Jak jsem vybírala nové kozačky Zatím bez hodnocení.

Miluji nákupy bot a při pohledu na můj botník, je to poznat na první pohled. Dají se v něm najít boty pro všechny příležitosti, v mnoha barvách i tvarech. Zkrátka botiček mám opravdu hodně. Vlastně skoro vždy začínám svůj nákup botami, pokračuji kabelkou a pak k nim teprve ladím oblečení. Je to takový můj odrazový můstek :-)

Na internetu mám už vytipované svoje oblíbené obchůdky, které nezklamou. Tentokrát jsem procházela Světbot.cz, kde jsem si vybírala nové kozačky.

Za tu dobu, co přes internet nakupuji, už vím, že moje boty nesmí mít moc kulatou nebo do rovna useknutou špičku, aby mě netlačily, protože mám dlouhý palec. Také chci, aby byly kožené, protože se pak neloupou. Déle vydrží a pěkně se vytvarují na nohu. Hledala jsem něco jednak elegantního, ale zároveň nositelného. Takže žádná jehla s dvanácticentimetrovým podpatkem! V tom bych rozhodně nevydržela chodit celý den. Navíc u nás ve městě, kde jsou většinou chodníky z těch protivných dlažebních kostek. Proto volím výšku podpatku ideálně mezi 7-8 cm. Dá se v nich vydržet rozhodně déle než v 10 cm či 12 cm podpatcích. A s touto zvolenou nižší výškou podpatku jsou kozačky ještě stále elegantní. Nižší podpatky typu kačenka, mi připadají nepohodlné a hlavně nemají šmrnc.

Mám obrovskou výhodu, že v mé velikosti 37-38 je opravdu velký výběr. Po důkladném hledání jsem konečně objevila moje dva favority. Jedny od značky Tamaris a druhé značky Rieker. S obojími už mám zkušenost z dřívějška. Vím, že boty těchto značek bývají pohodlné, i když mají podpatek. Mají dobře udělaný jeho sklon a dobře se v nich chodí. Také jsou poměrně kvalitní a zatím se mi nikdy nestalo, že bych je musela reklamovat.

Jaké bylo moje rozhodování?

První volba padla na kozačky Tamaris:

Kozačky Tamaris

Kozačky Tamaris

Kozačky  Tamaris, měly podpatek 7 cm a platformu vysokou 2 cm. To mě zaujalo. Podpatek není úplně tenký, takže bude stabilní a díky platformě budou izolované od země a nebude v nich zima. Taky se tím sníží výška podpatku na 5 cm a tím budou o hodně pohodlnější.

Volbou číslo 2 byly kozačky Rieker:

Kozačky Rieker

Kozačky Rieker

Kozačky Rieker měly podpatek širší a pravděpodobně stabilnější. Podrážka ve výšce 1,5 cm je dostačující, a podpatek 6 cm skýtá naprosté pohodlí s 4,5 cm konečné výšky. Trochu mi vadilo, že je podpatek světlý. Mám ráda boty v jedné barvě, snáz se to pak kombinuje s dalším oblečením a doplňky.

Verdikt?

Nebudu vás napínat. Nakonec zvítězila elegance a rozhodla jsem se pro boty Tamaris. Přece jenom podpatek působí více atraktivně. Nejen tvarem, ale i jednolitou černou barvou. Také akční cena byla velmi lákavá. Zamířila jsem rovnou k nákupnímu košíku, vyplnila formulář a s napětím očekávala, zda budu spokojená. Jako vždy mě potěšilo, že doprava je zdarma a na zásilku jsem nemusela dlouho čekat.

Když mi boty přišly, byla jsem doslova nadšená! Padnou mi jako ulité, pevně sednou na moje užší lýtko i nohu s nižším nártem. Špička je jemně zakulacená a na můj delší palec pěkně sedne. Kozačky jsou opravdu elegantní, stabilní a pohodlné. Podrážka má jemný vzor, díky čemuž boty nekloužou, a když brzy ráno vyrážím z domu, není mi v nich zima, protože pěkně izolují od země. Tenhle model mohu jenom doporučit! Navíc černých kozaček na podpatku není nikdy dost…

Boty jsem ale ještě ani nezaplatila :-). V eshopu mají totiž jednu úžasnou věc – jmenuje se „Kup najisto“. Znamená to, že pokud nakoupíte do 24. 12. 2015, můžete zaplatit až 20. ledna 2016. Máte tedy dostatek času boty doma vyzkoušet a pokud vám nesednou, vyměníte je nebo vrátíte. Ale já už teď vím, že moje nové kozačky mi na 100% zůstanou! A co ty? Zvolila bys ty stejné?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist