Domů Trendy & Fashion Módní tipy Hp-mini 210, Vivienne Tam edition

Hp-mini 210, Vivienne Tam edition

4

„Motýlí netbook“ – tak by se tento počítač dal nazvat. HP mini 210 je netbook s originálním motýlím potiskem, který určitě ocení každá žena či dívka. Já sama jsem si ho koupila v květnu, hlavně kvůli vzhledu, nízké váze (do školy musím hodně dojíždět, tak se mi s těžkým notebookem nechtělo tahat).HP mini 210 se na začátku jara objevil u nás jako ženský netbook, designově navrhnutý módní návrhářkou Vivienne Tam. Ta s HP začala spolupracovat nedávno a díky této spolupráci vznikl už nejeden notebook.

Netbook váží pouhých 1,22 kg, což je oproti klasickým notebookům doopravdy málo. Je maličky, díky tomu ho můžete nosit v kabelce nebo v batůžku bez velké námahy, to byl jeden z předních důvodů, proč jsem se rozhodně pořídit si netbook.

k

Objednávala jsem si ho z internetu. Za pár dní přišel v opravdu stylové krabičce, manuály i pouzdrem – vše sladěné do motýlího vzhledu.

Monitor má 10,9″, což se někomu může zdát jako opravdu málo, a z toho jsem měla asi největší strach. Naštěstí jsem si na tuto velikost rychle zvykla a už po čase už mi tak malý nepřijde:)

Tento netbook si můžeš objednat jen s přednastaveným operačním systémem – Windows 7, ale není to vůbec na škodu, protože i s operačním systémem ti společnost HP přidala do softwarového vybavení i program, který přemění tvůj operační systém na hotový motýlí ráj:). Místo klasické kulaté ikonky start, budeš mít krásného poletujícího motýla (jediná chyba je, že je trošku pomalejší a dost to zaneprazdňuje procesor. Sladěné jsou i ikonky, koš a tento počítač.

j

K hp mini 210 si můžete zároveň objednat stylovou bezdrátovou myš(ku), která se praktická na cesty a určitě vám ji bude každý závidět, stejně jako samotný netbook:)

A jaký je můj osobní názor po skoro půl roce užívání? Jeho největší předností je samozřejmě vzhled a váha. Dost často se mi stává, že se se mnou dávají do řeči cizí lidé, jen aby si ho pořádně prohlédli (ve škole, vlaku, v obchodních domech na wifině). Myslím, že se za ním otočí skoro každá žena, která má ráda stylové a zároveň praktické doplňky. Další výhodou je silná baterie, která vydrž až 5 hodin, což se mi ve škole vážně hodí. Klávesnice má v podstatě stejnou velikost jako na klasickém notebooku, takže se vaše prsty nijak omezovat nemusí.

Zápory, které bych netbooku vytkla je určitě vysoká cena. Netbooky jsou většinou levnější než notebooku, jen v tomto případě se to vyrovná. Myška také není nejlevnější (ale je fakt pěkná:D). Rovnou vám dívky, které rádi hrajete The sims řeknu, že procesor a grafika neutáhnout the Sims 3, mám na něm vyzkoušené The sims 2 a ty běží v pohodě. Jeho vcelku slabá hardwarová výbava je také velký zápor, ale mě nijak extra nevadí. Koupila jsem si ho hlavně kvůli škole a internetu a to běží v naprostém pořádku.

HP mini 210 Vivienne Tam edition koupíte ve většině obchodů za 12 569 Kč a stylovou myšku za 769 Kč.

Předchozí článekPrvní polibek
Další článekTužka na oči a linky
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, tento netbook bych si chtěla koupit. Myslíte si, že by se dal ještě sehnat i s tou myškou?? Když hledám, tak najdu jen ho! :D Díky za odpověd :)

  2. Tento netbook má moje přítelkyně a je rozhodně jen pro hodně málo náročné uživatele kteří nechtějí hrát hry a nejsou zvyklí na bleskurychlou reakci počítače. Za 12000 Kč kolik stál tento NTB se dá sehnat o dost lepší počítač. Tento NTB fakt doporučuji jen těm kteří chtějí dobrý design a malou hmotnost a velikost za daň rychlosti počítače a velmi malého grafického výkonu.

Diskuze je uzavřena.