Domů Trendy & Fashion Nakupování Jak nakupovat přes internet? Zatím bez hodnocení.

Jak nakupovat přes internet? Zatím bez hodnocení.

1

Svět je jiný než byl před pár lety a čím víc jdeme dopředu, tím víc se do všeho plete internet. Ani dívkám se nevyhne a to zejména v tom případě, kdy ráda nakupuješ. Občas je totiž pohodlnější jen kliknout a nechat si zboží poslat až domů – samozřejmě záleží na tom, co konkrétně nakupuješ a hlavně: Kde to nakupuješ. Na netu totiž nejsou jen poctiví obchodníci, najdeš zde i ty nečestné, na které si dej pozor.

Jestli o nakupování po internetu uvažuješ, doufám, že ti článek ukáže jeho zápory, ale i klady a dá ti pár rad, abys nešlápla vedle…

1. Prověřené servery

Ne všechny eshopy na které narazíš jsou skvělé a ne u všech platí: „Náš zákazník, náš pán“. S některými se lze jen těžko domluvit při potížích, některé nedodržují dobu dodání, další ti dokonce nemusí vůbec nic poslat. Jak si takové servery a stránky prověřit? Nejvíc zjistíš prostřednictvím recenzí.

Vcelku velký přehled názorů na internetové eshopy najdeš na heureka.cz, kde ostatní nakupující píší, jaké zkušenosti s obchodem mají. Určitě je ale potřeba brát to s rezervou, někteří lidé jsou jen hrozně netrpěliví, nepříjemní a i díky blbůstce dají obchodu špatné ohodnocení. Proto kvůli deseti záporným recenzí z tisíce, eshop hned neodsuzuj.

Někdy stačí napsat jméno eshopu do vyhledávače.

Některé stránky si ani nemusíš prověřovat – jsou tak známé, že to není potřeba. Mezi takové servery bych zařadila např. alza.cz nebo czechcomputer.cz. Oba jsou obchody s elektronikou a já jim dávám přednost, co se týče počítačů a jiné elektroniky – vím, že mě nezklamou a nepodvedou.

2. Prověření prodávajících

V současné době zažívají boom aukro.cz nebo třeba ebay.com. Nedivím se – často tam můžeš najít extrémně výhodné ceny nových i použitých věcí, navíc ke každému prodávajícímu můžeš připsat komentář, tudíž když si vybíráš u koho nakoupíš, opět se podívej na jeho recenze a komentáře, které mu přiřadili ostatní.

Vyhni se podezřelým obchodníkům, kteří nereagují na email, mají fotky stažené z internetu nebo mají prostě jen špatné hodnocení.

3. Platba

U eshopů, kde si nejsem jistá bych nikdy neplatila kartou předem – bankovním převodem. Vždy je lepší vybrat si dobírku (platíš až paní pošťačce při doručení balíčku) a čekat až ti balík přijde. Mám i takové zkušenosti, že přes kartu to prodávajícím déle trvá – peníze už mají, tudíž je nic nenutí rychle expedovat zboží.

Bankovním převodem platím jen u stránek, kde už jsem jednou nakupovala a byla spokojená. Na aukru či ebay někdy nemáš na výběr a v takovém případě je nejlepší si prodávajícího doopravdy důkladně prověřit.

4. Obchodní podmínky

Pokud jsi zavítala na nový eshop, kde chceš nakupovat, určitě si přečti jejich obchodní podmínky, reklamační řád a dobu dodání. Dočteš se tam také jakým způsobem můžeš platit, jakou firmou si balíček necháš doručit, jak dlouho je dodací doba a kolik je poštovné – vše je velice důležité.

Tak jako tak.. Vždy by sis měla o stránce, kde nakupuješ zjistit, co nejvíce o tom jak obchodují, jak nákup probíhá apod.

5. Nejlevnější cena

Dejme příklad, že si chceš koupit notebook, ale na alze i czcomputers ho mají moc drahý, je tu nějaká jiná možnost? Určitě ano – i na internetu ovlivňuej cenu konkurence, takže to samé zboží i když od stejné značky, můžeš koupit za různé ceny.

Pro zjištění a lehké nalezení použij servery jako je: Heureka.cz či zbozi.cz – tam do vyhledávání zadáš druh zboží a vyhodí ti to nejvýhodnější varianty.

Při nakupování po internetu si ale vždy pořádně rozmysli, zda pro tebe nebude výhodnější koupit to v kamenném obchodě – přeci jen, musíš platit poštovné (většinou 100 Kč) a dohromady s ním, tě výrobek může vyjít levněji v klasickém obchodě. Některé věci (jako např. kosmetika, elektronika) jsou ale o poznání levnější na internetu a stojí za to, objednat si výrobků z jednoho obchodu co nejvíce a to už se investovat do toho poštovné, vyplatí.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekUklízení je hra
Další článekDenní líčení + (foto)návod
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

1 komentář

Diskuze je uzavřena.