Domů Tělo & Zdraví Životní styl Jak stihnout ráno? ...

Jak stihnout ráno? 4.9/5 (10)

8

Určitě to taky znáš – zvoní budík a ty musíš vstát, připravit se, prožít si svůj ranní rituál a vyrazit do školy nebo do práce. Rána jsou pro většinu z nás velkým strašákem, kdy už večer před samotným vstáváním znechuceně myslíme, na tu strašnou chvíli, až budeme muset vylézt z postele a zas a znovu se připravovat.

Pro mě jsou rána doopravdy strašná a přiznám se, že brzké vstávání, když se nestihnu pořádně vyspat, jsou pro mě naprostou noční můrou a snažím se jim vyhnout, i když to vždycky nejde, bohužel. Zkusím ti tedy dát pár svých rad a tipů, které mi zpříjemňují ráno a umožňují mi všechnu přípravu stihnout.

Dostatek spánku

Vymezit si tolik hodin na spaní, kolik potřebuješ, je zkrátka naprostý základ. Je jasné, že člověku se vstává hůř, když spal jen krátkou dobu, protože se tělo nezregeneruje a organismus si neodpočine.

Každý člověk má jinou potřebu spánku – zatímco tvé kamarádce můžou stačit čtyři hodiny a cítí se potom dobře, tobě nemusí stačit ani sedm hodin. Vždy by ses měla snažit zjistit, kolik hodin potřebuješ spát a zkusit dobu dodržet, určitě se ti hned celé ráno vydaří lépe.

Navíc i ten zmíněný spánek je pro naši krásu – když jsi hezky vyspinkaná, i tvoje pleť je hned jasnější, zářivější, kruhy pod očima nejsou tak velké a jsi hned hezčí.

Všechno připravit dopředu

Další důležitou věcí, kterou ne vždy dodržuju, ale snažím se o to, je připravit si všechny věci, které ráno budeš potřebovat (popř. přes den), dopředu. Tzn. Pokud půjdeš další den do školy, připrav si všechny věci už večer do batůžku, stejně tak pokud se ráno líčíš a líčidla se ti válí všude kolem, je určitě lepší si je připravit k zrcátku, abys je další den nemusela zbytečně hledat a ztrácet tak čas.

Navíc je jasné, že ve větším spěchu také víc věcí zapomeneš, proto je určitě dobré všechno promyslet večer, když je na všechno čas, než ráno panikařit a polovinu věcí zapomenout.

Můj zvyk je, že si do chodby připravím kabelku s věcmi, které budu ve škole nebo v práci potřebovat, na křeslo si složím oblečení, které mám v plánu si vzít a do lednice si přichystám jídlo nebo pití na další den.

Spolehlivý budík

Abys ráno stoprocentně vstala, chce to hlasitý a spolehlivý budík. Také není na škodu čas od času měnit jeho melodii (např. na mobilu), protože jakmile si na nějaký tón zvykneš, tím méně si ho všímáš a nakonec takhle můžeš budík pohodlně zaspat.

Dobrý fígl také je umístit si budík dál od postele, abys ráno musela vstát, pokud ho chceš vypnout, to tě alespoň trošku probudí.

Kombinuj úkoly

Před pár lety jsem se naučila skvělou věc, která se mi ráno hodí a tou je právě kombinace a prolínání všech úkolů, které ráno musíš vykonat.

Když si třeba dám na obličej hydratační krém, vím že trvá cca 5 minut, než se vstřebá do pokožky a proto chvilku čekám, než začnu aplikovat make-up – během těch pěti minut je nejlepší naplánovat si něco jiného a ne jen tak bezcílně stát a vyčkávat – dojdu si na záchod nebo se obléknu. Stejně tak, když si ráno vařím čaj nebo kakao, během toho, co se mi vaří voda/mléko, dělám něco jiného. Stíhá se poté vše snadněji a hlavně rychleji!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekBioderma Hydrabio Peelingový krém
Další článekEssence: I love Runway Highlighter
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

  1. Mým jediným problémem po ránu je, že zamáčknu budík, jenom na chvililinku zavřu oči, abych mrkla a vzbudím se o 20 minut později…Jinak mi rána ani moc nevadí, obzvlášť pokud už je venku hezky a přes žaluzie mi prosvituje sluníčko…

  2. Největší problém mi v poslední době dělá vůbec usnout. Když jsem dneska musela vstávat před čtvrtou na nultou a šla jsem si v půl jedenáctý lehnout, že „za chvíli“ vstávám, trvalo mi strašně dlouho než jsem zabrala :D
    Pěkný článek :-)

  3. Pěkný článek :D…já mám dva budíky na mobilu a vždycky ten první ,,típnu,, a zase usnu..a přitom mi většina kámošek tvrdí že mě to probere :D..ten nápad jak jsi sem psla jak je tk dobrý dát si budík dál od postele,že se musí vstát a udělat těch pár kroků..tak to zkusim ale uš vidim jak si zase lehnu :D

  4. Zrovna dneska jsem zaspala. :D Občas to dělám, že si mobil nechám třeba na stole, abych se ráno musela zvednout, jenže to občas nepomáhá a já ho nechám zvonit dál. :D

  5. Pěkný článek :) Já mám nastavený budík tak že zazvoní, vypnu, užiju si ještě 10min v posteli a zvoní znovu :) Jinak jak už tady bylo zmíněno dobrým budíčkem je sluníčko které prosvítá přes žaluzie :) To se hned vztává líp :)

  6. Já jsem hrozný spáč..Večer mám nejvíc energie a rána mi dělají velké problémy :D..I když jak je teď poránu sluníčko..tak se stává lépe..Určitě děkuju za článek..určitě mi pomůže :)

  7. Většinou mi nedělá problém vstát, ale někdy v zimě přeci jenom ano:D Ráno mi na výpravu stačí půl až 3/4 hodiny (když jdu obvykle do školy), když se děje něco jiného, co nedělám každý den, přivstanu si, protože to nemám zautomatizované a mohla bych mít skluz:)

Diskuze je uzavřena.