Domů Krása & Péče Tužka na oči a linky

Tužka na oči a linky

1

Líčení očí je jedním z nejdůležitějších částí celého makeupu. Proč? Na obličeji mohou být tou dominantou, která většinu lidí zaujme – ať už pozitivně nebo negativně. A jak si je správně líčit? Základem je tužka na oči nebo linky. Díky těmato dvěma věcem tvoj oči mohou působit opticky menší nebo větší.

Kde je koupit? Tužku na oči a linky seženeš v každé dobré drogerii jakou jsou dm nebo Rossmann. Já upřednostňuji značky Astor a Rimmel od kterých jsou tužky na oči – jak normální tak kajalové, nejlepší. Dokáží udělat linku, která působí jako tekutá, a stejně tak se výborně hodí na kouřové večerní líčení.

j

A jak si správě vybrat barvu tužky? Nejvíce se samozřejmě používá černá, pokud ale chceš nenápadnější, přirozenější v líčení tak určitě doporučuji hnědou či šedou, s kterými tvé oko vynikne v mnoha případech ještě více a sluší v podstatě všem:) Stejně tak jako hnědou a šedou spíše doporučuji světlejším typům – černá se světlou doopravdy bijí do očí.

Pokud si děláš linku pomocí tužky či linky je důležité jí tvořit co nejblíže řasám, pokud ji uděláš více od nich a bude tam „prázdné místo“, vypadá to podivně a nepřirozeně.

U horní linky je důležité pravidlo, že čím blíže vnitřnímu koutku tím tenčí linka by měla být. Řiď se podle řas – tam kde jsou řasy slabé by linka měla být slabší také. Pokud to uděláš opačně, oko tím opticky zmenšíte.

Stejně tak ho zmenšíš pokud dolní a horní linku u vnitřního koutku oka spojíš.

Předchozí článekHp-mini 210, Vivienne Tam edition
Další článekJak na objem vlasů
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

1 komentář

Diskuze je uzavřena.