Domů Krása & Péče Nemůžeš najít odlakovač? Zkus jeho alternativy! ...

Nemůžeš najít odlakovač? Zkus jeho alternativy! 4.67/5 (6)

0

Nemůžeš najít odlakovač? Zkus jeho alternativy!Je mnoho slečen a žen, které nechodí na profesionální manikúru a nehty si upravují sami, svépomocí. Nemusí to být nic špatného, zvláště pokud jim stačí jenom základní úprava, která klasicky souvisí:

  • Se zastřihnutím nehtů
  • S obroušením nehtů
  • S nalakováním nehtů

Když se zaměříme na poslední krok, kterým je lakování nehtů, je naprostou nezbytností nejprve odstranit zbytky předcházejícího laku. Dobře a rychle zvládne svou funkci klasický odlakovač na nehty. Co ale v případě, kdy ti došel, nebo ho nemůžeš najít? Je možné použít i alternativy. Znáš však alternativy odlakovače? Mrkni se na ně společně s námi!

1. Zkus lak na vlasy

Osvědčenou pomocí může být lak na vlasy. Pokud ho máš po ruce, rozhodně doporučujeme vyzkoušet. I když to s ním nebude tak dokonalé, tak jak s odlakovačem, starý lak rozhodně půjde dolů. A jak ho správně použít? My doporučíme lehké nastříkání na samotné nehty. Potom si vezmi klasický odličovací tampon a na něho následně lak na vlasy nastříkej v dostatečném množství – tak, aby byl daný tampon mokrý. Poté už postupuj v odstraňování laku klasicky, jako je tomu při použití běžného odlakovače.

2. Sáhni po zubní pastě

Ano, i ta může být dobrým pomocníkem. A to z toho důvodu, že většina z nich obsahuje velmi drobné částečky, které primárně napomáhají k tomu, aby se z tvých zubů odstranil kámen, ale třeba i zažloutlý odstín. A právě tohoto složení pasty budeš moci využít i ve chvíli, kdy chceš eliminovat vrstvu laku na tvých nehtech. I zde použij odličovací tampon, na který nanes trochu pasty. A potom už jenom drhni a drhni. Určitě se neboj přitlačit, stejně jako počítejte s tím, že postup eliminace laku nebude okamžitý, ale rozhodně přijde. A čím více má tvá zubní pasty daných pevných částeček, tím půjde odstranění lépe a rychleji.

3. Použij klasický lak na nehty

Skutečně jsme se nespletli a tuto radu myslíme smrtelně vážně. Pokud budeš chtít odstranit starý lak bez odlakovače, vezměte si k ruce lak nový. A to nikoliv proto, abys původní vrstvu opatrně překryla. Pomocí laku lze totiž ten starý jednoduše odstranit. A jak? Nanes ho na tvůj nehet, nech jenom několik málo vteřin působit a poté ho odstraň. Určitě se opět neboj přitlačit, jelikož větší síla znamená větší jistotu s odstraněním i původního laku. Je to tím, že ten nový ho naruší a ty ho tak můžeš snadněji eliminovat. Pokud se ti to nepovede napoprvé, můžeš daný postup opakovat. Ve stavu nouze jde o postup, který sice může být cenově neefektivní, ale funguje. A to je v danou chvíli tím nejdůležitějším.

4. Vezmi do ruky pilník

Pokud chceš vyzkoušet raději mechanický postup odstranění laku bez odlakovače, tak pochopitelně můžeš. V tomto případě je třeba vzít si do ruky pilník. Dnes můžeš v sortimentu pro úpravu nehtů najít různé možnosti pilníků. A to třeba kovové, nebo skleněné. My určitě doporučíme používat spíše ty jemnější. A jak? Jednoduše. Lak se snaž pomocí pilníku z nehtu odstranit. Dodržuj při tom několik důležitých zásad:

  1. Příliš na pilník netlač
  2. Eliminujte výrazné zahřívání
  3. Chraň svůj nehet

Postupuj raději pomalejším tempem a lak se snaž eliminovat spíše postupně, po malých částech. Jedině tak nejenom dosáhneš toho, co potřebuješ, ale také nezpůsobíš na tvém nehtu další škody. Pokud v tomto odstraňování nemáš příliš zkušeností, tak ho doporučíme nechat spíše jako zcela poslední možnost. Je mnoho žen, které tuto možnost zkoušelo, ale výsledek byl bohužel takový, že si výrazně poškodily nehet. To se projevilo jak na samotné kráse po jeho nalakování, ale trvalo i několik týdnů, než se opět dokonale zregeneroval a byl opět jako nový. Takže na to pozor.

5. Řekni svému muži, tátovi nebo příteli o aceton

Je tvůj muž, přítel nebo táta kutilem? Pokud ano, jistě bude mít po ruce aceton. Jedná se o chemickou látku, která je používána jako velmi účinné rozpouštědlo. Sice ne přímo v souvislosti s kosmetikou, což ale neznamená, že se ve stavu nouze také nedá použít. Aceton na odlakování použiješ snadno. Postupuj stejně, jako u odlakovače. Tedy nanes na odličovací tampon a poté odstraň lak. Potom je důležité tuto látku z tvých rukou dobře omýt. Jak proto, že jde o silné rozpouštědlo a může poškodit tvoji kůži, tak i proto, že daný zápach rozhodně nebudeš chtít mít na rukách celý den.

6. Směs citronu a octu

Nemusíš nutně říkat jenom mužské části domácnosti, jelikož vytvořit si domácí odlakovač můžeš i ty sama. Co pomůže v tomto případě? Je to jednoduché. Stačí zajít do kuchyně a vzít si nejprve ocet a potom citron. Prvním krokem je vymačkání šťávy z citronu, ke kterému naliješ ocet. A to ideálně v poměru 1:1. Poté do dané lázně namočíš na pár minut ruce a necháš působit. Ty vyndáš, namočíš také odličovací tampon a potom už jenom odstraňuješ lak. Půjde ti to poměrně jednoduše a rychle.

A co se zbytkem, který ti zůstane? Můžeš ho buď nalít do lahvičky a nechat k dispozici v případě, že zase odlakovač mít nebudeš. Nebo můžeš danou směs nanést i na houbičku a použít jako velmi účinný čistič i ve vaší kuchyni. Ani kapka octa či citronu nepřijde nazmar.

Co si také dále přečíst o odlakování nehtů?

VIDEO: Alobalová technika odlakovávání nehtů – jak odlakovat třpytky

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.