Domů Trendy & Fashion Módní tipy Součást ženského světa: Velké výstřihy?

Součást ženského světa: Velké výstřihy?

16

Tak a můžu začít psát o jisté věci, které se možná nevyhne žádná dívka, pokud k tomu nemá vyložený odpor. Ano, řeč je o velkém výstřihu, kterých můžeš na ulici potkat desítky za jediný den. Už minula doba, kdy je in být co nejvíce zakrytá, už minuly časy, kdy sexy bylo ukázat kotníček, mladé dívky mají teď největší zájem na tom, ukázat ze sebe co nejvíc, proč? Protože, když budou mít krátké sukýnky, velké výstřihy a odhaleno, co nejvíc nahé kůže, myslí si, že jsou sexy.

Ale to je možná chyba – přitažlivost není přímo úměrná oblečení. Hlavně, co se týče výstřihů – vždy by sis měla rozmyslet, jaký výstřih zvolíš, jak hluboký bude, zda se k tobě hodí a hlavně: Hodí se tam, kam si ho bereš?

Nejdříve je potřeba vyjasnit si jednu věc: Nemysli si, že když budeš mít přes výstřih vidět na pupík, tak jsi 100% sexy, někdy to může působit až směšně a přehnaně vyzývavě, hlavně u mladých slečen. Vždy bys měla výstřih řídit podle svého vzhledu – příklad? Nebylo by hloupé dát 12-leté dívce velký výstřih? Sice ještě možná prsa nemá nebo jen malé, ale když jí dáš vykrojené tričko, bude to (alespoň podle mě) vypadat hloupě.

Rada 1. – Nepřeháněj to s výstřihy jen proto, že je nosí spousty slečen, hlavně v tom případě, že se v takovém oblečení necítíš dobře, nebo na tobě vypadá až moc vyzývavě a lacině. 

A na řadě jsou muži – ano, jim se samozřejmě líbí, když slečna odhalí trošku víc, ale když se odhalí moc, může si vyslechnout ošklivé poznámky a to nejen od žen. Určitě nechceš, aby si o tobě kluci povídali různé báchorky a krmili tím ostatní. Navíc je fajn dát přednost mužské fantazii a nechat je přemýšlet, jak asi tvá prsa vypadají pod oblečením a ne jim 99% ukázat na veřejnosti;)

Rada 2. Chceš nosit velké výstřihy? Chceš na sebe upoutat pozornost? V tom případě musíš být připravená snášet možná i nějaké ty ošklivé poznámky tvých spolužaček nebo narážky kluků.

Co se týče společenských záležitostí, u nich si dávej doopravdy velký pozor, jak se oblečeš. Třeba já na vysoké škole, bych si nikdy neodvážila vzít na zkoušku extra hluboký výstřih – pány by to možná imponovalo, ale naše profesorky by z toho nebyly moc nadšené a když se jedná o ústní zkoušku, všichni chceme zapůsobit, co nejlépe, protože i kvůli nesympatiím tě můžou bezdůvodně od zkoušky vyhodit. Vyzývavým oblékáním si můžeš nadělat problémy u učitelů nebo autorit. I když samozřejmě záleží, na koho narazíš.

Rada 3. Zkus se s výstřihy mírnit u událostí jako jsou přijímací zkoušky, pohovory, školní akce apod. Prostě tam, kde chceš zapůsobit i na „inteligentnější lidi“ a nechceš, aby se všichni zaobírali tvým oblékáním.

Další důležitá věc je ta, jak se s hlubokým výstřihem cítíš. Jestli jsi nesvá, neustále musíš svá prsa kontrolovat, tak raději sáhni po nějakém menší výstřihu, který neodhaluje tolik. Okolí totiž dokáže poznat, když seš si nejistá a někdy ti to dá i pěkně „sežrat“. Existuje mnoho druhů výstřihu, od těch hlubších po decentnější a někdy i méně znamená více.

Rada 4. Cítíš se s hlubokým výstřihem krásně, žensky a sexy? Nezajímají tě narážky okolí (nebo nejsou žádné)? Tak kašli na celý článek a přednášku – prostě je nos.:)

Předchozí článekJak šel čas s Mersmerize
Další článekSvatební šaty
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

16 KOMENTÁŘE

 1. Mě vždycky zaujme to jak holky kolem tech 12-14 let nosi vystrihy az po pupek a nemaji co ukazovat. To se vzdycky s kamoskou smejem ze my co mame co ukazovat tk to schovavame a ty prave to davaji svetu na „obdiv“ :D:)

 2. Znám slečnu, která nosí výstřih, že ji leze podprsenka, (mimochodem je jí 12) a ještě se ukazuje před kluky, různě ze zohýbá aby jí bylo všechno vidět..nedá se to prostě přehlédnout..a nakonec jsem potom špatná já – u kluků, že nosím takové výstřihy, které nejsou tak velké jak nosí dotyčná slečna..

 3. Tak já občas takovej výstřih nosim, ale ve škole jsem ho měla jen jednou. Spíš tak u moře atd…

 4. Na tuhle záležitost mám podobný názor. Větší výstřihy, hlavně v létě jsou fajn (člověku aspoň není takové vedro), ale nic se nemá přehánět. Kdysi jsme na gymplu měli slečnu (12), která nosila výstřih, ze kterého jí „div něco nevypadlo“ – a pak (asi) byla překvapená, když se k ní kluci chovali jako k …
  Ale co se těch narážek kluků týče, mám zkušennost s tím, že ty si (někteří) neodpustí ani kdyby se holka oblékla ala jeptiška…

 5. Sorry ale pises o vystrihach a pak se sama vyfotis polonaha..Trochu trapas ne?

  • Proč? Ty fotky nejsou laciné, a nefotila jsem se sama, snažila jsem se o profesionální fotky, navíc se většině lidem líbí. Výstřihy prakticky nenosím:) Takže bych řekla, že větší trapas je, že mě tady osočuješ z něčeho, co jsem v podstatě nenapsala – a taky jsem v článku snad uveřejnila, že když někoho výstřihy baví, tak ať je nosí – navíc jsem nepsala o tom, že jsou špatné, ale o tom, že by holka měla vědět, kdy je nosit – a myslím že mezi mnou a slečnami, které to čtou je velký věkový rozdíl, tudíž..

 6. Tento článek není moc pro mě a jsem ráda odlišná, ve svých 16 letech mám dost malá prsa a i tak, nebojím se vzít tričko které má menší výstřih, nevím jestli je to špatně ukazovat když nic moc nemám. Ale teď jde o to, že holky s prsy mají asi větší sebevědomí, já se bojím ukázat je před nějakým klukem, bála bych se, že s velikostí nebude spokojen když kolem má o tolik lepší možnosti :)

  • No vidíš a já dřív jako majitelka větších prsou, jsem se vždycky bála, aby si nenašel nějakou hubenější, s menšími prsy – teď už ale vím, že na tom nezáleží:) Lepší možnosti má i ten kdo má holku s velkými prsy, proto to nemá cenu řešit:)

   • On snad každý bude mít své klady a protiklady, je to jasné :) Ale mě to nijak moc netrápí, koukám na svoji mamku s pocitem, že se ještě zvětší, pokud je zrovna toto dědičné :) A jsem snimi spokojená, sice mi některé trička co se mi líbí nesedí a to mě mrzí, ale toť vše. Trápí mě spíš hlava druhých, abych nezklamala kluka. To by pro mě bylo horší než zklamat sebe :)

 7. Já osobně tam sotva něco mam, takže nosim jenom normální tílka s normálnim výstřihem :D Nemam ho rozhodně až bůhví kam jako některý holky .. :D

 8. je mi 13 a už od mala mám velká prsa po mámě. Někdy je to ale i velká nevýhoda. Závodně plavu a pořád mi kluci rozvazují plavky, říkají že mám kozy jak… a někteří zkoušely i šáhnout :D Mě osobně to vadí ale plavání se nevzdám. Do školy výstřihy moc nenosím jenom minimálně ale kdykoli si ho vezmu tak začnou mít spolužačky blbý kecy (není nějak extra velký výstřih tak nějak přiměřeně)
  No prostě mít velká prsa není zas taková výhoda. Vše má své klady i protiklady :-)

Diskuze je uzavřena.