Tužka na oči a linky 4.8/5 (10)

Líčení očí je jedním z nejdůležitějších částí celého makeupu. Proč? Na obličeji mohou být tou dominantou, která většinu lidí zaujme – ať už pozitivně nebo negativně. A jak si je správně líčit? Základem je tužka na oči nebo linky. Díky těmato dvěma věcem tvoj oči mohou působit opticky menší nebo větší.

Kde je koupit? Tužku na oči a linky seženeš v každé dobré drogerii jakou jsou dm nebo Rossmann. Já upřednostňuji značky Astor a Rimmel od kterých jsou tužky na oči – jak normální tak kajalové, nejlepší. Dokáží udělat linku, která působí jako tekutá, a stejně tak se výborně hodí na kouřové večerní líčení.

j

A jak si správě vybrat barvu tužky? Nejvíce se samozřejmě používá černá, pokud ale chceš nenápadnější, přirozenější v líčení tak určitě doporučuji hnědou či šedou, s kterými tvé oko vynikne v mnoha případech ještě více a sluší v podstatě všem:) Stejně tak jako hnědou a šedou spíše doporučuji světlejším typům – černá se světlou doopravdy bijí do očí.

Pokud si děláš linku pomocí tužky či linky je důležité jí tvořit co nejblíže řasám, pokud ji uděláš více od nich a bude tam „prázdné místo“, vypadá to podivně a nepřirozeně.

U horní linky je důležité pravidlo, že čím blíže vnitřnímu koutku tím tenčí linka by měla být. Řiď se podle řas – tam kde jsou řasy slabé by linka měla být slabší také. Pokud to uděláš opačně, oko tím opticky zmenšíte.

Stejně tak ho zmenšíš pokud dolní a horní linku u vnitřního koutku oka spojíš.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

  1. Super článok :)

TOPlist