Domů Krása & Péče Vlasy Ionizační žehlička na vlasy – víš, co vlastně všechno umí? ...

Ionizační žehlička na vlasy – víš, co vlastně všechno umí? 5/5 (1)

0

Ionizační žehlička na vlasy – to je takový docela divný výraz, že ano? Obvykle se řadí k těm dražším položkám v elektroobchodech, takže ani není divu, že se většina z nás ani nezajímá o to, co vlastně znamená. A přitom je to škoda. Pokud ti záleží na kráse a vitalitě tvých vlasů, měla bys to honem rychle změnit.

Nejde o nic jiného než o starou známou ionizaci vzduchu. Můžeš si být, jistá, že výrobky, které ji mají, budou mezi ostatními doslova a do písmene excelovat. Ale asi to budu muset vzít pěkně od začátku.

Žehlička na vlasy s ionizátorem – co je vlastně zač?

Dobrá, nasadím si krutopřísný výraz, vezmu do ruky ukazovátko a zařvu (klid, jen si připomínám svoji „oblíbenou“ učitelku fyziky). „Takže, kdo ví, co je to ten iont?“

Určitě si pamatuješ, že atom je molekula se stejným počtem protonů a elektronů. Jo, a pak jsou tu ionty, u nichž tahle čísla docela nesouhlasí, a právě proto mohou nést kladný nebo záporný náboj. Tu statickou elektřinu, která ti zježí vlasy pokaždé, když si přes hlavu přetáhneš svetr, určitě moc dobře znáš.

Ionizační žehlička na vlasy

Ale vsadím se, že nevíš, že při sušení vznikají taky mezi jednotlivými vlasy kladně nabité ionty alias kationty. A právě nim díky vlasy poletují a jsou přesušené. Zabránit tomu tak docela nejde, ale můžeš je ze svých vlasů v konečné fázi vyhnat, a na to je právě ten ionizátor.

Kdybych ho měla popsat laicky, jednoduše sbírá z okolního prostředí molekuly vody, a do nich přidává elektrony – tedy záporně nabité částice. Dohromady z toho vzniknou anionty, které škodlivé kationty rychle zneutralizují. Hračka, co? Ony občas ty hodiny fyziky vážně k něčemu jsou.

Takže holky s krepatými, polétavými nebo prostě střapatými vlasy, které místo klasické žehličky vsadí na tu ionizační, na tom můžou jen a jen vydělat. A vlastně je to super vychytávka pro nás všechny, protože kdo by si chtěl dobrovolně přesušovat vlasy, i když mu jinak na hlavě drží jako přilepené?

Takže ionizační žehličku na vlasy určitě ano. A jak si vybrat tu docela nejlepší, když nechceš zamířit do profi obchodu s cenovkami začínajícími na několika tisícovkách?

Žehlička na vlasy ionizační – jak na správný výběr

Ještě před několika lety byla ionizace žhavou novinkou, od té doby se technologie naštěstí posunuly dopředu, takže dnes můžeš tuto funkci najít i na poměrně levných modelech z běžné produkce. A zdaleka nejde jen o ionizační žehličky, v nabídce jsou taky kulmy nebo fény, ale o těch třeba někdy jindy.

Základní výběrové parametry zůstávají u žehličky na vlasy stále stejné. Mám na mysli zejména:

  • materiál povrchu žehlících ploch
  • velikost žehlící plochy
  • možnost nastavení variabilní teploty při žehlení vlasů
  • dostatečná délka kabelu

 

A rozebereme si to pěkně jedno po druhém.

Materiál povrchu – vyhni se železu, mnohem lepší je keramika, turmalín nebo titan – v tomhle pořadí.

Důležitá je taky šířka žehlící plochy. Úzké žehličky se hodí pro krátké vlasy, dlouhovlásky naopak ocení ty široké.

Ohlídej si o možnost nastavení provozní teploty.

  • Máš-li jemné a křehké vlasy, pátrej po rozmezí okolo 130°C.
  • Máš-li normální typ vlasů, pátrej po rozmezí okolo 165°C.
  • Máš-li silné a husté vlasy, pátrej po rozmezí okolo 200°C.
  • Máš-li zdravé kudrnaté vlasy, pátrej po rozmezí okolo 230°C.

 

Určitě doporučuju ohlídat si i přítomnost automatického vypínání, pokud jsi zapomnětlivá a dobře si změřit vzdálenosti v koupelně. Existují i žehličky na vlasy s třímetrovým kabelem a nikdy nevíš, kdy se ti taková výhoda bude hodit. Kabel by samozřejmě měl být otočný, aby se dobře ukládat a nelámal se.

Ionizační žehlička na vlasy

Ionizační žehlička na vlasy recenze

A teď už se určitě těšíš, až zapátrám ve své koupelně i mezi svými kámoškami a doporučím ti ten nej kousek, se kterým určitě nešlápneš vedle. Tak, připravená? Super!

Ionizační žehlička na vlasy Orava ZV-204

Když na mě v elektru vykoukla tahle kráska za necelou pětistovku, pátrala jsem po výprodejové cedulce. Nenašla – vážně je to celkem normální cena. Ale spěchala jsem jsem a prostě ji bafla,“ tak s těmihle slovy mi žehličku předávala moje kámoška Radka.

HMM, tak to bude určitě šunt,“ povídám jí. „Ale co bych pro blog neudělala, že jo?“ No, abych pravdu řekla, šunt to rozhodně není. Ionizační žehlička na vlasy Orava ZV-204 má dokonce i turmalínové plotny, což je absolutní TOP. Má samozřejmě ionizátor a nabízí několik teplotních stupňů. Bohužel nejsou přesně definované, takže tu máme nízký, střední a vysoký, což je 205°C.

Na kudrnaté vlasy málo, to je dobré vědět. Taky mi vadilo, že žehlička nesvítí, když je nahřátá Trvá jí to totiž tři minuty, jak jsem si změřila, takže by o sobě vážně mohla dát vědět. Drží se dobře, díky turmalínovým plochám dobře klouže a kabel se nezamotá, protože je na otočném kloubu.

Tak jasně, mohlo by to být lepší, ale pokud hledáš vážně low-cost třídu, bude ionizační žehlička na vlasy Orava ZV-204 určitě přesně pro tebe.

 

Ionizační žehlička na vlasy BABYLISS ST387E

Tak tahle je moje, dostala jsem ji a ráda používám. Chtěla jsem totiž žehličku, co by zvládla pracovat i za mokra. Ionizační žehlička na vlasy BABYLISS ST387E to umí a přidá spoustu věcí navíc. Jen mě mrzí, že destičky jsou keramické, ale mají nějakou fajn úpravu, takže mi nepřipadá, že by vlasy oproti turmalínu o moc víc ničily.

Moc se mi líbí plynule nastavitelná teplota od 140 °C do 235 °C, a to hned v šesti možných stupních. Teplotu si můžeš zamknout, takže ji během žehlení omylem nezměníš a nezničíš si vlasy. Navíc si ji můžeš zkontrolovat na LED displeji.

Absolutní bomba je chladná špička – což je pro nemehla jako já, co mají každou chvíli spálenou pěšinku, vážně dobrá vychytávka. S kabelem se dá zase otáčet, to už je klasika. A prý se s ní dají vytvářet i pěkné vlny, ale to jsem nezkoušela. A žehlička se sama vypne, pokud ji víc než hodinu nepoužíváš – fajn prvek pro spěchalistky, co neví, kde jim hlava stojí. Za mě je ionizační žehlička na vlasy BABYLISS ST387E taková dobrá střední třída, co bych klidně doporučila dál.

 

Ionizační žehlička na vlasy Philips HPS930/00 PRO

Tady musím poděkovat za půjčení Tereze. A že je to pěkný kousek. Výhody turmalínu jsou zapomenuty a na scénu nakráčel rovnou titan. A to hned v podobě plovoucích titanových destiček. Je to zatím nejlepší technologie, s jakou jsem se potkala. Žehlička se na vlasech skoro vznáší a vůbec netahá. Navíc vyvíjí na vlasy vždy rovnoměrný tlak, takže minimalizuje jejich lámání a poškození.

A skvěle vodí teplo, o čemž svědčí i fakt, že se ionizační žehlička na vlasy Philips HPS930/00 PRO nahřívá pouhých 10 vteřin. Vážně jen tak krátce. Je to vážně třída profi výrobků, za kterou by se nemuseli stydět ani v kadeřnictví.

Rozmezí nastavení teploty je opravdu hodně, ta nejvyšší 230°C si poradí i s vážně hodně nepoddajnými vlasy. A přidává se digitálně postupně, vždycky jenom o 5°C, takže se nemůže stát, že omylem nastavíš teplotu moc vysoko a poškodíš si vlasy.

Super je i extra dlouhý kabel 2,5 metru. Už žádná prodlužka a nebezpečí úrazu v koupelně! Otočný kloub už je tak nějak standard, že jo. A abych nezapomněla, dostaneš na ni i pětiletou záruku, stačí si zakoupený výrobek zaregistrovat na stránkách výrobce. Nic těžkého a jako bonus rozhodně plus.

Takže pokud chceš svým vlasům dopřát vážně jen to nejlepší, bude Ionizační žehlička na vlasy Philips HPS930/00 PRO rozhodně něco pro tebe.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekDomácí pohoda pro podzim
Další článekVše pro děti? Nakupte u specialistů
Miluju všechno jakýmkoliv způsobem spojné se zdravím a životním stylem. Ve svém okolí působím jako mentorka svých méně zkušených kamarádek, což mě vážně baví! A stejně skvěle se cítím i tady. Předem se omlouvám všem, kteří neradi čtou, protože se při sepisování článků snažím zabíhat vždy maximálně do hloubky a říct vše podstatné. Doufám, že se mi to daří :)