Domů Tělo & Zdraví Menstruace Jak posunout menstruaci

Jak posunout menstruaci

96

Menstruace je součástí našeho života a života v podstatě každé zdravé ženy a dívky. Bohužel – i když je nám to často nepříjemné, menstruace nám dává možnost mít děti a zbavit se jí jen tak – lusknutím prstů – prostě není možné.

Na druhou stranu, i u dospělých žen, které jsou s cyklem už smířené a problémy s menstruací a pocity s ní spojené, v podstatě už neřeší, může vzniknout situace, že se má perioda dostavit přesně ve chvíli, kdy bude dovolená u moře, koupání nebo zkrátka příležitost, kdy je krvácení krajně nežádoucí. Co potom? Ano, menstruace se dá bez problémů posunout, jen vždy musíš vědět jak na to a ideálně to prodiskutovat s tvým ošetřujícím lékařem, který ti může navrhnout řešení.

Máš dvě možnosti, které ti tady ráda vysvětlím. Jedna je posunutí díky hormonální antikoncepci, kdy si oddálení můžeš naplánovat sama, kdy je to potřeba, a druhá je dojít si na gynekologii a nechat si předepsat léky přímo určené pro oddálení menstruačního krvácení.

Oddálení menstruace díky hormonální antikoncepci

Pokud bereš klasickou jednofázovou antikoncepci je to jednoduché. Na blistru/platu je 21 nebo 24 tabletek, které bereš každý den a po jejich dobrání si dáš sedmidenní nebo čtyřdenní pauzu (podle toho, jaké schéma HA máš), ve které by měla přijít menstruace. Po pauzičce nasadíš nové platíčko a stále dokola…

Pokud menstruaci tento měsíc nechceš, žádnou pauzu dělat nebudeš a po dobrání 21 – 24 tabletek začneš hned brát další plato. Tak si posuneš menstruaci v podstatě o měsíc. Existují nějaká zdravotní rizika? Pokud to uděláš jen jednou a vyjímečně, tak by se nic stát nemělo a ani to nemusíš oznamovat na gynekologii. Pokud to potřebuješ udělat vícekrát je lepší se doktora zeptat, zda v tom není nějaký problém.

Mnohem složitější je to u třífázové antikoncepce, kde se tabletky na blistru liší podle obsahu hormonů. Tam zkrátka nemůžeš jen tak vynechat pauzu a udělat to jako u předešlého typu. Nemůžeš vynechat jeden měsíc menstruace, pouze tu dobu, kdy máš krvácení dostat, můžeš posunout o pár dní, tak, že začneš brát další fázi z nového plata. Slečnám, které tuto antikoncepci nemají, se to špatně vysvětluje. Tenhle způsob je ale velice nepraktický, protože musíš předešlé platíčko vyhodit a prášky na něm už nepoužiješ – to poměrně dost zasahuje do tvých financí.

Oddálení menstruace díky speciálním práškům

Pokud antikoncepci nebereš, ale i přesto si menstruaci potřebuješ posunout, stačí si dojít ke gynekologovi a poprosit ho o oddálení. Co ti předepíše? Orgametril nebo Norethisteron – což jsou hormonální tablety, které pořídíš v lékarně, ale jen na lékařský předpis gynekologem. Jiný lékař ti tyto léky předepsat zkrátka nemůže.

Určený počet dní před očekávanou menstruací začneš brát první tabletu a bereš je jak dlouho je potřeba – cca tři dny po vysazení léků by se menstruace měla dostavit. Opět by tu nemělo být žádné zdravotní riziko, ale gynekolog je předepisuje pacientkám, které mají alespoň částečně pravidelnou menstruaci.

Babské rady

Pokud se ti nechce ke gynekologovi, ať z jakéhokoliv důvodu, můžeš zkusit jednu babskou radu, kterou určitě spousta z Vás zná. Jde o to, že u určitého procenta žen, se cyklus dá posunout pomocí citronové šťávy – u někoho se může jednat dokonce o dny, u někoho to ale nemá žádný význam. I to je můj případ – ať sním citrónů kolik chci, ať vypiju litry citronové šťávy nebo se zásobím vit. C, zkrátka to s mým cyklem nehne, jako u většiny žen.

Pití citronové šťávy má poměrně velký vliv na zeslabení menstruace, bohužel – na oddálení se nedá spoléhat a pokud si chceš být opravdu jistá, je lepší řešení, zajít k lékaři.

Článek už tu nějaký ten rok je, ale protože se stále v poradně na tohle téma vyptáváte a článek jste nenašly, rozhodla jsem se ho renovovat a znovu publikovat, snad Vám pomohl.

Předchozí článekKončím a teď to přijde!
Další článekLatina a nákupy
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

96 KOMENTÁŘE

 1. Já bych krámy úplně vyřadila z normálního života! S tím se nedá žít. Navíc to mám nepravidelně tak mě to vždycky překvapí ve škole!!! Uvažuju o tom že podplatím gynekologa at mi dava porad prasky na oddaleni kramu :D:D:D:D:D
  Nechápu proc to vzdycky maji zeny tezsi nez chlapy, ti maji max. mokre sny asi 2 roky! Jenze mi kazdy mesic az do 50ti!!!
  Chapu, kdyz mam mensy tak to znamena ze jsem plodna atd… a to se nemuze projevovat treba……….. zmenou vlasu nebo tak?? za vlozky a tampony vyhodim majlant a za intimni hygienu!!!AAAAAAAAAAA!

  • No moje řeč! To si radši tu dělohu odstraním stejně žádnýho malýho fakana nechci!

  • Eh…porad lepsi nez mit každé dva týdny (někdy mám štěstí a je to „jen“ 16-17 dní) silnou menstruaci trvající týden. Ano. Můj případ.
   Jo…je to na Nic.
   Ale to už je úděl nás žen.
   Naštěstí existují nejrůznější vymoženosti, které nas zachraňují.
   Od hormonálních antikoncepcí až po injekce na několik let.
   Vtipné je, že proti tomuto mají kecy zrovna muži. Chtěla bych vidět v našich pozicích je.
   Vždyť by umřeli! :D

 2. Osobně si myslím, že mestruace něco tak individuálního a proměnlivého (po radikálním zhubnutí menstruace zmizí, při stresu se posune, když ženy žijí dlouho spolu mestruace se jim vyrovná na stejné datum…), že by se s ní nemělo zahrávat. Jestliže je tak ,,inteligentní“, měly bysme jí nechat, ať si sama dělá, co chce. Rozhodně mi nepřijde správné menstruaci oddalovat přes hormonální! tablety, protože ty rozhazují ženský systém. I hormonální antikoncepce ho rozhazuje, ale je to pořád lepší, než mít nechtěné dítě. Co je ale menstruace v den prázdnin oproti nechtěnému dítěti? Nic. Myslím, že hormony by měl člověk užívat jen v případě, když mu jde o důležitou věc – např. to dítě. Ale když jde o takovou banalitu, že si prostě nechce vzít do vody tampon, tak to si jen -neurazte se- hlupák do sebe bude cpát hormony. A navíc si myslím – nikdy nebude jen jednou za dlouhý čas ojdiněle. Když to dívka zkusí jednou, začne to dělat častěji a častěji – to známe třeba z tetování nebo poiercingů nebo malých krádeží. Asi se mnou nebude hodně dívek souhlasit, ale myslím, že se dnes bere menstruace jako něco, s čím si můžu jen tak hrát.

  • Já s tebou souhlasím na sto procent. Myslím si, že ten, co nás stvořil, určitě ví, proč to tak má být.

  • asi ti nedošlo, že pokud je dívka panna tak si tampón jen těžko zavede.. a pokud má dostat menzes na dovolenou k moři, tak prochodit to tam s vložkou ve 13 letech by jí asi přišlo líto!!! nejsem zastáncem hormonů, ale v tomto případě určitě zajdu na gyndu pro prášky na oddálení..

   • Vůbec nezáleží na tom, jestli je dívka panna nebo není. To na zavádění tamponu nemá žádný vliv. Panenská blána má v sobě jistý pružný otvor nebo otvory a těmi se tampon v pohodě dostane dovnitř. Těmi otvory také při menstruaci odtéká krev. Kdyby panenská blána byla ucelená, krev by se neměla jak dostat ven z těla. estliže slečně nejde zavést tampon, znamená to, že je z toho vystresovaná nebo se toho bojí a má tak stažené svaly, které zavedení tamponu neovolují. ;)

   • nevím kdo ti řekl,že si holka nemůže zavést tampón když je panna.. to je teda pěkná blbost..možná záleží na tom jaká ta žena je jak má pružnou panenskou blánu,ale tampón zavest jde i přesto že jsi panna!!

  • Vzít si tampon do vody je jedna věc. Trpět celou dobu bolestmi je věc druhá.

  • To máš tedy zvláštní názor na něco tak odporného jako menses:) Když ti to nevadí, super klidně si to měj to je každého věc:)))) Kolikrát se mi stalo, že jsem to dostala ve škole, páč jsem to na začátku (kolem 13let) měla hodně nepravidelně a kolikrát sem byla z toho zoufalá, když najednou ze mě začaly téct litry krve:)) Ono to vážně není nic příjemného a vábného:) hlavně v tomto věku, kdy to dělá neplechu:) Prášky jsem ještě brát nemohla a mamka by se asi zbláznila, nebylo mi ani 15let, ale teď jsem velká holka, dospělá, takže je to moje věc:) Já bych si to bez prášku nedovedla představit – nic mě nebolí, cítím se mnohem lépe ,mám lepší pleť -nejlepší :D, a menses se dostaví párkrát za celý rok a netečou ze mě hektolitry ale spíš jen takové špinění:))) Já bych už prostě neměnila:)) Hlavně v létě, když je 30 ve stínu a chystáš se na dovču nebo někam na čundr, tak představa že bych tam lítala s vložkami, tak mi z toho běhá mráz po zádech:):D Ono vážně není o co stát;) Mně je dobře a jsem zdravá jako rybička;)

 3. A proč se to platíčko z třífázové HA musí vyhodit ??? Já jsem třífázovou HA měla a když jsem si chtěla posunout menstruaci tak jsem to všechno dobrala ….

  • Já jsem třífázovou brala pár let nazpět, takže je možné, že už se to změnilo, nebo že jsi měla úplně jiné schéma braní, ale v různě barevných tabletkách je jiný počet hormonů, které musíš brát po sobě, tedy nemůžeš jen tak najednou začít brát jinou barvičku. Proto když vynecháš pár tablet, jen těžko se znovu do schématu zapojují a v podstatě jsou na vyhazov, když chceš udržet a nerozhodit cyklus. Ale je možné, že už je to jinak aj:)

 4. To mi připomíná minulé léto, kdy jsme jeli do Chorvatska.. menstruaci jsem měla mít až přesně na konci dovolené. Ale cítila jsem, že to bude asi dřív..proto jsem jedla citróny, pila kyselé věci, a pro jistotu jsem poslala mamku za gynekologem pro prášky na oddálení – pro jistotu. Ale protože zákon schválnosti je zákon schválnosti, doslala jsem to přesně první den dovolené – citróny selhaly :D. Celou dovolenou jsem teda jedla prášky a všechno nakonec proběhlo v klidu.
  Jen bych chtěla napsat, že ty prášky mi můj cislus absolutně rozhodili a asi trvalo asi 8 měsíců, než se to vrátilo do starých zajetých kolejí.
  Je těžké posoudit, kde je chyba, možná jsem byla ojedinělý případ, ale za sebe bych ty léky nikomu nedoporučovala :))

  • Stává se to – hormony byly vždycky pro někoho problém. Řekla bych, že jsi spíš vyjímka, ale určitě ne nijak zanedbatelná. Já jsem je tedy také brala, ale s cyklem mi nic neprovedla – holt každý na to reaguje trošku jinak.

  • Pěkná blbost!!! Používám tampóny od své první menstruace tedy od 13 a bylo jedno že sem tehdy byla ještě panna! Nechápu jak někdo může říct takovou hloupost! To bych dneska ve svých skoro 20 letech byla asi mrtvá když neumím s vložkami vycházet!!

 5. No já jsem měla HA Pramino naposledy jsem ji měla v srpnu (minulý měsíc jsem se vrátila ke své první HA Chloe) byly tam bílé ,světle modré a tmavě modré tabletky. Vždy když jsem si plánovala posunutí menstruace tak jsem normálně po obyvklé menstruaci vzala bílé tabletky,když jsem je dobrala tak jsem si vzala z dalšího plata bílé tabletky a pak z prvního světle modré a pak z druhého světle modré a pak tmavě modré a pak z druhého tmavě modré takže jsem byla bez menstruace 6 týdnů a takhle jsem dobrala všechny tabletky a nic jsem vyhazovat nemusela

 6. Moc ti děkuju za tenhle článek. Jedeme v létě na dovolenou a o prášky jsem gynekologa chtěla poprosit..jenže to mám zatím dost nepravidelné :( většinou tak o týden, myslíš, že by mi to mohl předepsat? Je to pro mě strašně důležité :(

  • Týden není nijak strašná doba, ale samozřejmě je potřeba to s lékařem konzultovat:)

 7. Ahoj Mers, a co je pravdy na tom, že do vody můžu jít s tampónem? Bojím se, že mi to vyjde na dovolenou, kam jedeme hlavně kvůli vody :/…tabletky nechci brát, protože nemám moc pravidelný cyklus, když tak zkusím ty citróny :) předem díky za odpověď.

  • Do vody s tamponem můžeš, jen ho musíš měnit častěji …..

 8. Děkují za článek…:) Pomohl..:) Možná že to sem zas až tak moc nepatří, ale chtěla bych se zeptat jak je to s tampony a vodou? Máme jet na rafty se třídou zrovna v tom termínu, kdy já mám dostat menstruaci.. a nevím co s tím.. Nevím, jestli si mám poprvé koupit tampony nebo mi bude stačit vlažka.. Ale je asi 100% že se nejméně deset krát octnu ve vodě! :)
  Děkují za odpověď.. .))

 9. Ahoj:) Tak ja petrím medzi tie ženy, ktorým ten citrón pomáha :)
  Dokážem si ju oddialiť takýmto spôsobom na 2-3 dni;)

 10. Cpát do sebe prášky na oddálení menstruace je blbost. Je hrozně nepříjemný mít to třeba u moře, nebo tak.
  Ale ono má všechno svůj důvod, a než si tělo zvykne na to, že menstruuje, taky to trvá. Mně se to sladilo na 28 dní až po dvou letech. Necpěte do sebe prášky, počkejte :)

  • Raději do sebe budu cpát prášky než tohle…fůj! Už bych neměnila!!:))))

 11. Ahoj Mers,
  s rodinou jedu na dovolenou do chorvatska a zrovna v tu dobu to mám dostat. Je mi 14 let skoro 15. Když jsem si o tom povídala s mamkou, říkala že se staví na gynekologii a zeptá se jestli to je dobré použít ve 14. Já jsme jí, ale několikrát vysvětlovala že nechci být u moře a nekoupat se. A tampony nechci použít. Holky od nás ze třídy to už použily a žádné vedlejší účinky neměly. Jak to vidíš ty? Nevadí to, když mi je 14 let? Děkuji za tvou odpověď :)

  • Ahoj,

   pokud to bude jednorázově a nemáš žádné zdravotní problémy, tak by to neměl být žádný velký problém, ale určitě je fajn poradit se s lékařem.

 12. Ahoj Mers,jedu do Itálie a nevím si rady.Tampony nepoužívám,jak dlouho vydrží v moři O.B. mini?Myslím,že ty budou nejvýhodnější,jelikož jsem panna.Chtěla jsem prášky,ale ty mi asi na gyn. nepředepíšou,jelikož mám hrozně nepravidelnou menstruaci na konci měsíce až začátku dalšího měsíce ale jednou cca za 2 měsíce,stalo se mi,že byla pravidelná dva měsíce a pak 3 měsíce nic.Je mi 14.Děkuji :) a krásné prázdniny!

  • Ahoj,

   vezmi si sebou rozhodně tampony a pokud to u moře dostaneš, zkrátka to budeš muset zkoušet, jinak to vyřešit bohužel nejde. Jinak jak dlouho vydrží tampon záleží na síle menstruace, průměrná doba je cca 4 – 6 hodin. Jak ale sama píšeš, máš nepravidelnou menstruace, takže je velká pravděpodobnost, že to v tom termínu nedostaneš:)

 13. Ahoj mers..:)
  Já mám spíš opačný dotaz.
  Potřebovala bych si tu mršku MS „přivolat“!
  Na dovolenou do Egypta letíme 6.8. a mě to vychází přesně během dovolené! A koupat se chci. Tak se ptám jak si ji „přivolat“ abych ji dostala do těch cca 2 týdnů? :) Je to blbý dotaz..ale jsem už nervní,být v Egyptě a nekoupat se,to by bylo na *****!! :D Děkuji Kája(15)

  • Ahoj,

   tak jako tak, budeš muset ke gynekologovi a řešila bych to stejně jako jsem psala v článku – léky, které předepisuje na posunutí menstruace.

   Může ti je doporučit buď začít brát ihned a po pár dnech přestat – to by mělo vyvolat menstruaci (i když to gynekologové moc nedoporučují) nebo ti ty léky předepíše a začneš je brát až na dovolené, pár dní před tím, než budeš krvácení očekávat:)

 14. Ahoj mám dotaz..dnes mi gynekolog předepsal na oddálená MS Norethisteron. Je možné že po 10 minutách od polknutí,mi přišlo strašně zle a zvracela jsem? Ještě teď se mi točí hlava. Může to být z té tablety nebo něčeho jiného? Prosím o co nejrychlejší odpověd. Děkuji,mers

  • Ahoj,

   samozřejmě to může být z tabletky, ale nemusí, to ti přesně neřeknu. Určitě si zavolej ke svému lékaři a zeptej se, zda si máš vzít další nebo zda zvolíte raději jiný postup.

  • Děkuji hned si jdu tomu lékaři zavolat!
   Jo a kdyby mi to náhodou nebral(nevím jestli tam ještě je)..Myslíš že by mi k tomu něco řekli v lékarně? Promin za otravování..

   • Určitě,

    často je lepší se zeptat i farmaceuta, má na to vzdělání:)

 15. Ahoj mers,už jsou to 4 dny co jsem vysadila po 3 týdnech užívání-Norethisteron. A pořád se mi MS nedostavila. Do kdy se mi má dostavit? A přes užívání tablet jsem měla nechráněný sex,můžu být těhotná? Nebo slouží norethisteron i jako antikoncepce? Děkuji Lucka

  • Ahoj,

   myslím, že by se menstruace měla do týdnu dostavit, ale jistá si nejsem, dlouho jsem tyhle hormony neužívala, takže bude lepší pokud zavoláš na gynekologii a zeptáš se (popř. v lékárně). Jinak nerethisteron má v určitém množství antikoncepční účinek, ale co jsem slyšela od hodně farmaceutů, nevěřila bych tomu tolik jako klasické antikoncepci.

 16. Ahoj, mohu si menstruaci posunou jen o 3 dny? Ve čtvrtek doberu platíčko a že bych začala brát z nového jen 3 tabletky pak přestala, čekala na menzes a pak zase pokračovala v načatém platíčku, šlo by to? Děkuji za odpověď Barča

  • Ahoj,

   samozřejmě to jde, ale bála bych se toho, aby sis nerozhodila cyklus. Pokud ale nemáš žádné problémy, jak zdravotní tak s menstruací, tak si myslím, že jednou se nic nestane.

 17. Ahoj, měla bych jeden dotaz. Jak dlouho před dovolenou si musím na gyndu pro prášky přijít?

 18. Ahoj, doktor mi napsal jednofázovou HA na 28 ,ale je to 24+4(bez leč. látek) můžu si posunout menstruaci tak že si vezmu těch 24 a pak nový platíčko??!

 19. ahoj, neznáte nějaké prášky na oddálení menstruace, které se dají normálně koupit v lékárně?:) děkujuu

  • Veškeré možnosti jsou napsané v článku, nic jiného zkrátka není

 20. Dobrý den, je mi 12 a v sobotu jedeme na lyžák. Už jsem měla 3× celkem pravidelnou menzes a měla jsem to dostat 28.12, ale nic. A stále nic. Opravdu se bojím, abych to nedostala právě na lyžáku, jelikož je to nejpravděpodobnější! :/ A to prý půjdeme na 6 hodinovou túru na běžkách a to je pro mě katastrofa… A co pak mé oblíbené lyžování? A s holkama jsme domluvené na pokoji a jsou takové, že když něco zjistí, tak to za chvíli ví celá chata! :’/ … Opravdu nevím co mám dělat…

 21. Ahoj,chci se zeptat takže když mám antikoncepci Tri-Regol tak nemužu pauzu vynechat a pokračovat normálně dalším platíčkem? nemátady někdo zkušenosti s vynecháním mesntruaci s tímhle tipem antikoncepce? díky moc za odpověď

  • Já teda beru Tri-regol a pauzy jsem párkrách vynechala a v pohodě :). A i krámy si v pohodě posuneš :).

 22. Zdravím, chtěla bych se zeptat, jak je to když nemám pravidelný cyklus :) jak to mám začít brát a táák, jsem úplně na nervy z toho :) Někdy to mám o týden dřív, někdy o týden později. Díky za odpověď :))

 23. Osobně mám s Norethisteronem špatnou zkušenost. Dostala jsem minimální dávku (půl, možná dokonce jen 1/4 tablety) kvůli nepravidelné MS na tři měsíce. Po pár týdnech jsem klusala na gyndu, protože se to už nedalo vydržet!! Byla jsem jak nesvéprávná, vůbec jsem se nemohla soustředit, byla jsem nepozorná, několikrát jsem vešla do křižovatky, když měly auta zelenou, nepamatovala jsem si nic ani do druhého dne… hrůza!
  Teď potřebuju posunout MS kvůli dovolené u moře, na citrony nevěřím (i když to asi vyzkouším „nanečisto“ ještě teď v květnu, co kdyby to přece jen fungovalo :-) ) a HA neberu, tak nevím.
  A co by se stalo, kdybych si koupila HA jen třeba na měsíc, brala ji přes dobu dovolené a po využívání měsíční dávky zase brát přestala? Je to nějaké riziko?

  • Pokud bereš HA takovou, že máš všechny tabletky stejné barvy, neudělej si zkrátka pauzu mezi dvěma platíčky a menstruace se ti oddáĺ o měsíc. Pokud máš antikoncepci barevnou, poraď se s gynekologem, nejsem si teď jistá:/ :)

 24. Ahoj, zrovna dnes jsem dostala menses,a zítra zrovna máme třídní výlet. Jde menstruace něak posunout když už ji máte?

  • Zkus citron :) Neodsune to úplně, ale možná ti to trochu „zklidní“ :) Mě osobně to moc nepomáhá, ale to může pomoct :)

 25. Ahoj,
  myslím, že citron celkem pomáhá ;) trochu to zmírní-hlavně bolesti…
  Jinak bych měla dotaz..Je mi 14 let. Menstruaci mám celkem nepravidelnou, tak o 3-5 dnů se to vždycky zpozdí. Jedeme na dovolenou k moři. MS mě vychází o týden dřív než máme odlétat-což by bylo ideální…ale vždycky se zpozdí…takže to vyjde PŘESNĚ na dovču.. :/ Radila jsem se s mamkou, říkala, že se zeptá dr. Myslíte, že by mi pomohly léky na oddálení? Nebude mě po nich špatně? Co když nepomůžou? Můžu je užívat 2 týdny v kuse?

 26. Ahoj,
  menstruaci mam hrozne moc nepravidelnou (nekdy ji mam po 15 dnech, nekdy po 20 nebo po 30 a skoro pokazde uplne jinak). Je mi 16 a menstruuji uz 3 roky. Prvni tyden prazdnin mame jet k mori a ja se bojim, ze to dostanu. Muzete mi prosim poradit?

  • Ahoj, pokud máš i po těch třech letech menstruaci nepravidelnou až tolik, zajdi na gynekologii, tam ti poradí. Také ti mohou předepsat prášky na posunutí menstruace, abys to nedostala u moře;). Užij si dovču.

 27. Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli muzu prasky na oddaleni menstruace zacit brat i v ten den, kdy ji dostanu? Dekuji

  • Ahoj, zkusit to můžeš, ale myslím, že to moc nepomůže. Měla bys to začít brát 2-3 dny před menstruací..

 28. Ahoj všechny holky!Jelikož mi tenhle blog přijde velice rozumný,tak bych se chtěla zeptat na jednu věc,týkající se tohohle tématu.Je mi 14 a menstruaci mám už rok a 5 mesíců,ale už od září to dostávám každých 14 dní (od dubna jsem jí neměla 6 týdnů,ale teď už zase každých 14 dní),což mě dost obtěžuje,ale je mi jasné,že s tím nic nenadělám.Proto bych se chěla zeptat,jestli je něco takového běžné a jestli se to časem srovná.Moc děkuju za rozumné odpovědi

 29. Ahoj, Mers, měla jsem dostat menstruaci ve čtvrtek, ale bohužel se nedostavila, a tak mi to vyjde určitě na tábor (od 12.7.), což už je za 4 dny, a hned po něm jedu na dva týdny k moři. Původně jsem si plánovala vzít tampony, ale ty už jsem zkoušela několikrát a nikdy se mi je nepodařilo zavést, a tak nechci strávit nejlepší týdny prázdnin bez koupání.
  Poraď, prosím, co mám dělat. Je mi 16 – je potřeba, aby se mnou moje mamka šla na gynekologii pro prášky na oddálení? Budou po mě chtít i prohlídku? Předem děkuji za rychlou odpověď.

 30. ahoj..v Srpu jedu na dovču a zrovna v tenhle termýn kdy je ta dovolená mám mít krámy!! co mám dělat abych je popošoupla tak alespoň o měsíc??? prosím odepiště mi někdo co nejdříve..děkuji

  • myslím, že je to poměrně přehledně napsáno v článku – také kvůli tomu, je napsaný:)

   • jenomže já to nechci oddalovat nějak páškama.. a když použiji ten citron..tak se to oddálí zhruba na jak dlouho ??

 31. a hele když pudu na gyndu pro ten prášek a ne antikoncepci bude mě nějak prohlížet?

 32. Ahoj, mám takový trošku jiný dotaz, nevím jestli se jedna přímo o posunutí menstruace, ale potrebuji poradit. Beru antikoncepci, která je na 21 dní a 7 dní pauza, poslední prášek beru v neděli večer, potřebovala bych poslední prášek brát v sobotu nebo pátek. Chci se zeptat, zda-li jde po dobrani prášku v neděli, mít pauzu třeba jen 5 dní a pak si vzít v pátek z nového platicka zase prášek první a jet už normálně (po 21dnech pauza na 7dní)?
  Dekuju

  • Ahoj já sice nejsem mers. Ale ráda bych ti poradila jenže to nevím. Ale myslim si že si tu pauzu dát můžeš ;) A pak jet dál . Myslím si to tak jak ty :) Tak ahoj.

   • Dekuju, já to sice potřebuji vědět jistě a přesně, protože si nemuzu dovolit, aby náhodou antikoncepce neměla svoji stejnou ochranu. Potřebují vědět že nebude žádné riziko snížení účinnosti když to takhle posunu. Nemůžete mi ještě někdo poradit prosím?:)

 33. Ahoj Mers myslis si že škodí když jsem si několikrát zaváděla ampon (uplně v pohodě, necítila jsem ho) a neměla jsem menstruaci?? dělala jsem to jen na zkoušku..

  • To nevím jestli to škodí ale asi ne.kdyz tě to nebolelo tak je to v poho.Mě je dvanáct ale nasucho to skoušet nebudu;D

 34. Ahoj. Děkuji za tvůj článek (hodně pomohl). I já se bojím, protože v říjnu jedeme se třídou do Španělska a když to tam dostanu, budu akorát naštvaná. Sice do svého těla nechci žádné prášky cpát, ale když budu muset, tak ano. Piju citron na zmírnění křečí a kdyžtak si zapiju i prášek, ale stejně první 4 dny každou noc chodím asi dvakrát na záchod si měnit. K tomu mám nadváhu a jak jsem tlustá a chodím, ani mi nemůže krev pořádně odtékat. Máš proti tomu nějaké fígle? Mám zníženou funkci štítné žlázy. Bojím se, že mi prášky nepředepíšou, když mi je 13, skoro 14. Mám proměnlivou mensruaci a trochu se bojím gynekologů ( já vím, je to trpné :D ) Ale prosím, pomůžeš mi? Je to opravdu důležité :)

 35. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdybych si je teda posunula o cca 4 dny, kdy by mně přišla další menstruace? Odpočítávala bych měsíc od posunuté menstruace, nebo by mi to vycházelo stejně, jak kdyby jsem si je neposunula? Děkuji :)

 36. Ahoj,
  Potřebovala bych pomoct, já v pondělí jedu na výlet se třídou a potřebuji pomoci, ale potřebuju něco co není na předpis a ani abych musela na gyndu. Děkuji za odpověď

 37. Ahoj…
  mooc tě prosím o radu já jedu za 2.týdny na dovču a měla bych to dostat. a jelikož mi je 11-12 let tak se chci zeptat co můžu a co nemůžu brát… můžu brát tu hormonální antikoncepci?? PROSÍM ODPOVĚZ S POZDRAVEM ADÉLA

  • V tvém věku je hormonální antikoncepce určitě hodně zbytečná a pro tělo i z jistého pohledu nebezpečná. Takže rozhodně ne, pokud to neschválí doktor, což nevidím důvod. :)

 38. Ahoj, chci se zeptat, je mi 17 a pokud půjdu poprvé ke gynekologovi a poprosím ho o prášky na oddálení menstruace, vydá mi recept i bez souhlasu rodičů?

 39. Ahoj, chtěla bych se zeptat zda, když mi je 13 let a menstruaci mám pravidelnou tak jestli mi gynekolog předepíše prášky na oddálení. Jedu na tábor a hned druhý den to mám dostat. Menstruuji 2 roky. Předem díky za odpověď. :)

 40. Vím že menstruace je normálka ale někdy mě to fakt štve, např: Chcete jet k vodě ale nemůžete protože máte menstruaci, ani pořádně chodit nemůžete protože kdykoliv stanete tak to teče, nejhorší to je ve škole kdiš vás učitelka vyvolá k tabuly a vy nemáte jistou že tam dojdete bez fleku, Vím že to patří do našeho života ale proč to nemůže být třeba růst vlasů …atd fakt to je těžký ale co už =D

 41. Ahoj je mi 14 a v prosinci máme jet ze školy do Anglie (7 dní) a krámy mi vychází přesně na tu dobu (jako naschvál zase), myslíš že mi gynekolog (docela se tam ale bojim) předepíše ty prášky?

 42. Ahoj, potřebuju poradit. Je mi 15 a antikoncepci neberu. Poslední 3 menstruace mi v první den bylo naprosto příšerně a dvakrát jsem i zvracela. Příští menstruace vychází zrovna uprostřed lyžáku. Co můžu dělat aby se menstruace spolehlivě posunula, nebo aby se zmírnily bolesti a nevolnost? Nechci do sebe cpát hormony, existují prášky, po kterých budu jenom krvácet bez ostatních příznaků? Přinejhorším si nechám předepsat ty léky. PROSÍM ODPOVĚZ JE TO AKUTNÍ

 43. Ahoj, je mi 12 a mám nepravidelnou menstruaci. Příští mi vychází někdy na dovolené. Co mám dělat ????

  • Ahoj, když ji máš nepravidelnou, tak jak víš že ti přijde? Předpokládám, že ještě nebereš antikoncepci, s kterou by šlo menstruaci hezky oddálit (s antikoncepcí bys neměla ani problém s nepravidelnou menstruací). Na druhou stranu pokud antikoncepci zatím nepotřebuješ, je zbytečné do sebe cpát prášky. Babská rada zní, že menstruaci oddálí citrón. Doporučuje se pít voda s citrónem, což by mělo menstruaci oddálit. Ale jestli to opravdu funguje, to nevím. Recenze na internetu se v názorech liší. Každopádně poradit se můžeš s gynekologem (existují speciální prášky na oddálení menstruace). Když tak tampóny to jistí, ne? Ale chápu, že je to otrava mít měsíčky zrovna na dovolené!

 44. Ahoj mám jeden dotaz ohledně antikoncepce kdzy mám 4 dny do očekávané menstruace a začnu dneska s braním antikoncepce tak jaký to bude mít vliv na čas kdy budu mít mesntruaci tím mýlím zda ji dostanu ve stejný termín nebo ne? Předem děkuji za odpověď s pozdravem a přáním krásného večera Terka

Diskuze je uzavřena.