepci, prevenci, apod.

   Zpravidla to ale nejsou dlouhé návštěvy :)

 78. Zdravím! Chtěla bych se zeptat. Mám teď svou 2. menstruaci, dnes je to pátý den. Zítra mám jet na dovolenou a moc se bojím, že to budu mít celou dobu a neužiju si to tam :/ První dva dny byla silná, třetí den taková střední a včera jen ráno. Odpoledne ani přes noc už nic, tak jsem myslela, že je už díky bohu konec ale dneska jsem měla na kalhotkách zase krev. To je v pořádku? A chtěla jsem se zeptat, jestli existuje způsob, jak menstruaci urychlit. Jako aby skončila co nejdříve :o A dá se nějak zjistit kolik dní ještě potrvá? Prosím odpovězte mi někdo co nejdříve :( Děkuji

 79. Ahoj, dostala jsem první menstruaci 18.3. a je 1.5. a furt ji nemám je to normální? Je mi 11 let, měřím 158 cm a vážím 45 kg.

 80. Ahoj Miriam, tvá první menstruace byla 18.března? Ta proběhla normálně a další se už nedostavila? To je normální, chvíli potrvá, než se ti cyklus upraví. Zatím bych to do dalšího termínu, což je 18. 5., neřešila. Když se ani po tom nedostaví, můžeš se zeptat tvého gynekologa. Ale věř mi, než budeš mít menstruaci pravidelně, chvíli to potrvá. Zatím se měj: )

 81. anežka 111111

  Ahoj chci se zeptat že asi před 4 měsíci jsem dostala první menstruaci, ale bylo to místo krve hnědý a pak po třech měsících jsem to měla zase, ale víc hnědý a bílá mezi tim, i trochu krve…je to správně?

 82. Lucie Fantova

  Chci se zeptat jak dlouho ma trvat druhá menstruace. Už ji mám čtyři dny a moc neslabne. Jé třeba možné ze mi přes noc zmizí? Děkuju za odpověď.

 83. Ahoj, normální menstruace trvá 3-7 dní. Je jedno jestli je první, druhá a nebo třicátá.

 84. Ahoj je možné, ze druhou menstruaci dostanu až za rok? Moje kamarádka to tak měla, nebo nedá se ta druhá menstruace odložit? Diky za odpovedi

 85. Ahoj já svou druhou ms dostala před chvílí. Na kalhotkách jsem měla hnědý výtok a když jsem se utřela tak celý toaleťák od krve!! No zítra jsme měli jet na bazén😩 Ale nejedem…

 86. Ahoj mám pronlém. Dnes jsem to dostala po druhé a mám na vložce takové černé hrudky je to normální??

 87. Ano, nejspíš to je matěrnice :)

 88. To je taková prostě „stěna“. Když máš menstruaci, tak dozraje vajíčko, To vyjde z těla ven v podobě krve, a když jde „dolů“ tak se jakoby otře o tu stěnu – matěrnici a vezme jí kousek s sebou

 89. Ahoj :) chtěla jsem se zeptat… mám menstruaci už skoro 2,5 roku, ale pořád jí mám nepravidelnou. Vypadalo už to celkem nadějně, ale už jsem to zase dostala 2x po sobě asi tak po 2 týdnech… Někdy mi to vyjde přesně, někdy se to zase o týden zpozdí, nebo naopak to dostanu strašně brzo. Je mi 14 a půl.. Je to ještě normální? :)

 90. Ahoj,
  V tvém věku je to naprosto v pořádku, jen je to otravné co? Chápu tě :D

 91. Ahoj, je mi 14 let a za týden jedu se školou do Prahy na celý den, ale zrovna to vychází na den, kdy by měla přijít moje druhá menstruace. Cesta bude trvat asi 6 možná i více hodin a já se bojím že mi krev prosákne na oblečení. Poradíte mi prosím co mám dělat? Nebo je velká možnost, že svoji druhou menstruaci nedostanu pravidelně ?

