Domů Krása & Péče Nehty Nalepovací nehty pro vyjímečné příležitosti ...

Nalepovací nehty pro vyjímečné příležitosti 4.75/5 (4)

7

Chtěla jsi mít dlouhé, upravené nehty, ale se svými jsi toho nikdy nedosáhla a nemáš peníze, aby sis mohla nechat udělat gelové či akrylové? Jednou z možností, kterou můžeš podstoupit je nalepit si nehty v pohodlí domova tedy: Nalepovací nehty. Ale pozor, dřív než se rozhodneš dojít si pro ně a na nehty si je nalepit, měla by sis přečíst celý článek – i nalepovací nehty mají svoje zápory!

Úplně první, co bych zde měla zmínit, že nejsou vhodné na každodenní používání. Většinou ani nedrží tak spolehlivě, aby ti vydržely déle, ale nejvíce se využijí při vyjímečných příležitostech, jako jsou plesy, večeře aj. Každodenní nošení by totiž pro tvé nehty nemuselo mít nejlepší následky. Ono, když se nad tím zamyslíš, tak žádné náhrady nejsou tak úplně nejzdravější – jak gelové tak akrylové jsou sice pěkné, ale často se stává, že znehodnotí tvoje přírodní nehty a ty se z toho už nevzpamatují. Tím vzniká začarovaný kruh: „Mám zničené nehty! Musím si dát znova gelovky…“

Kde koupit nalepovací nehty?

Koupíš je na velké spoustě míst jako je hypermarket, drogérie nebo Vietnamské tržnice. Osobně doporučuji drogérie, i když ani Vietnamci nejsou k zahození – nehty mívají občas dobré, ale problém vytváří lepidlo, které je většinou hrozně nekvalitní a nehet nepřilepí tak, jak by měl.

Je tu i možnost objednat zásilku z internetu, kde najdeš další spoustu moderních, nazdobených (nebo naopak přírodních) variant – vyzkoušej, co ti přijde nejlepší a nejvyhovující.

Postup při nalepování a odlepování

 • Základem je perfektně upravený nehet – odlakovaný a zapilovaný s upravenou kůžičkou
 • Uprav umělé nehty – najdi si nejbližší velikost a zapiluj ho po všech stranách tak, aby dokonale seděl (snaž se zanechávat přirozené proporce, aby nehet nebyl křivý)
 • Vezmi lepidlo, které nanes na umělý nehet, snaž se nedávat tam zbytečně tlustou vrstvu, ale ani s ním nešetři. Při opakovaném používání sama zjistíš, kolik lepidla ti vyhovuje
 • Umělý nehet zapři horním koncem o nehtové lůžko (horní část nehtu) a lehce přitlač. Je důležité chvilku v této pozici zůstat, aby se lepidlo stačilo zafixovat a co nejpevněji drželo. Postupně tímto způsobem nalep zbývající nehty.
 • Zbavíš se jich jednoduše – některá lepidla se dokonce nesnesou s teplou vodou a nehty okamžitě padají. Většinou ale postačí vatová tyčinka a odlakovač s acetonem (popř. + mýdlová voda), s kterými kraje a spodek nehtu přejížděj, dokud nepovolí. Nikdy nehty neodlamuj násilím, aby sis nepoškodila svoje přírodní.

Klady

 • Nízká cena
 • Můžeš je nalepit v pohodlí domova
 • Snadné sundání

Zápory

 • Při častém používání oslabují a ničí tvé nehty
 • Nedrží tak spolehlivě jako gelové či akrylové

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak je důležité být v teple
Další článekŽehlení mokrých vlasů
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

 1. Už jsem o tom párkrát uvažovala, ale nehty jsem měla pěkne tak jsem si řekla proč je ničit. Nehty jsem měla krásné dloihé a vůbec se nelámaly pak jak už jsem je měla moc dlouhe začaly se třepit tak jsem si řekla že je ostříhám a od te doby když mi dorostou do trochu delší delky tak se okamžitě začnou třepit a lámat v krajích nevíš co stím??

 2. Umelé nechty sú blbosť..Nehorázne z toho doslova bolia nechty a max.mi vydržia na rukách den :D:D s nimi som si ani nemohla vyzliecť gate :D mi museli pomáhať:D:d

 3. Tak asi před 3 rokama nebo tak nějak jsme si s holkama hrály a ze srandy jsme si lepili tyto nehty a názor můj na tyhle nehty? Lepidlo vůbec nedrží, jen jsem zavadila maličko a nehet jsem měla hned dole, všechny nehty mi vydrželi cca nejvíc 2hodiny!:D ale mohlo to být třeba nekvalitou (toho lepidla) nevíím, ale tyhle nehty už nebudu zkoušet ;D

 4. Před pár lety jsem měla na Vánoce nalepovací nehty, ale vůbec nic jsem s nima neudělala :D. Ani trošku jsem nebyla zvyklá na delší nehty, tak je třeba o Vánocích znovu vyzkouším ;).

 5. Akrylové nehty nosím už asi 3 roky, jsem uplně nadšená, drží celou dobu. Jenom ty peníze od 300 do 500, ale stojí mi to za to. Ruce jsou zaklad všeho.

 6. Vy tady všechny píšete že jste s nima nic neudělaly(neoblíkli kalhoty atd…),tak si je zkuste nejprve ostříhat :-)

Diskuze je uzavřena.