Domů Krása & Péče Líčení Druhy očních stínů + tipy na nanášení ...

Druhy očních stínů + tipy na nanášení 4.86/5 (7)

7

090708a3727Oční stíny by neměly být zavrhovány, odsunovány ani přehlíženy. Jsou velice důležitou součástí líčení, protože dokáží zázraky – zdůraznit na očích to, co chceme zdůranit, schovat to  co chceme schovat a dokáží změnit výraz celé tváře. Pokud je nepoužíváš přes den, rozhodně na ně nezapomínej večer, když vyrážíš na nějakou oslavu či ples – k večernímu líčení stíny prostě patří. Ve starším článcích ses mohla dozvědět, jaké barvy se ke komu hodí a jak je správně nanášet, tentokrát se rozepíšu o druzích očních stínů (v jaké konzistenci je můžeš najít) a dám také pár tipů na tu správnou aplikaci. Protože i krásný a padnoucí oční stín je k ničemu, pokud na očích nevydrží nebo ti půjde špatně nanést.

Pudrové/práškové oční stíny – Jsou určitě tím nejvyužívanějším a nejobvyklejším, co žena může v taštičce na kosmetiku mít. Neznám nikoho, kdo by doma neměl ani jednu barvičku. Nanášení není nijak problémové, jen u tmavších odstínů vzniká problém, že padají pod oči a nehezky zbarvují pleť pod víčky. Také mohou způsobovat problémy majitelkám kontaktních čoček, protože často drobné částečky padají i do oka.

Highlighter – Anglický název ti už při překladu sdělí, že tyhle stíny jsou ve světlé barvičce (bílé nebo krémové) a jsou většinou v krémové konzistenci. Používají se k rozjasnění pohledu či k optickému rozevření očí.

Krémové stíny – Takové poznáš snadno, protože nejsou v paletkách jako pudrové, ale spíš v krabičkách, dózičkách. Pokud s nimi umíš pracovat vypadají krásně, obzvlášť ty se třpytkami. Jediný jejich minus je, že rychle zasychají, takže s nimi musíš zacházet rychle a nehodí se ženám a dívkám, které mají viditelné vrásky u očí – stejně jako pudr (a o něco víc) se usazují do očních záhybů a vrásek. Dál můžeš najít i jejich příbuzné – např. gelovo – krémové oční stíny. Příkladem jsou třeba právě Color tattoo od Maybeline.

Stíny v tužce –  Vypadají jako klasické konturovací tužky, jen jsou o hodně tlustší a většinou v různých barevných variacích. Jsou skvělým pomocníkem na dlouhé cesty, protože nezabírají moc místa – navíc pokud nechceš stíny rozmazávat po víčky (štětečkem), můžeš je nanést jen samotnou tužkou a je hotovo!

Pigmenty – pigment je v podstatě prášek, který se dá využít jako oční stín, ale použití má skutečně všestranné. Může to být přísada do rozjasňovače nebo pudru (pokud zvolíš správnou světlou barvu), nebo je můžeš přisypat do bezbarvého laku na nehty, aby získal požadovanou barvu anebo je můžeš použít právě jako oční stíny. Jejich aplikace je poměrně složitá, protože často padají a proto je lepší začínat make-up očima než tváří.

Pár tipů pro aplikaci očních stínů:

– Při nanášení stínů oční víčko nesmí být mastné. Takže pokud používáš hydratační krém, vezmi tamponek a z víčka ho jemně setři. Pokud používáš make up, víčko důkladně přepudruj (ale ne bez make upu). 

– Pro delší výdrž také nezapomínej na bázi pod oční stíny, která ti může prodloužit výdrž a dokonce i zvýraznit pigmentaci očních stínů. 

– Nenanášej extrémně silnou vrstvu najednou – pokud chceš mít trošku viditelnější barvu – klidně stíny aplikuj ve více vrstvách.

– Některé stíny se bez problému (a někdy i lépe) nanášejí mokré. Stačí trošku zvlhčit štětec, kterým je nanášíš a uvidíš ten rozdíl. Hodně očních stínů je k této aplikaci dokonce určených. 

– Pokud máš menší oči nepoužívej příliš tmavé stíny a tlusté černé linky – to oči opticky zmenší. Samozřejmě se tmavých barev nemusíš vzdávat, jen musíš oko stíny vystínovat a vyhrát si jak se světlými tak i tmavými odstíny. 

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekCo ovlivňuje spolehlivost hormonální antikoncepce?
Další článekRekonstruujeme byt – část II.
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

  1. Super článek. Zrovna jsem včera začala uvažovat nad tím, že bych je mohla začít nosit :).

  2. Ahoj.. ;-) mám otázku.. v akých starších článkoch som sa mohla dozvedieť aká farba sa ku komu hodí?? Nemôžem nájsť.. PS: Super článok :-)

  3. Ahoj, tento článek mi velice pomohl. Také, zde musím napsat něco z vlastní zkušenosti:
    Zrovna jako své první stíny jsem si koupila v článku zmíněné stíny od maybeline a ,ůžu je jen vřele doporučit, protože drží fakt 24 hodin, zůstávají na svém místě a nádherně rozzáří pohled.

Diskuze je uzavřena.