Domů Tělo & Zdraví Životní styl Jak je důležité být v teple

Jak je důležité být v teple

6

Už se nám pořádně ochladilo, ze skříní pomalu ale jistě vyndaváme zimní kabáty, svetry a roláky a začíná období, kdy se rozhodujeme, jak se oblékneme, aby nám bylo teplo a netřásly jsme se zimou.

Pro ženy je však tohle rozhodování ještě důležitější než pro pány – tím nechci říct, že by chlapi nemohli nastydnout a trpět záněty močového měchýře, ale dívky se snaží jít s módou a často si vybírají oblečky, které se do zimy vůbec nehodí + zdravotními problémy z těchto důvodů, mohou trpět ještě více než muži. I proto je tak důležité, co si v kruté zimě vzít na sebe!

„Ach, tvoje ledviny!“

Když opustíme sféru zimy a zavítáme do péči o naši postavu a váhu, mám tu hned jeden důvod, proč se oblékat teple. Jednu dobu bylo strašně moderní, nosit bokovky a k tomu extrémně krátká trička, takže holkám koukala půlka zadních partií a půlka bříška. Nebudu se rozepisovat o tom, že to nosily i slečny, jejichž postavě to vůbec nelichotilo, jde tu spíš o následky.

Právě v partiích, které tímhle stylem oblékáním odkryješ, se nacházejí tvoje ledviny, kterým se to nemusí vůbec líbit. Je jim zima a protože je to důležitý orgán, snaží se bránit. Jak? Zavolají tukové zásoby, které se okolo nich začnou nabalovat, aby tolik netrpěly. Co se tedy stane? Tvoje boky se rázem o několik čísel zvětší, budeš tam mít tuku víc, než kdekoliv jinde na těle a to je asi ta poslední věc, kterou bys chtěla, že?

Mám tu jeden názorný příklad z mého života, přesněji řečeno z mojí bývalé střední školy. Chodila jsem do třídy s dívkou, která byla vcelku pěkná, měla hezkou a udržovanou postavu ale její boky – no, pochybuju, že si to někdo z vás dovede představit. Nejdřív jsem nechápala, jak někdo tak štíhlý může mít takhle nepřirozeně tlusté boky, ale pak mi to došlo. Jak v létě, tak v zimě chodila v bokovkách a krátkém tričku – když si sedla, samozřejmě jí všechno vylezlo, nemluvě o tom, že v těch zimních bundičkách, které dosahovaly asi velikosti trička, bych zmrzla během několika minut.

Zánět močového měchýře

Další problém, který nastává, když na sebe v zimě nedáš pozor a budeš si sedat na studené plochy nebo se nedostatečně oblékat je zánět močového měchýře. S tím moc zábavy není, protože pak může přijít zánět ledvin a to je doopravdy strašná bolest. Nejhorší na této nemoci je, když s ní onemocníš jednou, pravděpodobně bude hrozně jednoduché onemocnět zas a tak je tu možnost, že každou zimu strávíš, alespoň jednou dobu s antibiotiky.

Ženské problémy

Zánět vaječníků je další problém, který může vzniknout z nedostatku teplého oblečení. I když odborníci k tomu samozřejmě řeknou víc (zánět vaječníků je pouze „laický“ název této nemoci) – musím k tomu dodat, že i když zima tuto nemoc primárně nezpůsobuje, můžeš tím organismus natolik oslabit, že se bakterie pomnoží a udělají ti v ženských pohlavních orgánech pěkný bordel.

S něčím takovým není radno si zahrávat, pokud nechceš mít dlouhodobé problémy a následky s plodností – při podezření na podobná onemocnění je nutné zajít si k lékaři – pokud se ukáže, že tvá podezření byla opodstatněná, předepíše ti antibiotika. Při neléčení ovšem může docházet k dlouhodobým následkům, které určitě žádná žena nechce zažít.

I kvůli těmto třem (a najdou se i jiné důvody), je nutné o své tělo pečovat, chránit ho před zimou a pořádně se oblékat!

Předchozí článekLasting Finish by Kate
Další článekNalepovací nehty pro vyjímečné příležitosti
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

6 KOMENTÁŘE

  1. Moc pěkný článek. Určitě souhlasím se vším co tady píšeš ;)
    Není dobré si zahrávat se zimou.

  2. Ahoj, musím s tebou snad ve všem souhlasit… :)
    Chtěla jsem se zeptat, kdy zveřejníš článek/články měsíce?:) jsem zvědavá co kdo napsal :)

    • Ahoj, psala jsem v původním článku, že okolo poloviny listopadu, takže o víkendu bych to dala dohromady a v neděli nebo na začátku týdne by to tu mohlo být:)

  3. Naprosto souhlasím,já jsem právě teď asi nějaká nachlazená a pořád mě bolí břicho,popravdě není to pěkný pocit ;-)Proto radši kašlat na mˇodu (né úplně) ale radši se starat o svoje zdraví ;-)

  4. Já nemůžu chodit s nahými zády/nahým břichem a už vůbec ne bosýma nohama. Už kvůli tomu, že tyhle partie nemám zrovna dvakrát výstavní (zvlášť o břicho – podle mě). A taky kvůli tomu, že já nastydnu, začne mě strašně bolet břicho, mívám křeče a nakonec hodinu strávím na wc s příšernými průjmy. Nikomu bych tuhle hrůzu nepřála zažít.

Diskuze je uzavřena.