Finská sauna 5/5 (1)

Věděli jste, že předchůdcem dnes tak oblíbené finské sauny byla parní lázeň? První popisy sauny se objevují v 11. a 12. století, a finská sauna byla tehdy jiná než ta dnešní. Byla to takzvaná kouřová sauna. Vyznačovala se tím, že uvnitř byla zcela černá od sazí, protože při jejím výhřevu se kouř valil z kamen do místnosti. Jakmile byla zásoba kamenů v kamnech zahřátá, přestalo se topit, sauna se umyla od sazí a saunování mohlo začít. Vzácně se s tímto typem můžeme setkat i dnes.

SAUNOVÁNÍ VE FINSKÉ SAUNĚ 

Saunování má výborný vliv na lidský organismus, není to ovšem úplná legrace
a rozhodně byste měli ctít jeho pravidla. Před samotným saunováním omyjte tělo mýdlovou vodou, v kabině pak setrvejte po dobu 5 – 15 minut. Následovat by mělo pozvolné ochlazování. Celý saunovací proces proveďte nejlépe třikrát, pro maximalizaci účinku. Při první návštěvě finské sauny doporučujeme obrátit se na někoho zkušeného, který vám poradí a pomůže s vašimi začátky. Je nesmírně důležité pravidla saunování dodržovat.

S finskou saunou se u nás setkáte především jako se součástí různých hotelových
a rekreačních komplexů. Čím dál častěji se objevuje také ve fitness a sportovních centrech. Můžete se rozhodnout pro návštěvu veřejné či soukromé sauny. Ale pokud jste opravdový milovník saunování a nikdy nemáte dost, nabízí se další řešení, a to pořídit si vlastní saunu domů.

DOMÁCÍ FINSKÁ SAUNA POSKYTUJE POHODLÍ V SAUNOVÁNÍ

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, určitě je vhodné si na pomoc s výběrem přizvat odbornou firmu, která vás vyslechne a navrhne řešení nejvhodnější pro vás a váš domov. Naši odborníci vám rádi pomohou se vším, co se saunování týká. Vyslechnou vaše představy a požadavky, vše společně proberete, následně připraví saunu pro vás na míru.

Postaráme se o to, abychom vytvořili vaše vysněné místo, ve kterém se budete cítit bezpečně a budete zde relaxovat. V dnešní uspěchané době není nic příjemnějšího, než se na chvíli zastavit a odevzdat se tomu slastnému pocitu relaxuj a nicnedělání. Takový odpočinek odplaví nahromaděný stres a zabrání tak, aby se dál kumuloval a udával predispozice pro vznik některých chorob. Pokud zvažujete pořízení vlastní sauny, určitě proto neváhejte, uvidíte, že to bude stát za to.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist