Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Lze zhubnout v obličeji? Zatím bez hodnocení.

Lze zhubnout v obličeji? Zatím bez hodnocení.

8
Spousta lidí není spokojena se svým tvarem obličeje a nejvíce je takových, kteří mají kulatý tvar, připadají si obtloustle, neforemně a chtějí to změnit. Určitě je ale lehčí zhubnout na břiše nebo na nohách než na obličeji, protože když se řeknou obličejové cviky, moc se nám toho nevybaví, ale tak určitě to jde, jen to chce mít odvahu a výdrž!

První, co si musíš ujasnit je to, zda máš baculaté tvářičky a proto tvůj obličej působí kulatým dojmem, anebo prostě takovým způsobem máte postavené lícní kosti. V prvním případě je možno to napravit, v tom druhém nelze – kosti přeci zhubnout nemůžete. Neexistuje na to moc rad, ale možná tvůj hlavní problém je ten, že moc solíte. Sůl v našem těle občas vyvolává zvláštní reakce a v nadměrném množství vůbec neprospívá. Takže pokud je to váš případ, tak s tou solí šetřete – i to má za následek poměrně nafouklý obličej. To se týká i zadržování vody v těle, což sůl také způsobuje. Přiměřené množství soli je přibližně jedna malá lžička denně, což se může zdát hodně a říkáš si, že tolik ani nesolíš, ale existuje i sůl skrytá, kterou najdeš v polotovarech a pytlíčkových obědech (polívky z pytlíku, konzervy apod.) Proto i z tohoto důvodu je lepší se takovým potravinám vyhýbat.

Léky – bereš antikoncepci, antibiotika či jiné chemické přípravky? I ony mohou způsobit, že ti na určitou dobu nabydou tvářičky. Zejména je to problém některých antikoncepcí. Určitě i z tohoto pohledu je důležité všímat si změn na svém těle. Se spoustou léků sice nemůžeš nic dělat a lékař ti je nedovolí vyměnit, ale například takovou hormonální antikoncepci vyměnit můžeš, stačí jen zajít na gynekologii a svěřit se svému ošetřujícímu lékaři, který by ti měl doporučit jinou značku s jiným poměrem hormonů.

Dál zkus omezit příjem rafinovaného cukru, ten je sice dnes skoro ve všem, ale vyhni se sladkým tyčinkám, čokoládě a jiným sladkostem. To neznamená, že už nikdy víc tohle nemůžeš ochutnat a sníst, ale je vhodné vědět, kdy má tělo dost a kdy už mu tímhle neprospíváš a přeháníš to. Pomůže samozřejmě i klasická dieta, protože ve většině případů, kdy se snažíš zhubnout postavu, zhubneš i v obličeji.

Snad ti rady pomohou a nezapomínej, že kulatý obličej není konec světa a spoustě lidem sluší.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak opticky zvětšit oči
Další článekJak opticky zvětšit rty
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

 1. Moje mamka mi pořád říká,že tloustnu,ale naše váha,která mně (jako jediného člena rodiny) nepodvažuje,ukazuje pořád stejně už asi tři měsíce.Komu mám věřit? :D

 2. jo já mám stejný problém – matka se mi směje že tloustnu a vykládá to všem příbuznejm ale já vypadám furt stejně a vážim taky stejně někdy dokonce míň. víte párkrát jsem se snažila zhubnout ale moje rodina je fakt hrozná vždycky když třeba ráno řeknu že nějakou určitou dobu nebudu jíst sladké tak příde babička a začne mě nutit do nějakejch zákusků. vlastně si zato můžu sama že je furt poslouchám.nevíte někdo jak rychle zhubnout?? třeba nějaký běhání nebo něco takovýho?? PROSÍM PORAĎTE MI

  • Nejhorší věc je,když vlastní rodiče říkaj,že tloustneme.. vím jedno, veškeré jídelní návyky jsme dostali od nich a pochytili od nich, co nás naučili jíst, to jíme..a věřte, je to pěkná makačka tyhle návyky změnit..taky znám to s tím sladkým,a taky vím jak to nejvíc na těch rodinných návštěvách frčí..prostě si neberu. Zhubnou jde,chce to vůli, jídlo určitě změnit a pak cvičím s Jillian Michaels doma..nic se jí nevyrovná,působí to nezvladatelně,ale za čas bez toho nejde být, + má krátké programy,nezabere to půl dne..
   ale nejsem dokonalá, a i přesto, mám jídlo ráda, sladké ještě o něco víc, tak je to takový celoživotní boj.

   • Ahoj prosím tě ráda bych si promluvila ohledně té Jillian Michaels. Její cvičení je vážně poněkud těžké, ale krátké a myslím, že i funguje a že žena ví co dělá, jenomže na youtube toho zase tak není. A tak bych se tě ráda zeptala jak cvičíš podle jejích videí, jak často? Jestli jenom podle toho youtube? Prosím tě odepiš mi kdyžtak na email, děkuji ;)

 3. To já mam taky kulatý obličej ale tváře mam akorát ale vadí mi ta brada navic…na vaze stále ubiram kila ale jsem furt stejná :p břicho mám furt stejný spekaty nevím co to je :p

 4. já nemám zas tak moc tlustý obličej,
  asi za to můžou lícní kosti a to mě štve,nemůžu dát ani hlavu na horu a vlasi do culíku protože pak vypadám jako idiot! :((
  a taky mám takovou vystouplou pusu něco jako Homer Simpson. to je jen přirovnání :D
  ale už mě nebaví mít takoví oškliví obličej,je to hrůza !!! :/ :((

Diskuze je uzavřena.