Jak je důležité být v teple Zatím bez hodnocení.

Už se nám pořádně ochladilo, ze skříní pomalu ale jistě vyndaváme zimní kabáty, svetry a roláky a začíná období, kdy se rozhodujeme, jak se oblékneme, aby nám bylo teplo a netřásly jsme se zimou.

Pro ženy je však tohle rozhodování ještě důležitější než pro pány – tím nechci říct, že by chlapi nemohli nastydnout a trpět záněty močového měchýře, ale dívky se snaží jít s módou a často si vybírají oblečky, které se do zimy vůbec nehodí + zdravotními problémy z těchto důvodů, mohou trpět ještě více než muži. I proto je tak důležité, co si v kruté zimě vzít na sebe!

„Ach, tvoje ledviny!“

Když opustíme sféru zimy a zavítáme do péči o naši postavu a váhu, mám tu hned jeden důvod, proč se oblékat teple. Jednu dobu bylo strašně moderní, nosit bokovky a k tomu extrémně krátká trička, takže holkám koukala půlka zadních partií a půlka bříška. Nebudu se rozepisovat o tom, že to nosily i slečny, jejichž postavě to vůbec nelichotilo, jde tu spíš o následky.

Právě v partiích, které tímhle stylem oblékáním odkryješ, se nacházejí tvoje ledviny, kterým se to nemusí vůbec líbit. Je jim zima a protože je to důležitý orgán, snaží se bránit. Jak? Zavolají tukové zásoby, které se okolo nich začnou nabalovat, aby tolik netrpěly. Co se tedy stane? Tvoje boky se rázem o několik čísel zvětší, budeš tam mít tuku víc, než kdekoliv jinde na těle a to je asi ta poslední věc, kterou bys chtěla, že?

Mám tu jeden názorný příklad z mého života, přesněji řečeno z mojí bývalé střední školy. Chodila jsem do třídy s dívkou, která byla vcelku pěkná, měla hezkou a udržovanou postavu ale její boky – no, pochybuju, že si to někdo z vás dovede představit. Nejdřív jsem nechápala, jak někdo tak štíhlý může mít takhle nepřirozeně tlusté boky, ale pak mi to došlo. Jak v létě, tak v zimě chodila v bokovkách a krátkém tričku – když si sedla, samozřejmě jí všechno vylezlo, nemluvě o tom, že v těch zimních bundičkách, které dosahovaly asi velikosti trička, bych zmrzla během několika minut.

Zánět močového měchýře

Další problém, který nastává, když na sebe v zimě nedáš pozor a budeš si sedat na studené plochy nebo se nedostatečně oblékat je zánět močového měchýře. S tím moc zábavy není, protože pak může přijít zánět ledvin a to je doopravdy strašná bolest. Nejhorší na této nemoci je, když s ní onemocníš jednou, pravděpodobně bude hrozně jednoduché onemocnět zas a tak je tu možnost, že každou zimu strávíš, alespoň jednou dobu s antibiotiky.

Ženské problémy

Zánět vaječníků je další problém, který může vzniknout z nedostatku teplého oblečení. I když odborníci k tomu samozřejmě řeknou víc (zánět vaječníků je pouze „laický“ název této nemoci) – musím k tomu dodat, že i když zima tuto nemoc primárně nezpůsobuje, můžeš tím organismus natolik oslabit, že se bakterie pomnoží a udělají ti v ženských pohlavních orgánech pěkný bordel.

S něčím takovým není radno si zahrávat, pokud nechceš mít dlouhodobé problémy a následky s plodností – při podezření na podobná onemocnění je nutné zajít si k lékaři – pokud se ukáže, že tvá podezření byla opodstatněná, předepíše ti antibiotika. Při neléčení ovšem může docházet k dlouhodobým následkům, které určitě žádná žena nechce zažít.

I kvůli těmto třem (a najdou se i jiné důvody), je nutné o své tělo pečovat, chránit ho před zimou a pořádně se oblékat!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

6 komentářů

 1. Moc pěkný článek. Určitě souhlasím se vším co tady píšeš ;)
  Není dobré si zahrávat se zimou.

 2. Ahoj, musím s tebou snad ve všem souhlasit… :)
  Chtěla jsem se zeptat, kdy zveřejníš článek/články měsíce?:) jsem zvědavá co kdo napsal :)

  • Ahoj, psala jsem v původním článku, že okolo poloviny listopadu, takže o víkendu bych to dala dohromady a v neděli nebo na začátku týdne by to tu mohlo být:)

 3. Naprosto souhlasím,já jsem právě teď asi nějaká nachlazená a pořád mě bolí břicho,popravdě není to pěkný pocit ;-)Proto radši kašlat na mˇodu (né úplně) ale radši se starat o svoje zdraví ;-)

 4. Supr článek ;-)

 5. Já nemůžu chodit s nahými zády/nahým břichem a už vůbec ne bosýma nohama. Už kvůli tomu, že tyhle partie nemám zrovna dvakrát výstavní (zvlášť o břicho – podle mě). A taky kvůli tomu, že já nastydnu, začne mě strašně bolet břicho, mívám křeče a nakonec hodinu strávím na wc s příšernými průjmy. Nikomu bych tuhle hrůzu nepřála zažít.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist