Domů Tělo & Zdraví Gynekologie Důvody ke koupi menstruačního kalíšku část 2. – první použití ...

Důvody ke koupi menstruačního kalíšku část 2. – první použití 4.5/5 (4)

0

Musím říct, že jsem toho před prvním použitím menstruačního kalíšku hodně přečetla, shlédla vcelku dost videí a vyzvěděla spoustu rad od známých a příbuzných. No, říkala jsem si, jak jsem na vše připravená…Ovšem omyl byl pravdou.

Kalíšek jsem si vybrala a koupila. První část splněna. Kalíšek je měkký a pevný, i když mě trochu překvapila jeho velikost. Vydesinfikovala jsem jej podle návodu, který byl přibalen. V balíčku jsem také měla přiložený pytlíček s desinfekcí, takže to bylo snadné. Druhá část splněna.

Třetí část – všechny ženy mi radily, ať jej před prvním použitím vyzkouším. Ať si aplikaci nacvičím. Tak to jsem po pravdě nestihla. Ale i tak jsem si říkala, že to přeci zvládnu úplně v pohodě. Jsem zvyklá na tampóny a to přeci bude stejné, no ne? To byl ovšem další omyl. Je to úplně jiné, alespoň tedy podle mě. Takže i já se přikláním k tomu, abyste jej před prvním použitím vyzkoušely. Minimálně zjistíte, zda jste vybraly správnou velikost.

Pak je také potřeba vybrat si a případně, pokud nebudete jak já, i vyzkoušet způsob skladu. Je mnoho možností, jak kalíšek složit a najdete je běžně dostupné kdekoliv na internetu. Já si vybrala, řekla bych nejběžnější sklad, Céčko :-) Takže čtvrtá část splněna.

Teď už jen vyčkat na ony dny což je prakticky finální část. Čím víc se blížily, tím víc jsem měla obavy, jak to zvládnu, ale nezviklalo mě to a rozhodnutí jej použít platilo.

První použití

Ehm zajímavý….nikde jsem se nedočetla o podtlaku, ale ok. Zavedeno vcelku v pohodě. Pohyb s menstruačním kalíškem a celkově fungování během dne – paráda. Jenže pak nastal večer a fáze „vytažení“. A to teda bylo… Nevím, co jsem dělala špatně, ale podtlak se mi nedařilo a nedařilo zrušit. No co už, říkala jsem si, chce to trénink. Další dny znovu a znovu ten stejný „problém“. Takže si říkám, co dělám špatně. Nikde toho moc o podtlaku a jak jej zrušit není. Vždy věta či dvě a nic podrobnějšího. Promáčknout mi nejde. Máte někdo radu nebo odkaz, jak na to? Sem s nimi!

Čištění a vše okolo je také v pohodě, protože vám to vesměs vyjde tak, že jej aplikujete doma. Samozřejmě záleží, jak máte silné krvácení, ale i při silném jsem jej měnila po cca 9h, což je fajn.

Jsem odhodlaná jej vyzkoušet i podruhé, dát menstruačnímu kalíšku ještě šanci. A snad to prolomím, najdu způsob, jak na to, protože se mi moc líbí ta čistota a volnost během těchto dní :-) takže celkové hodnocení? Jdu do toho znovu!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.