Domů Rodina & Škola Volný čas Uklízení je hra Zatím bez hodnocení.

Uklízení je hra Zatím bez hodnocení.

16

Dobře, kecám! Ne pro všechny je uklízení uklidňující záležitost, kterou vykonává pravidelně a rád, to určitě ne. Ostatně ani já k takovým lidem nepatřím, řadím se spíš do skupiny, která ráda dělá v bytě bordel a pak čeká, až to za ni někdo uklidí. Bohužel – čím starší jsi, tím méně ti rodiče v pokoji uklízí a pokud jsou alespoň trošku „normálnější“, nestrkají do tvých věcí nos – nebudou ti tam ani uklízet a je blbost to po nich chtít.

Pokud ti uklízení vadí, ale chtěla bys mít v pokojíčku pořádek, dám ti pár svých osobních tipů, jak si takové uklízení zpříjemnit…

Občas je potřeba uklidit a to si ani nemusíš hrát na puntičkářku – proč? Protože tvůj pokojíček by měla být tvá vizitka a neměla by ses stydět, vzít do něj své kamarádky a přátele. Je jedno, že máš starý nábytek, je jedno, že nemáš nově vymalováno – horší je, pokud tam máš oooobrovský bordel, to totiž nadělá víc škody než starý pokoj.

1. Hudba nebo knížky

Já osobně miluju hudbu, tancování a songy z 80. a 90. let – na ty se tancuje ze všeho nejlíp. Pokud si uklízíš a ohromně tě to nebaví, možná ti pomůže pustit si nějakou tvou oblíbenou hudbu, cdčko nebo oblíbenou radiovou stanici. Je lepší hodit tam něco živějšího, rychlejšího, protože rychlá hudba většinu lidí nutí k pohybu a k dobré náladě. Pak ti uklízení půjde možná o něco lépe, než kdybys měla uklízet potichu ve stínu vlastních myšlenek.

Pokud tě neláká hudba, není špatným nápadem ani nadabovaná kniha, např. na CDčku. Prodávají jich spousty – Harry Potter a jiná fantasy či česká díla. Důležité je, že tě to zabaví a ty nebudeš myslet jen na ten otravný úklid.

2. S kamarádkou jde všechno lépe

I když si po přečtení druhého bodu možná zaklepeš na čelo a pomyslíš si: „Proč by mi kamarádka měla uklízet v pokoji?!“ nezahazuj ten nápad tak brzy. Pokud máš doopravdy dobrou kamarádku, s kterou se navštěvujete navzájem, zkus jí pomoci uklidit a ona zase pomůže tobě. Ve dvou je to mnohem lepší zábava a rycheji to utíká.

3. To nejviditelnější..

Když přijdeš do svého zabordelářeného pokoje, co tam dělá největší nepořádek? Jsou to blbosti na posteli a neustlaná postel? Rozházené poličky? Vždy bys měla začít s tím, co dělá ten nejhorší dojem. Když budeš hned zezačátku vidět výsledky, půjde to snadněji, než kdyby jsi začla maličkostmi a i po hodině uklízení by nebyl vidět výsledek.

4. Hezká odměna

Vždy musíš mít nějakou motivaci, třeba tvé oblíbené jídlo, sladkost – řekni si, že tu čokoládu nesníš dřív než si uklidíš celý pokoj – to je jeden způsob. Další může být zkrášlení pokoje – nakupování různých doplňků, jako jsou květiny, dekorace na zeď, svíčky, vonné tyčinky a takové předměty přece vypadají nejlépe a nejvíce vyniknou v krásném a uklizeném pokoji.

Proto tě nakupování nových doplňků do pokoje (nebo jen obyčejné zapalování svíček) může motivovat k tomu, pěkně si uklidit.

Uklízení není zlo a není ani špatné občasi si zabordelářit. S ničím by se to však nemělo přehánět: S pořádkem, ale ani s nepořádkem!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekNové diskuzní fórum!
Další článekJak nakupovat přes internet?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

16 KOMENTÁŘE

 1. Já se řadim také mezi ty, které si neumí zachovat v pokoji pořádek a vždy když to uklidim, hned tu mám zas bordel… Pořád si vždycky rikám, uklidila jsme si, nebavilo mě to, tak rpostě si musim hlídat aby tu azs nebyl bordel. Jenže hopla, bordel je v pokoji znova. Hudbu sjem zkoušela ale místo uklízení spíš tancuju a zpívám si u toho než abych uklízela :D
  Zní to směšně? Njn, já už jsem taková :)
  Opravdu se mi v pokoji povalují takové ty blbosti, které by se třeba mohli vyhodit, aby nedelali takový bordel, nebo proste jne hezky urovnat a sklidit … jenže já jsem na úklid hrozně líná, co budu dělat až budu mít rodinu? :D Takže se musim trochu odlěnit a hejbnout zadkem :D Hoodne lidí mi řiká, že ten pokoj je jak když tady vybouchla atomová bomba . A já se jen dycky tak blbě zakřenim a reknu „no já vim“ a je mi to hrozně trapné, proto když si sem chci pozvat kámošku, musim si trošku poklidit rpotože ten bordel je vážně síla! A ta odměna je super nápad! Něco podobného jsem delala před 3 lety abych si přestala kousat nehty, je to hlavně o pevné vůli ten poslední bod ;)

 2. Asi to bude okolnostmi, ale patřím mezi ty pořádnější – a to mám na starosti celý byt.
  Když mi bylo čtrnáct, naši se rozhodli, že koupí sousední byt a propojí je v jeden velký. Pak ale z probourání zdi sešlo – část menšího bytu (obývák propojený z kuchyňkou) se využil jako jakési skladiště, zatímco zbytek – malá ložnice, předsíň a koupelna – připadl mně.
  Ze začátku jsem s udržováním bytu měla trochu potíže, ale teď, skoro o tři roky později, to všechno zvládám v pohodě i s částečným uklízením ve větším bytě. Už dlouho se mi nestalo, že bych někde čtrnáct dní neutřela prach, nebo měla špinavou podlahu. Dobře, občas mívám oblečení „na jedné hromadě“, ale každý víkend to uklidím.
  Netvrdím, že by mne uklízení bavilo, ale je mi příjemnější několik hodin strávit pravidelným, malým úklidem bytu, než žít v nepořádku a špíně. Vážně, je to tak lepší.
  Slečnám-bordelářkám bych doporučila jednu věc: stejně tak jako tak přijde chvíle, kdy si ten svinčík budete muset uklidit a z vlastní zkušenosti vím, že je to nakonec mnohem horší, než uklízet častěji a kratší dobu. Kdysi jsem se na uklízení na měsíc vykašlala a vím, jak jsem pak byla otrávená, když jsem to uklízela celý víkend…
  Jinak hudbu si u uklízení také pouštím, není to špatný nápad ;-)

 3. Jsem možná jediná, ale úklízecí horečka na mě vždycky přijde pozdě večer. Pak se neznám a jsem schopná začít o půl dvanácté luxovat ;P. Jinak moc pěkný článek :))

 4. Já ráda uklízím, ale jsem hrozně líná se k tomu dokopat. Řeknu si, že si uklidím pokojíček a začnu uklízet třeba až za týden. :D

 5. My to máme s kamarádkou dobře vymyšlené! :) Mě baví vysávat a jí utírat prach,mě baví stlát postel a jí skládat oblečení do skříne,… A to co nebaví ani jednu,děláme společně :)

 6. Skvělý článek..!:) Já si u uklízení pouštím živější hudbu, opravdu to pak jde lépe..:) S kamarádkou jsme už taky uklízely spolu a je u toho i legrace, což je fajn, rychleji to utíká..:)

 7. Od te doby co jsem si dala na dvere napis:Mate-li dojem ze vidite neporadech nenechte se zmast jedna se pouze o system ulozeni veci ktery momentalne nechapete <—mama prestala prudit s uklizenim!!

 8. já si vždycky ustelu postel, trochu uklidím stůl a vypadá to jako kdybych uklízela nejmíň hodinu :-D :-D

 9. Doporučuju jak mile si nico vitáhnata např. jsi půjdete malovat tal doporučuju to po sobě hned uklidit pak v pokoji nebudete mít takový bordel. :)* ♥ :DD

 10. Já osobně jsem hrozně líný člověk, ale zkouším se změnit! ;) Ne snad kvůli toho, že chci být perfektní (má pověst bordeláře se šíří všude kolem, ale já na to odpovídám – lepší mít špatnou pověst, než žádnou, aspoň pak každý ví, na čem je! :DDD), ale kvůli toho, že rodiče slíbili, že když si budu udržovat pořádek, apod., tak že popřemýšlí o psovi, kterého já děsně chci! :) Takže je ze mě skřítek pořádníček! :DD

 11. já uklízim pokoj s mou nejlepší kámoškou a jako co je na tom vždyt si tak dobře rozumíme a je to docela i slušnost když si takhle pomáháme ten pokoj si uklízím podobně a je to moc dobré tento článek je tak zajímaví že si ho asi dokonce vytisknu a přišpendlím na ledničku je to opravdu a opravdu moc zajímavá ještě něco k tomu chci dodat já když si uklízím pokoj tak si vezmu stopky a stopuju za jak dlouho ten pokoj uklidím a také to trošičku doporučuji alespon zjistíte jak jste rychlý a také si neříkejte že to nedáte a nebudte smutní že vám maminka nebo tatínek řekne at si jdete uklidit pokoj spíš budte rádi že uklízíte protože já znám málokoho kdo by chtěl bydlet opravdu když to řeknu lidově prasečinci a svinstvu určitě někdy slišíte zlého skřítka který vám napovídá že máte žít v nepořádku a hvězdičku která napovídá že máte uklízet podle vás je to asi krávovina ale je to pravda opravdu někteří lidi sou opravdu prasata sprosté slovo skurvený a zasraný to je vše co ktomu chci dodat papa

Diskuze je uzavřena.