  • Ahoj :) nikdo z nás samozřejmě neví, jestli to dostaneš, nebo ne :( ale… za těch 6 hodin musíte určitě někde zastavit, ne? Třeba na benzínce, to určitě budeš mít čas si vložku vyměnit, ne? ;) Já to mám třeba tak, že když sedím, tak „ze mě nic neteče“, to až když se po nějaký době zvednu, ale nevím, jak to máš ty :) jinak ti prostě poradím vložku, co nejvíc saje :)

 92. 3 dny jsem měla silnější výtok, a dnes už nic, i jak jsem dostala první ms tak mi trvala 3 dny, je možné ze tento výtok byl místo menstruace? ( nebyl nějak dohněda zbarveny, byl průhledný)

 93. To asi nebylo místo toho, některé holky ho mají pořád, a kdyby jsi náhodouuu protekla, tak když zastavíte třeba na té benzínce, což většinou zastavujeme, když jedem někam daleko, tak si vem náhradní kalhotky popřípadě i kalhoty, a můžeš si to tam rychle převlíct :)

  • Dekuji, byla jsem v Praze a menstruaci jsem naštěstí nedostala:-). Ale bojím se ze proteču ve škole, nevím totiž kdy mám MS čekat, je mi blbé si brát náhradní oblečení do školy, když mi hrabou decka do aktovky. Já ani vlastně nevím jak poznám ze jsem MS dostala:'(

 94. No vidííš. Máte ve škole skříňky Viki? Kdyžtak si ty náhradní kalhoty dej do skříňky :-). A menstruaci poznáš ne? Už jsi ji měla….

  • Nooo, ve škole skříňky nemáme, máme společně šatny a nejhorší je ze jak jsem měla moji první menstruaci, tak náhodou jsem šla na záchod a uvidela jsem na kalhotkách malou kapičku krve tak nevím :'(

 95. Ahoj, menstruaci jsem poprvé dostala přesně před 6ti měsíci… Vím, že bych už měla někam jít, ale hrozně se bojím a nevím, jak to mám říct mamce. Pár dní zpátky mě bolela hlava a také jsem měla tlak v podbřišku. Myslíte, že můžu ještě chvíli počkat? Poraďte prosím… :(

 96. Ahoj, Meloune :D
  Pokud s menstruací nemáš problémy, tak nikam chodit nemusíš. A mamce jsi to už měla říct normálně. Možná si toho už všimla

  • Děkuji za odpověď. Mým problémem je ale to, že jsem od té doby nedostala druhou. Promiň nějak mi nedošlo, že jsem to nenapsala… Jinak mamka o první ví. V tomhle článku se píše, že by se mělo jít k doktorovi, pokud je období mezi první a druhou delší než 6 měsíců…

 97. Ahoj, tak teda řekni mamce, že jsi to nedostala, ať s tebou raději někam zajde. A jsi si jistá, že to byla opravdu menstruace to první?

  • Tak teď jsi mi nasadila brouka do hlavy… Celou dobu jsem žila s tím, zě to menstruace byla ale teď mám pocit a uvědomuji si, že to byl spíše jen hnědý výtok – špinění s pár kapkami krve. Trvalo to týden a od té doby nic. Mám se tedy bát o to víc? Je mi 14 a půl no a vážně moc se bojím.

 98. No, ona to ta menstruace být mohla, třeba slabá, většinou když mají holky to špinění, tak menstruace příjde za pár dní. Takže menstruace to být mohla…. Vím, že ti je 14 a půl, ale neměla jsi někdy náhodou sex? Když ne, tak raději zajdi za gynekologem, on ti poradí

 99. Ahoj, už druhý den mám docela silou menstruaci( vložku si musím měnit tak 5 krát, možná i vícekrát za den) nevíte co mi muže ms zmírnit? Nechci jít za gynekologem :'(

  • Ahoj Victorio, jak dlouho máš měsíčky? První dny bývají nejsilnější. Já mám většinou na den 7 vložek. Některá slečna to má prostě silnější a některá slabší…s tím nic neuděláme :( Držím ti palce

   • Aha, děkuji a teď mám ms po 3. Tu první a druhou jsem měla ale velmi slabou, a myslíš ze když ty předešlé mi trvali 3 dny, tak tahle taky bude 3 dny?

    • Nemáš zač :)
     Je dost možné, že to budeš mít zas jen tři dny, to při prvních menskách bývá. Ale postupem času by se ti to mělo srovnat a bude ti to trvat tak okolo těch 5 dnů.
     Jaké používáš vložky jestli se můžu zeptat? Jestli to máš tak silné, tak používej třeba noční, ať pořád nemusíš lítat na záchod.

 100. Ahoj, potrebuju pomoc, dnes jsem neměla na vlozce jen krev, ale i nějakou černou dlouhou nudli, já se straně bojím, co to muže znamenat ????:'(

 101. Elca: pozivam vložky pro normální ms:-)

 102. Těžko říct na dálku co to je :(
  Nejspíš to máš smíchané jenom s výtokem a nic se neděje, nebo to může signalizovat třeba zánět.
  Kdyby tě bolelo břicho, nebo tě tam dole svědilo, tak to určo nebude v pořádku. Nechceš se svěřt mamce?

  • mamce nic říkat nebudu, je mi to trapné. Břicho me nebolí a nic mě nesvedi, takže to bude asi ok, děkuji:)

 103. Hele jako nevím proč to sem píšu ale když poslouchám ty holky jak říkají já už chci menstruaci a já to ještě nemám atd.Já to dostala včera a je to strašný pořád vás něco bolí porád vsude krev (tam dole : ) .Jako holky nechtějte to :) :)

 104. Může první menstruace trvat jen 3 dny ? :)

 105. Ahoj už jsem měla 3. Menstruaci a čekám na 4. Dnes jsem na kalhotkách našla hnědý flek. Může to být má 4. menstruace?

 106. Ahoj, ten hnědý flek může být třeba začátek té 4. menstruace, a nebo samotná menstruace :D

 107. Ahojky, nevíte co by mi mohlo zmírnit menstruaci ? Beru vitamin C a nějak moc to nepomáhá :-(

 108. Ahoj Victorio, vitamín C ti to spíš zhorší, A menstruace se nějak zmírnit ani moc nedá. Zkus třeba Ibalgin… Neber si ale Paralen, ten to zhoršuje .:))

  • Ahoj, Ibalgin bych nedoporučovala – to raději Ibuprofen, nebo se zeptej v lékárně na nějakou šetrnější medicínu, protože Ibalgin je pěknej sajrajt. Já sama mám za sebou několik let na Ibalginu a upřímně mi už nezabírá, používám ale Algifen Neo (jsou to kapky) a ten zabere spolehlivě vždycky a můžeš si i v rámci možností upravit dávkování ;)

 109. Mám docela nepravidelnou menstruaci ale ted jsem ji dostala tak akorát(cca28dnů) predtim tak po 16 a 20 dnech(jeden vajecnik vetsinou16 a druhy 20) mamka z toho silele ue me vezme k lekari ale ka si z toho nic nedelam jen mam vetsinou bolest ted me to tolik neboli a uz se mi to zmirnuje ale nekdy zo uplne na par hodin prestane a mamka rika ze to ke tim ze jsem jedla neco kyseleho ma s tim osobni zkusenosti a ja zrochu taky takze se nemusite divit ze vam to najednou prestane. Mám ale starosti s ukončením, naposledy jsem měla jen špinění a druhý den trochu silněší (jako na začátku ms) nyla to krev a tim se to prodloužilo o dva dny. Je to normální měla jsem to takhle asi dvakrát.Ms mám od prosince (Vánoční dárek😂😂😂) a nevim co s tim. Jít k lékaři není problém ale i zak se zrochu bojim, hlavně o ty ušpiněný kalhotky a peřiny navíc😊 .
  Předem děkuji za odpověď a omlouvám se za úpravu( píšu z mobilu a právě teď to mám)

 110. Ahojky, už mám tento měsíc po ms a mám nějak silný výtok, co mám dělat aby byl slabší ? Mamce nic říkat raději nechci

 111. Dobrý den, já jsem dostala svou druhou menstruaci po měsíci ,ale stejně jsem se lekla ,když to pořád nepřicházelo ,a pak jsem se koukla na tyto stranky, po kterých jsem se uklidnila a dozvěděla jsem se že je to v pořádku, že druhá menstruace nemusí přijít hned m po měsíci ,ale že to trvá nějakou tu dobu, no a hned co jsem to dočetla tak to trvalo cca 1-2dny než jsem to dostala.Takže moc děkuji za tyto stránky.

 112. Ahoj, je normální, že mám asi už 5 let v kuse výtok ? A dokonce mi přijde ze ho mám teď asi 2 týdny trochu silnější než kdysi, no ale to je jedno, Napište jestli je to normalni a popřípadě co mám dělat abych ho neměla :(

 113. Je to normální a bohužel se ho už nezbavíme
  Jestli ti vadí, zkus intimky

 114. Ahoj holky, mam docela problem. Dostala jsem svoji 3. menstruaci po 29 dnech, coz je ok. Ale uz mi trva 5 den, ale krvaceni neustupuje. Vlozka vystaci na 3 hodiny. Je to ok?

  • Jimmy Jimmy aguár, Jimmy Jimmy uá

   Kati, asi moc ne… Další rady ti pošlu, když mi seženeš mail na Mers! A kdokoliv jiný! Prosím, blogerky, nemáte mail na Mersmerize?!

 115. Dá se zbavit výtoku?!

  • Ahoj, ne výtoku se zbavit nelze. Pokud mas vetsi mnozstvi vytoku (treba pred menzesem) tak muzes nosit intimky neboli slipovky. Jsou to jen velmi tenke vlozky, ktere nejsou vubec videt v obleceni, to se neboj. Take jde o to, jakou barvu vytoku mas. Pokud bys mela treba zeleny, hodne by zapachal muze jit o nejakou mykozu a kvasinky. Ty sama nevyresis a chce to pomoc od gyndy. Preji hodne stesti.

 116. Ahoj, je mi 15 a ms mám asi půl roku. Myslíte ze se muzu s ms koupat v bazenu ? Tampon opravdu používat nechci, bojím se…

  • Ne to rozhodne nemuzes, Viki. Za prve by bazen vypadal jako z hororu a za druhe by sis mohla privodit neprijemnou infekci. Bud pouzij tampon a nebo se jen opaluj, preji hodne stesti.

 117. Prosim holky potrebuji nutnou radu. Stalo se vam nektere, ze jste mely MS pres 10 dni? Je to moje 3. menstruace, ta 2. trvala 8 dni. Vim, ze nektere byste uz silely, ale zeny v nasi rodine mely MS dlouho vsechny (od 6- 10 dnu). Jenze me prave jeste 10 den nekonci tak nevim co mam delat. Prosim jsem rada za kazdou radu.

 118. Ahoj…v pondělí to bude půl roku od mé první menstruace. A pořád nepřišla ta druhá. Doufám ,že příjde.

 119. Dobrý den,je mi 14 a teď mám 2 MS a už mám 7 dní. Na začátku to bylo v poho ale 5 den to začalo sílit a nepřijde mi že to nějak ústavávalo v noci jsem protekla.Bojim se co Mám dělat před děkuji za odpověď.

 120. Adéla Martonová

  Chtěla bych se zeptat dnes odpoledne sem měla na kalhotách něco hnědo červeného bylo toho fakt hodně tak sem si dala vložku a od té doby už nic mamka říká že uvidíme ráno tak já nevím jestli to je menstruace nebo ne prosím o odpověď

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist