Domů Krása & Péče Jak na objem vlasů

Jak na objem vlasů

2
Vlasy jsou naší vizitkou – tím co vidíte už z dálky, a i když je slečna sebevíc hezčí a má mastné nebo splihlé vlasy, tak krása už to nezachrání. Mám tu pro vás pár triků, které pro vás budou doufám užitečné:)

Za spihlé vlasy může jejich střih

První, na co musíš dbát, když chceš mít doopravdy vlasový objem je střih vlasů. Pokud víš, že tvoje vlasy jsou bez určitého tvaru, prostě jen „visí“ dolů, nemají objem,  a i když se snažíš tak plihnou – je na závadě zřejmě tvůj současný střih. Při problémech se získáním objemu rozhodně nedoporučuju mít po zadek dlouhé vlasy, ale jít ke kadeřnici a poprosit jí o prostříhání či sestříhání. Najdi si doopravdy dobrou a spolehlivou kadeřnici, která se o střih tvých vlasů dostatečně postará.

Další plus pro objem je vlastnit volume vlasovou kosmetiku – např. šampony pro objem, kondicionéry nebo masky. Mě samotné se nejvíce osvědčila vlasová kosmetika nivea

Vlasy před fénováním obohatíš o tyto přípravky a máš napůl vyhráno – většinu druhů vlasové kosmetiky najdete v drogériích jako je Rossmann, DM nebo Sephora.Dalším důležitým krokem je správné fénování. Já sama doporučuju fénovat přes kulatý kartáč s co největším průměrem. Konečky tvých vlasů to podtočí minimálně, a nahoře ti takový druh fénování přidá maximum objemu, který jen tak neslehne. Je však důležité vlasy vyfénovat doopravdy do sucha – vlas se totiž začíná teplem tvarovat až v poslední fázi svého sušení, tedy když už  si myslíš, že je máš suché.Po fénování vlasů, s nimi ihned nemanipuluj a nechoď ven – dej tomu čas a počkej, až se zafixují. Stejně tak je nelakuj teplé ihned po kulmování/žehlení/fénování, ale až po vystydnutí.

Předchozí článekTužka na oči a linky
Další článekCo s vychrtlou postavou?
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.