Domů Krása & Péče Jak opticky zvětšit oči

Jak opticky zvětšit oči

1

Malé oči jsou často problémem velké spousty lidí. Je to něco, co se dá jen velice těžko zamaskovat a když se ti nelíbí, určitě často přemýšlíš nad tím, jak by sis vykouzlila velká kukadla, jako mají třeba tvoje kamarádky. Ano, i to se dá – opticky oči můžeš zvětšit pomocí make-upu a líčení obecně, konkrétně pomocí líčení očí, které bys určitě neměla zavrhovat nebo odfláknout.

Určitě první hlavní věc, kterou tu velice ráda zmíním, protože jí vážně nemám ráda, jsou černé oční linky nebo klasické orámování očí. Černá tužka je pěkná, může zvýraznit náš pohled, ale ne v tom případě, kdy si slečna orámuje oči centimetrovou černou linkou a myslí si, jak má kouzelné oči, jak jí to sluší a jak je výrazná. Ano, výrazná určitě je, ale v tom negativním slova smyslu – pokud máš malé oči, tužku na oči určitě používat můžeš, ale s citem a s rozumem. Stejně tak řekni NE vnitřním černým linkám, které oko opticky zmenšují.

Je mnoho článků, kde píší, že jako majitelka malých očí by ses měla vyhnout tmavým barvám a hlavně černé, což není tak úplně pravda. Jak už jsem napsala, když si napatláš bez rozmyslu černou na spodní a horní víčka, pak ano – raději se tomu vyhni, pokud ale s tmavými stíny umíš pracovat, tak není na škodu je využít.  Tmavší stíny nikdy nenanášej až k obočí, většinou je stačí tak do půlky vzdálenosti mezi víčkem a obočím a pak větším štětcem rozetřít do ztracena – aby nevznikal ošklivý přechod. U tmavších stínů se snaž vždy pracovat s prostínováním, tedy: Do vnitřního koutka oka patří světlý odstín použité barvy a do vnějšího koutka naopak odstín tmavý. Pokud máš tedy ráda fialové líčení, vždy je lepší mít po ruce jak tmavší tak světle fialovou. Oko tímto líčením opticky zvětšíš.

Jak tedy na to? Nejdřív na celé oko nanes nejsvětlejší odstín, který bude dominovat u vnitřního koutku. Poté tak od půlky nanes o odstín tmavší, a na kousek oka (vnější koutek) nanes nejtmavší, kde můžeš přidat kapku černé. Vezmi štěteček s větším průměrem, pořádně, ale opatrně je smíchejte po jednom, aby vám to vytvořilo efekt jemného přechodu.

Nemusíš se ani vyhýbat linkám na horním víčku- na místě je  zvolit podobnou barvu linek jako je volba tvých stínů. Pokud už máš v úmyslu použít černé, snaž se aby linka byla ve vnitřním koutku neslabší a nejsilnější u vnější části.

Řasenka je v líčení malých očí velice důležitá a určitě bys na ní nikdy neměla zapomínat. Hodí se zde, jak kleštičky na řasy, tak prodlužovací řasenky, která řasy zvedne a natočí. Záleží na tobě, která ti vyhovuje, snaž se ale, aby se ti řasy neslepily, neplihly a byly pěkně „učesané“ a pravidelné, to tvým malým očím prospěje.

Předchozí článekNa jakou střední školu?
Další článekLze zhubnout v obličeji?
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

1 komentář

  1. Ahoj…chtěla bych moc poděkovat za tento článek…mě malé oči trápí už delší dobu a tohle mi moc pomohlo:)

Diskuze je uzavřena.