Jablka pro krásu, zdraví a pleť 4.9/5 (10)

Další ze surovin, na které bych se ráda zaměřila v článku o využití potravin jako kosmetických vychytávek, je jablko. To by se určitě nemělo opomíjet jak v jídelníčku, tak třeba i v kosmetice – možná u něj totiž zjistíš, že ti vyhovuje více než kdejaká drogérková kosmetika a taková domácí pleťová maska je určitě čas od času lepší než výrobky plné chemie a konzervantů. Navíc jablko je jedno z nejdostupnějších druhů ovoce, jak v létě, tak v zimě.

Co obsahuje a co dokáže? 

Jablka samozřejmě obsahují vitamín C, spoustu vlákniny a velké množství antioxidantů, které vychytávají volně radikály v těle a tím mohou zabraňovat a předcházet rakovině. Hodně se mluví o vlivu jablek na motorická onemocnění jako je třeba Parkinsonova choroba. Rozhodně ale jablko posiluje kardiovaskulární systém, dokáže stabilizovat hladinu cukru v krvi (obsahuje fruktózu) a snižuje cholesterol.

Vliv na naší krásu 

Hodně využívané je jablko v dietách a různých jídelních režimových opatřeních. Je zdravé, obsahuje zdravější cukr, urychluje metabolismus a spalování tuků, tedy je ideální doplněk svačiny.

Na akné a problematičtější pleť je dobré zkusit vyzkoušet jablečný ocet. Působení jablek jako takové na naši pleť spočívá hlavně v oživení unavené pleti a pleť je po masce s jablky jemná, příjemně hladká a hydratovaná.

Domácí pleťové masky

Budeš potřebovat: 

1 zralé jablko

1 lžíce medu

1 našlehaný bílek

Tahle maska je skvělá na hydrataci pro dosažení hebké a zářivé pleti. Jablko oloupej a na jemno nastrouhej, přidej med a bílek – zamíchej a rovnoměrně nanes na obličej. Doba působení je 5 – 10 minut – poté z obličeje masku smyj.

Maska pro stáhnutí póru a čištění pleti 

Budeš potřebovat: 

1 zralé jablko

1 lžička bílého jogurtu

1 lžička medu

1 lžička ovesných vloček

Jablko opět na jemno nastrouháme nebo rozmixujeme a naneseme na pleť. Tahle maska patří k mým nejoblíbenějším, protože je hrozně příjemná a pleť stejně jako ta předchozí dokáže skvěle hydratovat. Nechávám jí působit 10 minut.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

7 komentářů

  1. SUPER článek – tu poslední určitě vyzkouším! :)

  2. WOW! tohle určitě musím vyzkoušet. Děkuju za tipy :))

  3. Zkusíme i s mamkou.. Jenom se trošku bojím že jí ochutnám :DD

  4. Ahoj Mers, skoda ze si neprilozila fotku s maskou :D Ale diky za clanek

  5. já mám strašně ráda jablka ale že dělají i tohle to jsem nevěděla
    já myslela že jsou jen zdrojem vitamínů

  6. Já jím min. jedno jablko denně. Už jsem si na ně zvykla, když doma nejsou, jsem z toho na nervy.

    Pleťové masky z jablek? To jsem opravdu netušila, že se z nich dá udělat pletiva maska. Ale proč ne, když pro kočku může být aromaterapie, tak proč by nemohla být pleťová maska z jablek.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist