Domů Krása & Péče Jak prodloužit opálení? 5 tipů, které fungují ...

Jak prodloužit opálení? 5 tipů, které fungují 5/5 (3)

0

Jak prodloužit opálení?Léto se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Pokud jste období letních prázdnin využila k tomu, že jste vyrazila na dovolenou se opálit, jistě toužíte po tom, aby vám opálení zůstalo co možná nejdéle. Jelikož nejste jedinou ženou, která se ptá, jak prodloužit opálení, podíváme se společně na pětici tipů, které sice vypadají velmi jednoduše, ale požadovaného efektu jím zaručeně dosáhnete. Pojďme na ně.

1. Hydratujte. Hodně, a kdykoliv to jenom jde

Pamatujte, že jenom dobře hydratovaná kůže si může ponechat dokonalé opálení po skutečně dlouhou dobu. Pokud hydratace chybí, tak dochází k tomu, že se kůže vysouší a stárne. To následně znamená i to, že se mohou vrstvy kůže postupně odlupovat, což se výrazně projeví na odstínu vaší čokoládové barvy, na kterou jste tolik hrdá. Když proto hledáte cesty, jak prodloužit opálení, je naší první radou hydratace. K té může pomoci několik věcí:

  • Hydratační krémy a oleje
  • Osvěžující pleťové mlhy
  • Časté mytí vodou a dodržování pitného režimu

Dále je v souvislosti s hydratací připomenout, že byste se měla snažit vyhýbat situacím, které mohou vaši kůži vysušovat. Vliv na to má hlavně prostředí a proto je dobré pohybovat se spíše v takovém, kde je zajištěna optimální vlhkost.

2. Doplňujte potřebné vitamíny

Jenom zdravá kůže si může zachovat dokonalé opálení. Důležité je vědět, které vitamíny jsou pro ni ty pravé. Jedná se hned o dvojici, kterou je vhodné dostávat do kůže různými způsoby. Může to být primárně ze stravy, ale to není zase až tak snadné a jednoduché. Proto je vhodné doporučené denní dávky využívat buď ve formě různých doplňků stravy – tablet, nebo je vhodné použít kosmetiku, která dané vitamíny obsahuje. Zde máte jistotu, že se vstřebá přímo na místě, kde má ideálně působit. A o jakou dvojici vitamínů jde? Jistě je sama znáte. Je to vitamin D, stejně jako vitamin E. Pro zachování opálení jsou naprostou prioritou.

3. Zajistěte si aloe vera a betakaroten

Proč právě tuto kombinaci? Na to se hned podíváme. Obě dvě látky totiž dokážou výrazně podpořit intenzitu vašeho opálení. To znamená, že i když bude vlivem času blednout, touto kombinací jasně zajistíte, že bude stále skvěle vypadat. Třetí rada, jak prodloužit opálení, je zcela jasná. Nejprve se podíváme na aloe vera, které se používá hlavně při nutnosti kůži například zregenerovat, nebo ji jinak obnovit. Vliv má ale i na to, že ji dokáže zjemnit a opticky rozjasnit. Daná kombinace zajistí dokonalý dlouhodobý vzhled.

A v čem je unikátní betakarotén, který můžete znát také jako provitamin A? Ten dokáže přispět k tomu, že zajistí pokožce o něco sytější barvu, než je její standard. Tím zajistí, že opálení bude vypadat tmavší a tedy mnohem intenzivnější. Sám o sobě tedy opálení neprodlužuje, ale protože zajistí tmavší odstín, budete skutečně vypadat déle opálená.

4. Samoopalovací přípravky

Ty nemusí být dobrou volbou jenom ve chvíli, kdy se na dovolenou chystáte a chcete mít dobrý základ, nebo také ve chvíli, kdy vás žádná dovolená nečeká a přesto chcete být opálená. Jsou ideální volbou i ve chvíli, kdys si chcete své opálení prodloužit. Díky jedinečnému složení totiž dokážou výrazně podpořit samotnou intenzitu opálení, a díky vašemu získanému základu vypadají velmi přirozeně. Možností, jakými se vydat, je několik. My můžeme doporučit:

Při domácí aplikaci dejte dobrý pozor na to, aby byl přípravek nanesený vždy rovnoměrně, po celém těle a ve stejném množství. Také doporučíme používat rukavice, jelikož jinak budou vaše ruce velmi nepřirozeně zbarvené. Vhodné je používat také jenom kvalitní přípravky, jelikož ty barvu skutečně primárně podpoří. Ty nekvalitní ji mohou při pravidelné aplikaci výrazně změnit odstín, na méně přirozený.

5. Nezapomínejte na peeling

Čistá pokožka je při snaze o zachování dlouhodobého opálení naprostou nezbytností. Naše poslední rada, na kterou se podíváme, se proto týká peelingu. Jde o postup, během kterého se z vaší kůže jednoduše odstraní nečistoty, které jsou i v jejích hlubších vrstvách. V první řadě si můžete být jista, že ani při intenzivním peelingu nedojde k tomu, že by se vám podařilo narušit opálenou vrstvu. Je to stejné, jako byste si snad chtěla vydrhnout tetování. Zde tedy nemusíte mít strach. A to ať už využijete klasický peeling zakoupený v obchodech, nebo se rozhodnete pro druhou cestu, která je spojena s tím, že si ho vyrobíte. Osvědčené metody jsou spojeny třeba s cukrem krystal, nebo s hrubozrnnou solí.

A jak je možné, že peeling dokáže prodloužit opálení? Vše je spojeno s tím, že vaše kůže bude dokonale čistá. Vlivem každého dne v ní umírá mnoho buněk, stejně jako se odlupují drobné šupinky svrchních vrstev. Pokud neodpadnou a zůstanou na svém místě, může to vypadat, že vlivem těchto bílých nečistot vaše opálení bledne. Proto když je odstraníte, rázem se vaše kůže opět dokonale rozzáří, jelikož pohled na onu opálenou vrstvu nebude nic blokovat, ani narušovat. Pokud se rozhodnete poslechnout i tuto naši radu, pozor na to, že velmi častý peeling je spíše na škodu. Doporučujeme osvědčený interval, kterým je využívání peelingu jednou týdně.

Co si o prodloužení opálení dále přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.