Hp-mini 210, Vivienne Tam edition Zatím bez hodnocení.

“Motýlí netbook” – tak by se tento počítač dal nazvat. HP mini 210 je netbook s originálním motýlím potiskem, který určitě ocení každá žena či dívka. Já sama jsem si ho koupila v květnu, hlavně kvůli vzhledu, nízké váze (do školy musím hodně dojíždět, tak se mi s těžkým notebookem nechtělo tahat).HP mini 210 se na začátku jara objevil u nás jako ženský netbook, designově navrhnutý módní návrhářkou Vivienne Tam. Ta s HP začala spolupracovat nedávno a díky této spolupráci vznikl už nejeden notebook.

Netbook váží pouhých 1,22 kg, což je oproti klasickým notebookům doopravdy málo. Je maličky, díky tomu ho můžete nosit v kabelce nebo v batůžku bez velké námahy, to byl jeden z předních důvodů, proč jsem se rozhodně pořídit si netbook.

k

Objednávala jsem si ho z internetu. Za pár dní přišel v opravdu stylové krabičce, manuály i pouzdrem – vše sladěné do motýlího vzhledu.

Monitor má 10,9″, což se někomu může zdát jako opravdu málo, a z toho jsem měla asi největší strach. Naštěstí jsem si na tuto velikost rychle zvykla a už po čase už mi tak malý nepřijde:)

Tento netbook si můžeš objednat jen s přednastaveným operačním systémem – Windows 7, ale není to vůbec na škodu, protože i s operačním systémem ti společnost HP přidala do softwarového vybavení i program, který přemění tvůj operační systém na hotový motýlí ráj:). Místo klasické kulaté ikonky start, budeš mít krásného poletujícího motýla (jediná chyba je, že je trošku pomalejší a dost to zaneprazdňuje procesor. Sladěné jsou i ikonky, koš a tento počítač.

j

K hp mini 210 si můžete zároveň objednat stylovou bezdrátovou myš(ku), která se praktická na cesty a určitě vám ji bude každý závidět, stejně jako samotný netbook:)

A jaký je můj osobní názor po skoro půl roce užívání? Jeho největší předností je samozřejmě vzhled a váha. Dost často se mi stává, že se se mnou dávají do řeči cizí lidé, jen aby si ho pořádně prohlédli (ve škole, vlaku, v obchodních domech na wifině). Myslím, že se za ním otočí skoro každá žena, která má ráda stylové a zároveň praktické doplňky. Další výhodou je silná baterie, která vydrž až 5 hodin, což se mi ve škole vážně hodí. Klávesnice má v podstatě stejnou velikost jako na klasickém notebooku, takže se vaše prsty nijak omezovat nemusí.

Zápory, které bych netbooku vytkla je určitě vysoká cena. Netbooky jsou většinou levnější než notebooku, jen v tomto případě se to vyrovná. Myška také není nejlevnější (ale je fakt pěkná:D). Rovnou vám dívky, které rádi hrajete The sims řeknu, že procesor a grafika neutáhnout the Sims 3, mám na něm vyzkoušené The sims 2 a ty běží v pohodě. Jeho vcelku slabá hardwarová výbava je také velký zápor, ale mě nijak extra nevadí. Koupila jsem si ho hlavně kvůli škole a internetu a to běží v naprostém pořádku.

HP mini 210 Vivienne Tam edition koupíte ve většině obchodů za 12 569 Kč a stylovou myšku za 769 Kč.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

4 komentářů

  1. Dobrý den, tento netbook bych si chtěla koupit. Myslíte si, že by se dal ještě sehnat i s tou myškou?? Když hledám, tak najdu jen ho! :D Díky za odpověd :)

  2. Tento netbook má moje přítelkyně a je rozhodně jen pro hodně málo náročné uživatele kteří nechtějí hrát hry a nejsou zvyklí na bleskurychlou reakci počítače. Za 12000 Kč kolik stál tento NTB se dá sehnat o dost lepší počítač. Tento NTB fakt doporučuji jen těm kteří chtějí dobrý design a malou hmotnost a velikost za daň rychlosti počítače a velmi malého grafického výkonu.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist