Jak se naučit správně líbat? 4.5/5 (8)

Jdeš na rande a myslíš, že dojde i na líbání? Jak jsi na tom? Už jsi se někdy líbala nebo to bude tvá premiéra? Pokud na to jdeš zcela poprvé, neztrácej hlavu. Mám pro tebe manuál, jak se v 5-ti krocích naučit správně líbat.

 1. Chce to trénovat!

Jako vše i líbání jde natrénovat. O ukázky není nouze, vždyť romantických filmů si musela vidět stovky. Koukni na techniku Leonarda DiCapria, Kate Winslet, Demi Moore a jiných celebrit. V podstatě jde jen o hru rtů a jazyka, pro kterou neexistují žádná striktní pravidla. Zlehka mu pokládej rty na ty jeho, sem tam mu ústy mírně sevři nebo skousni ret, pak do toho zapoj i jazyk.  Dotýkej se špičkou jeho jazyka a prozkoumávej jeho ústa. Nezapomeň na dotyky, prsty mu přejeď jeho rty, hlaď ho na tváři, šimrej ve vlasech. Líbání můžeš nacvičit i před zrcadlem na své vlastní ruce. A oči? Na otázku, zda oči nechat dokořán nebo je mít při líbání zavřené neexistuje správná odpověď. Většinou každý oči zavře neboť by při blízkém pohledu na partnera ihned začal šilhat. Se zavřenýma očima můžeš líbání více procítit. Ale jestli chceš, můžeš na svého kluka sem tam hodit očkem, svět se nezboří. Aspoň uvidíš, jak je mu s tebou dobře!

kissing-couple-1148914_960_720

 1. Chce to správný okamžik

Jak můžeš v romantických scénářích vidět, k polibku často dochází ve velmi emotivních okamžicích. Leonardo DiCaprio Kate políbil, když se Titanic potápěl, Kirsten Dunst zase filmového Spider-Mana, když visel hlavou dolů. Ty na podobné okamžiky nečekej, protože se jich pravděpodobně nedočkáš. Proč? Existují jen ve filmu. Jen těžko ti na procházce v lese začne hrát romantická melodie, vánek si bude pohrávat s tvými vlasy a tvůj kluk bude jakožto hrdina a v masce Spider-Mana viset hlavou dolů na větvi poblíž. Nebo myslíš, že jo? Vystačit si musíš s o dost běžnějšími, ale ne méně romantičtějšími okamžiky. K těm patří zejména pomlka ve vašem povídání a drobné rozpaky, kompliment jak moc ti to sluší nebo jak krásně mu s tebou bylo. Využij i chvíle, kdy se na tebe kluk dlouze a zasněně podívá, pak ho polib. Ano, můžeš i sama! Kdo říká, že by holka musela na svůj polibek čekat?

couple-1008701__180

 1. Chce to neucuknout

Některé dívky jsou na schůzce s klukem tak nervózní, že když přijde na první polibek, ucuknou. To by se tobě stát nemělo, protože tím můžeš svého kluka lehce znervóznět tak, že k druhému polibku na téže schůzce už dojít nemusí.

Tip: Jak zachránit vztah po rozchodu

 1. Prvnímu polibku jdi naproti

Možná se už schůzka blíží ke svému konci a ty jsi ještě nedostala polibek. Třeba ti žádný ani dát nechce, pomyslíš si. Tím to ale není! Je dost možné, že se tvůj kluk pouze ostýchá. Polibku jdi naproti. Chyť ho za ruku a přitáhni ho k sobě. Ukaž mu, že bez políbení prostě neodejdeš. Uvidíš, jak bude rád, že si ho v tom nenechala.

kissing-1149918_960_720

 1. Žádné prudké pohyby

Polibku jdi naproti, to ano, zároveň se však vyvaruj všem prudkým pohybům. Srážka hlavami je tolik nepříjemná. Jsou i případy,kdy si páry při polibku zlomili nos. Proto když dojde na polibek, přibližuj se jen zvolna.

Víš, že líbání je zdravé? Ano, mnohé studie tento fakt potvrdily. Dlouhý polibek snižuje krevní tlak i snižuje cholesterol v krvi. Líbáním spálíš kalorie, pozvedneš svou náladu a procvičíš všechny obličejové svaly.

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

15 komentářů

 1. Ahoj, chci se zeptat, jestli není v mých třinácti letech na líbání brzy. Děkuju

  • Promiňte že se vmíchávám do konverzace, jmenuji se Standa a je mi 13 za chvíly 14. Jediný problém je u prvního líbání že obě strany jsou na to připravené ale vždy se toho ta jedna strana bojí, což není vůbec problém jen musíš tu druhou stranu přesvědčit aby se toho nebál/a. To stejné je se sexem.

 2. Ahoj Naty. Na první líbání neexistuje správný čas. Když mi bylo 13 (teď je mi 14) myslela jsem si, že to proběhne u mě až později, ale mýlila jsem se..došlo k tomu nedávno. Takže ve 13 je to fakt v pohodě.

 3. Ahoj,chci se zeptat,je mi 13 a rada bych se líbala s přítelem, ale strašně se bojím ….

 4. Ahoj jmenuji se dan je mi 15 a strašně se bojím jedné holce říct že ji miluju poraďte

 5. Můžete francouzáky trénovat s kámoškou.

 6. ahoj jmenuju se Eliška a bojim se svýmu klukovi dát pusu …..
  třeba by řekl že nejsem normální nebo tak něco jo a DĚKUJI :D

 7. Ach… Blíží se poslední školní den a mě se líbí jeden kluk z mý třídy. Chodím do pátý, a v poslední školní den mu chci říct: Líbíš se mi. A co když mi dá pusu? Děti z mý třídy dospívají rychle. Když mi dá pusu, jak to říct mámě?

 8. Ahoj. Je mi 13 a mam kluka(chodime spolu 3 mesice). Myslite, ze neni prilis brzo si dat ve 13 pusu? Nebo libani?

  • Ahoj Katko.
   Hele, pokud se na to cítíš, tak proč ne? (ve 13 není brzo) teď jde o to, jestli se na to cítí tvůj protějšek protože, jak je známo, chlapci dospívají později než děvčata :-)

 9. Dobrý den chtěla bych se zeptat. Je mi 11 na vím jestli se už můžu líbat děkuji za odpověď. Jana

  • ahojky Jani, hele teoreticky líbání není zakázané v žádném věku, takže v tom by problém nebyl. jen si zjistí, že to chce i tvůj chlapec jelikož kluci dospivaji trochu pomaleji tak ať ho nevylekáš. každopádně jestli nejsi ty nebo tvůj chlapec připraveni neuspěchej to. první polibek bude jen jeden tak si ho užij jsi ještě mlaďoučká, takže máš čas :) pokud jste připraveni není žádný problém :D

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist