Domů Sex & vztahy Kluci O prvním líbání ...

O prvním líbání 4.58/5 (12)

98

Bojíš se prvního polibku? První pusy? Není to takové jako ve školce, kde ti dal pusu kluk jen tak nebo ty jemu bez sebemenšího studu – ať už na tvář nebo jen takovou rychlou, kamarádskou. Čím jsme starší a čím déle čekáme a naše první líbání, tím jsme nervoznější a stydlivější.

Návod na první pusu? Žádný není, nebudu ti přesně popisovat, kam nahnout hlavu, kam dát ruce, jak se podívat, kdy začít a kdy přestat, ale zkusím tě s tím seznámit trošku víc a doufám, že tě ta nervozita přejde… Protože se vlastně nemáš čeho bát!

Kdy bys měla začít?

Správný věk na tu první pusu je individuální, záleží na každém, kdy mu to přijde správné a neuteče při první příležitosti, kdy by na polibek potencionálně mohlo dojít. Je fajn vědět, že to chceš a že se na to těšíš – určitě je to lepší než když neustále zvažuješ, jestli jsi na něco takového vůbec připravená.

Já sama se poprvé líbala vcelku pozdě, ale tak před pár lety to ještě nikdo tak neřešil, ale stále není ostuda, mít prvního kluka až v 15ti nebo déle. Často se setkávám s reakcemi: „Ty ses fakt poprvý líbala až v 15ti? A to tě to nemrzelo, že až tak pozdě?“ Tomuhle se vždy jen usměju. Popravdě, jsem ráda, že jsem na nic nespěchala a byla v pohodě. Určitě jsem si to užila víc než slečny, které ve 14ti už zažily vše, co se ohledně kluků zažít dá. Žádný spěch… to je fajn rada!

Správný čas poznáš

První pusu bys měla zažít v soukromí – je to lepší než to poprvé zkoušet před partou, před školou nebo před kámoškou – to tě leda tak ještě víc znervozní. Většina kluků dokáže ten první krok udělat sama, stačí jen aby se k tobě trošku nahnul a poznáš o co půjde. Pokud to neudělá a tobě připadá, že by chtěl, když jste spolu venku? Tak udělej první krok ty. Pozor – první krok neznamená, že se na něj vrhneš, začneš ho olizovat a slintat, myslím, že to by ho spíš vyděsilo. Stačí jen se přiblížit a hlavně: POMALU! Není kam spěchat..

Nech se vést

Kluci jsou zkrátka nadřazení holkám, jsou silnější, větší a mají mít vedení – alespoň tohle si oni myslí. Proto u líbání udávají tempo kluci, alespoň zezačátku:) Co jen ty musíš udělat? Stačí jen lehce pootevřít pusu, zapomeň na ústa otevřená, jako když zíváš – jde o jemnost a o přesnost.

Délka první pusy

To se odlišuje – nemusí to být pět minut, nemusí to být ani vteřina – záleží jen a jen na tobě. Popravdě.. Spousta slečnám přijde zezačátku i pět vteřin hodně a pokud už víc nechceš? Stačí se jen trošičku odtáhnout (aby to nebral jako negativní reakci) a klidně se usmát – pokud se ti to líbí, netvař se jak kdyby jsi byla před mrtvicí.

První pusa není nic hrozného, líbání je sama o sobě krásná věc a pokud nebudeš spěchat, nebudeš z toho dělat extra těžkou vědu – půjde to samo, tyhle věci prostě máme v sobě, chce to jen trénink.

A pár zajímavostí o líbání:

– Při líbání jsou vylučovány hormony štěstí, proto se pak můžeš cítit, jak kdybys vyhrála ve Sportce.

– Většina lidí (až 2/3) otočí při líbání hlavu doprava.

– Při téhle vcelku lehké činnosti se zapojí až 34 obličejových svalů

– Nejdelší polibek, který je zapsán i v Guinessově knize rekordů trval 34 hodin a 11 minut!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekS make-upem vypadá svět jinak
Další článekVyzkoušej gladiátorky!
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

98 KOMENTÁŘE

 1. Nikdy nevyjde to, co si přečteme nebo naplánujeme. Až přijde doma prvního polibku, dopadne to úplně jinak. Bude to automatické, k tomu nejsou zapotřebí rady . :)
  Jinak krásný design :)

  • :) doufám že máš pravdu ;), sice jsem ještě „malý dítě“ (14 :P) ale první polibek bych chtěl dát svý holce už teď takže bych ještě prosil jaké je pro to, né úplně ideální, ale vhodné místo? a popřípadě čas (např v noci nebo konkrétněji :p) :) děkuji :D

  • Ahoj. Já už jsem se líbala a jeto úplně hezký. A to je mi 15 let a mám prvního kluka.

 2. njn.. pěkný článek opět ! Jenže já nevím co se dělá ze rtama a jak jich mám dávat … :( Já bych chtěla to už skusit já to skoušela ,když jsem byla menší jenže to jsem už zapoměla . Postě nevím jak mám dát rty a tak .

 3. tohle se hodí ;-) Je mi 15 a ještě jsem se nelíbala, sice bych chtěla, ale nebylo s kým. A bojimse toho, že něco udělam špatně, nebo já nevim. Co s rukama a tak.

  • Tak to máme stejně :) je mi 15, ještě jsem se nelíbala…prostě mám z toho stejné obavy ://

  • Je mi 14 mám kluka a chce mi dát pusu ale nevím jak mám požít jazyk?

  • jop, já se taky nelíbala a to mi je 16 :/ a teď mám strach že něco zvoru a on už se mnou nikdy nepromluví nebo si bude myslet že jsem šílená :D

 4. Hej, já jsem se nikdy prvního polibu nabála, ale kámoška jo, tak jsme to zkusili spolu (No a co? Hodně lidí to tak dělá). A musím říct, že mi to najednou přišlo strašně divný a vůbec se nám to nepovedlo. Bylo to křečovité a prostě ještě ke všemu divné. Takže jsme toho zase rychle nechaly.

 5. Až v 15i? Nechápu slovíčko „až“ a už vůbec otázku. Mně bude 17 a nikdy jsem se nelíbala, ani pusu jsem nedostala- no a zatím žiju, řekla bych. :)

 6. děkuju moc za tento článek =) chodím s klukem už měsíc , pusu si dáváme skoro poříd ale v životě jsem se ještě nelíbala a vím že on už jo =) párkrát už to na mě zkoušel a já uhla s myšlenkou že se na to ještě necítím a on to pochopil =) ale jak dny ubíhají dál tak se na první polibek už hrozně moc těším a myslím že ta správná chvíle co nejdřív přijde ;)

 7. to s tou výhrou v Športke ma rozosmialo :D presne tak som sa cítila ja :D doteraz si na ten pocit pamätám:) a to už bude od toho 8 mesiacov:)

 8. Je mi 14 a nelíbala jsem se s klukem.Mě to vůbec nevadí.První „velkou“pusu chci dostat z lásky,až na to budu připravená a ne jen z nustnosti a povinosti.Taky se směju větám „Je ti tolik a tolik a ještě si se nelíbala?Co si to za člověka?“ já vždycky odpovím,že sem na to hrdá a až se to jednou stane,bude to pro mě skvělé a budu ráda,že jsem si dokázala počkat.

 9. jeden kluk, kterému jsem se líbila, mě chce úplně poprvé políbit před kámoši, sám to navrhl, já si ale myslím že polibek aspoň ten první by měl být věcí intimní, myslíte, že se se mnou chce třeba jen ukazovat, nebo vychloubat nebo je to třeba sázka…?

  • Obávám se že je to sázka ;) Vykašli se na něj..první pusa/líbání by opravdu mělo být v soukromí :)

 10. dala jsem se teď dohromady s jedním klukem a bojím se prvního líbání:( nikdy předtím jsem se s nikým nelíbala a bojím se že udělám něco špatně :( kam přitom mám dát ruce?

  • Ruce mu dej třeba okolo krku, nebo ho chytni kolem pasu. A ničeho se neboj ;) Kluk tě bude víst, dělej to co dělá on. Hodně holek mají z toho strach, ale pak s uvědoměj, že to vlastně nic není :))

   • Ano, máš pravdu. Mám kluka a on je no tak trochu stydlín. Ale pak to přišlo. Seděli jsme v parku. Já jsem sledovala okolí. V parku jsme byli sami. A on mi dal dříve pusu a pak z ní vzniklo naše první líbání. Bylo to neskutečně okouzlující. Všechno je poprvé. Chytl mě za bok a přsiunul si mě. Přestali jsme a já se o něho opřela a koukala dál. Ale srdce mi bušilo štěstím. Cítila jsem se jak v nebi. Bylo to úžasné. Tak z toho nemějte strach. Ten strach se má bát vás a ne vy jeho!

 11. ahojky je mi 13 a rodiče mi zakazují chodit s klukem skoro všichni ji řikaj že je to blbost já jim řikám že je to vztah jako že vše jen ne pohl.styk.co mám dělat??

  • Mě to rodiče ňák moc nezakazujou, tak se moc do té situace nedokážu vžít. Záleží jak moc si rodičů vážíš… Buď s někým chodit za jejich zády a nebo zkus poprosit někoho blízkého, jestli by s nimi nepromluvil. Třeba babičku, nejlepší přítelkini mamky nebo ňák tak… Snad jsem alespoň trochu pomohla.. :))

 12. Já se taky ještě nelíbala, protože mám tak z prvního líbání strach. všude píšou se to nacvičit nedá, že je instinkt. Takže nevím.
  A chtěla by jsem se zeptat. Jedna moje kamarádka mi říkala, že se líbala španělákem. Já znám jen francouzáka a tak by mě zajímalo jestli si vymýšlela nebo jestli tenhle styl líbání existuje. Díky za odpověď.

 13. taki jsem se jeste nelibala a mocc se toho bojim..:))) nevim jak mam jit natoo nechcete mi nekdo poradittt ?? :))))

  • neboj se skusto. Já mám kluka a já bych mu chtěla dát pusu ale nevím kde a jak se k tomu dostat.

  • Plánuju ze ve skole o prestavce klukovi kterej se mi libi napisu SMS at o hodine prijde na chodbu a kdyz prijde tak ho chci políbit je to dobrej nápad?

 14. pěkný článek…je to jako každá pusa, kterou dostanu, ale od něho jsem dostala první pusu, byla krátká, ale pro mě úžasná !

 15. Omg,Mers ja som sa nikdy nebozkávala a fakt sa bojím čo ked to pokašlem to bude trošku trapas….Prosím porad čo mám robiť??

  • Ahoj, nejsem Mers, ale snad nevadí, že ti odpovím. Ničeho se neboj, líbání je jedna z nejkrásnějších věcí, hlavně si to užij a zapoj trochu jazyk. Ono to všechno přijde samo :)

 16. POMOOOC!!
  chodim s klukem 14dni a asi 3mesice jsme se navzajem balili…a pak na fb tak sme si psali a moje nej kamoska mi dodavala odvahu i jemu…pak se mi zeptel a od te doby spolu chodime a povidame si, piseme SMSky a na facebooku a ja porad cekam ze me chytne za ruku nebo obejme…a porad nic :-( ale pise ze si budem pusinkovat a at se naucim libat…prosim poradte…jak, kdy,…mam dat pusu,,mam ho chytnout za ruku…? prosim poradte…!!!

  • Mno :D nwm co bych ti rekla. Treba jen ceka na vhodnou prilezitost. Trreba si zajdete na kofolu, zmrzlinu, do kina nebo ja nwm :D Uvidis ze neco zkusi. Nebo zacni sama :D

 17. Ahoj,
  Mam asi tyden pritele. Pozval me do kina porat si piseme a ja od nej ocekavam pusu ale zaroven se bojim, co kdyz se mu nebude libit? A nebo co kdyz si dame pusu v kine zacne nekdo nevrle kafrat at prestanem? Mam zkratka strach zvast kdyz jsem v zivote nedostala pusu ( jen ve flasce ale to se nepocita) Mohl byste mi prosím nekdo poradit jak si dodat sebevedomi? Predem dik

 18. Taky bych potrebovala poradit, zitra jdu s klukem ven ktery se vzdy strasne stydel, kazda se snim rozesla kvuli tomu.
  V Nedeli jsme byli spolu na akci a on si me vubec nevsimal az jak vydel ze jsem sklamana tak nas kamaradi nechali o samoze a tam me chytl za ruku a dal mi pusu ale nevim jak to bude zitra jestli se zase bude stydet, co mam delat?

  • Ahojky, podle mě, nejsou všichni kluci jenom tvrďáci… Rozhodně bych mu dala ještě šanci, vem si, že ty jsi taky určitě stydlivá akorát to nedáváš tolik najevo :) Snad si vezmeš tuto radu k srdci a dáš mu ještě šanci… zkus mu trošku pomoct

 19. Ahojky, Vsadila jsem se s klukem, který se mi líbí a prohrála jsem… Jeho nelepší kamarád mi dal úkol abych mu dala francouzáka…SOS

 20. Já mám 13 a se svým klukem sem asi týden a sám si o tu pusu pořát říká. Ale já se snažím tomu vždy nějak vyhnout, ale nemůžu se vyhibat věčě . Mám s toho strach že udělám něco špatně a co si o tom bude myslet?? Co mám dělat?? Prosím o radu :)

  • Neboj se mela jsem to stejně byli jsme spolu týden a on se porad ptal jestli už mu dam pusu no nakonec na lyzaku při plouzaku jsem se odhodlala (a to je u mne co říct bylo tam dost lidi) a dala mu pusu na pusu jako bych mu ji dávala na tvar a pak se to vyvíjelo samo😊😉😘

 21. Ahoj ! Je mi 14 a též mám strach s prvního líbání. U mě je to trošku složitější případ …můj kluk se ještě před prázdninama choval k holkám ne moc hezky a ty mi na něm vadilo. Ted ale na sobě pracuje a snaží se být lepším člověkem. Jenže mám strach jak to bude dál snaží se dělat první kroky chytá mě kolem pasu atd. ale bojím se že když by se chtěl líbat tak že bych se akorát ztrapnila a pak by si o mě myslel já nevím co všechno …:/ Můžu se jen zeptat jestli mám použít i jazyk a jak ho mám použít ? To vůbec nevím jestli by jsme se měli lehce dotýkat jazykama nebo já nevíííím :/ Jsem zoufalá !

 22. Můj kluk má narozeniny a já nwm co mu mám dát za dárek. Když jsem se ho zeptala co by chtěl tak mi napsal že pusu ale já se první pusi hrozně bojím.Prosím poraďte nebo mu mám dát jenom bomboniéru ve tvaru srdáčka?Prosím

 23. Třeba já to mám tak,že jsem chodila dříve s jedním klukem a s tím jsem se líbala. No , ale teď mám nového a bojím se,že něco zkazím. Není to o tom,že bych něco neuměla,ale přece. Každý je zvyklý jinak,každý to umí jinak a bojím se,abych si neudělala trapas,protože vždy vše padá na mě :/ :D

  • Buď prostě svá a neboj se. Jakmile budeš nervózní, pozná to a bude nervózní taky nebo si třeba bude myslet, že dělá něco špatně. ;) Moc nad tím přemýšlíš. :)

 24. Ahojky,parádní blog.Já mám kluka..a chceme si dát pusu,ježe já se moc bojím,že něco zkazím,nebo že mi bude třeba zapáchat z úst,nebo,že budu slintat..nedovedu si tu katastrofu představit.Už se vidím.:-/:-(
  No,ale těším se..i když se bojím,myslíš,že to zvládnu? :-D:-)
  Držte palce.;-)
  Hoj.:-):-)

 25. Zdarec :)
  Mojí první pusu jsem zažila ve 12, ale byla to opravdu jen pusa, ale krásná. Teď už je mi 13 a chystám se dát klukovi malinký polibek, měl narozky a myslím si, že si to zaslouží, po všem to, co prožil v životě, škole atd… Tak držte palce, mám hroznou trému :D ;)

 26. Ahoj holky, jen vam chci rict, urcite nikam nespechejte, jenom, abyste to mely za sebou, vplati se si na tu pravou prvni pusu pockat. ja si pockala az do 18, uz jsem si myslela, ze se to snad nikdy nestane, a nakonec se vyplatilo, bylo to krasny, samotny libani stalo z moji strany asi hodne za houby, ale jinak to byla nadhera, presne tak, jak jsem to chtela, takze neni kam spechat, preju vsem hodne stesti :))

 27. Ahoj je mi 12 a mám kluka, ale nevím jestli mu mam dát pusu nebo jestli ji má dát on mě a kde?

 28. no ten článek není špatný ale jak tam píše že před školou kámoškou atd….to nejde když mi je 11 a jemu taky a jsme 2 km daleko tak já zas tam do té vesnice nemůžu a před mámou to tajim tak jak to mám udělat,??????????????????????????????????????????,

 29. jo a jeste mi napsal lasko a to s polu nechodime ani sme spolu nic némelo (jako pusa atd.)

 30. Ahoj, je mi 12 a libi se mi keden kluk. Na fb jsem se mu snažila vyznat laaku, ale on to blbě pochopil a teď se se mnou nebavi. Vedle mne sedi jeden kluk. Je docela peknaj a mam na neho podezdřeni že mě bali. Jak mám začít abych to zase nepodělala? Mám nechat začit ho a nebo to mam zkusit já??

 31. Ahoj. Je mi 13. Jsste sem se nikdy nelkbala.Libi se mi jeden kluk a ja se libim jemu, ale nevim jak zacit aby sem ho nevydesila ze na to du moc hrr. Poradite mi prosim?

  • Ahoj, je mi taky 13 a před rokem jsem měla podobný problém a teď už spolu chodíme. Já jsem mu před rokem napsala na papírku jestli se mnou nechce chodit a on mi napsal že nejsem jeho typ a hned na to aby toho nebylo málo začal chodit s mojí kamarádkou. Dneska je to týden co mi napsala že mě miluje a hned dva dny na to jsem s ním začala chodit. Teď když jsme spolu tak jsme šťasní. Prostě moje rada zní: neměň se on ti jednou projeví svojí lásku :)

 32. Dneska jsem dostala svůj první polibek, bylo to boží akorát jsem nečekala že to bude tak rychle, jo dobře už jsme si dali spolu několik rád pusu, ale to byla spíš taková ta detská. Teď jsem přišla domu a začala jsem hledat co mám dělat příště ( jestli nějaký příště bude, ale doufám že jo…mám ho hrozně ráda a z toho jak se ke mě chová tak si myslím že jo :) ) no tak či tak zjistila jsem že jsem udělala asi tak 2 nebo 3 chyby tak si to musím zapamatovat pro příště :) díky admnko za rady a snad si to pro příště zapamatuju :) díky moc na takovýhle stránky koukám už hodně dlouho, ale až dneska – bohužel, jsem narazila na tu tvojí. Jsem za to ráda a budu sem chodit víckrát :)

  PS: To bohužel jsem myslela na to že až dneska jsem našla tu tvojí stránku…jenom aby sis nemyslela že jsem tě urazila :)tak či tak díky za rady :)

 33. Ahoj, odběhnu trochu od tématu, ale více „podobné téma nemohu najít.. je to dost trapnej dotaz, ale mámě se s tím svěřovat nechci a tak se ptám vás jakožto dívek. Ve škole (jsem na gymnáziu) máme takovou naší s holkama milovanou učitelku která nás má hodně oblíbené baví se s námi i normálně, dalo by se říct že je taková „jako kamarádka“. Když jsme se s ní s holkama loučily tak nás objala a já bych to chtěla zopakovat jakožto přivítání po dlouhých prázdninách. Myslíte, že mě seřve nebo se nějak naštve když jak jí potkám po prázdninách v šatně tak ji obejmu? Díky za rady,
  Niki

 34. Ahoj,mám kluka,a chtěl by se se mnou líbat…Tak já jsem mu řekla,že jo.Potom se mě ptal jestli jsem se už líbala a jestli to umim.A já jsem mu na to řekla,že už jsem se líbala,a že to umim (přitom jsem se ještě nikdy nelíbala,a neumim to-řekla jsem to abych nebyla za krávu)..Nevim co vlastně při líbání dělat s pusou,jak jí otvírat,špulit a tak..(vlastně nevim jak to líbání vypadá-ale chci se s ním líbat,jsem na to připravená,a chci to i s ním.Miluju ho!) :O :( Ale nemůžu mu říct,že jsem se ještě nikdy nelíbala a že to neumim (totálně bych se ztrapnila,nepochopil by to,je trochu tvrdohlavej..Bylo by blbý to odvolat,když už to máme dohodnutý..A prostě to říct nemůžu!!!)..Prosím poraďte mi co dělat za pohyby pusou,jak jí otvírat,a jak vůbec vypadá líbání…Děkuju :) :\

 35. Zdravím. Je mi 15 let. Neměla jsem ani jednoho kluka. Nikdy jsem se nelíbala. A asi ještě dlouho mít nikoho nebudu (ale ráda bych). Ošklivá nejsem (myslím), jen jsem taková jiná než ostatní. O dost jiná. Vůbec mě neberou dnešní kluci. Vždycky jsem se zamilovala jen do chlapa s rodinou nebo do kamarádky (která je taky jiná, spíš úžasná a fascinující. Ona ani slovy popsat nejde).
  Nic méně, docela mě to deprimuje. Některý spolužačky už ani nejsou panny. Jsem divná…

 36. Ahoj Sáro,
  podle toho, co píšeš, to vypadá, že opravdu malinko jiná budeš. Ale já si naopak myslím, že být v dnešní době jiná je zajímavé ( jakože nejsi jako všichni ostatní). Ještě vyčkej, třeba se nějaký kluk, do kterého se zamiluješ a on do Tebe, ještě objeví. Taky mě napadlo, že jestli ses zamilovala do své kamarádky, mohla bys být možná taky lesbička, ale to rozhodně není názor odborníka, jen můj. Pokud se Ti stále nedaří najít kluka, zkus se zamyslet: díváš se víc po holkách nebo po klucích?

  Přeji mnoho štěstí v lásce a v životě,
  Sofie

 37. Je mi 14 za chvíli 15 a nikam nepospíchám. Klukasem neměla žádného a min. do 17 žádného neplánuju ;) Možná se vám to zdá divné ale tak to je a já sem rozhodnuta. Jenže mám takový problém no nevím jestli to problém je ale mému případnému klukovi by to vadit mohlo :D Jde o to že se mi představa líbání vždy hnusila. Ano ano já vím jsem divná ale nemůžu ši pomoct. Strkat někomu jazyk do pusi ?! I když je to můj potencionální partner na celý život ?! Prostě nevím vo s tím. Jasné pusa na tvář/krk/do vlasů nebo i na pusu v pohodě ale tzv francouzák ? Nikdy. Nevíte někdo co s tím nebo aspoň máte to někdo taky tak ? Víte byl by to vážně blbý pocit že jsem jediná kdo k tomu má takový postoj…

 38. Prosím poraďte mi znám jednoho kluka od školky. Vždy ve školce jsem mu jak se chodila domů dávala pusu na pusu. Teď je mu 12 a mě 12 je o 5měsíců starši a já . Jak jsme aměli valentina tak jsem se poprvé nalicila a mě to přišlo divný tak jsem ši to smyla . Druhý den byla sobota a on k nám přijel s slupkama pro slepice a já jsem seděla dolů a pak jsme ši povídali a. A pak r řekl že mi to slušelo jak sem byla nalicena

  • Ahoj Adélo, no jestli se mu to líbilo, tak se pro něj čas od času nalič. Třeba když půjdete do kina nebo na procházku. Jen to nepřepískni. Moc červená pusa a příliš namalované oči nejsou nic moc. Chce to něco jemného, co podtrhne tvojí krásu, ale zbytečně nezakryje přirozenost.

 39. Ahoj:)
  Je mi 16 a ještě jsem se nějak extra nelíbala:D jednou mě začal líbat kamarád, když semnou tancoval ploužák.. to jsem zkoušela dělat podle něj, ale styděla jsem se::D ted nevím, co mám dělat, nechodím s klukama ven, protože se stydím.. poradíte \,

 40. Ahoj a v čem chceš konkrétně poradit? Až s někým začneš chodit, líbání půjde samo. Zprvu to bude takové nesmělé a pak ti to ani nepřijde. Neboj, nějakou tu trému před líbáním řeší každý. Přečti si třeba článek Jak se naučit správně líbat, který ti poskytne alespoň nějaké instrukce do začátku. https://proslecny.cz/jak-se-naucit-spravne-libat/

 41. Zítra mam jít s mým klukem ven, ale strašně se stydím mu dát pusu. Už spolu chodíme 9 měsíců ale nevim co mam dělat když mě začne líbat. Prosím poraďte.

  • Ahoj, ničeho se neboj, klidně si ho přitáhni a dej mu pusu, určitě se začnete potom líbat, poddej se tomu. Pokud jste spolu už 9 měsíců a ještě jste se nelíbali, bude tvůj kluk nadšený, když začneš ty, věř mi. Pro inspiraci si přečti tohle https://proslecny.cz/jak-se-naucit-spravne-libat/ zatím se měj a dej určitě vědět, jak rande dopadlo: )

 42. Ahoj holky, na svůj první polibek se moc těším a i když je mi jen 11 tak se na něj prostě těším. Nevím, proč z toho ale děláte takovou vědu. Když vás ten kluk bude mít rád, tak je to snad úplně jedno ne. Žádnej trapas řešit nebude, jen bude rád, že jste se s ním chtěli líbat. No a když se nám nějaká ta chyba vloudí malinko se odtáhni, usměj se a jděte na to ještě jednou. Žádnej strach, on bude taky nervozní.

 43. Ahoj, chodim s klukem 5 měsíců. Mě je 12 a mu 14, on už se líbal ale já ještě ne, strašně mam z toho hrůzu, několikrát se mě pokusil políbit ale já se na to ještě necítim, nevim co mam dělat poraďte mi prosim holky😔

  • Ahoj. Měla jsem to podobně jako ty. Byl taky starší a zkušenější. Moc jsem se bála,ale odhodlala jsem se a bylo to super. Zkus se taky odhodlat. Pokud se na to vážně necítíš,tak mu to řekni. Snad tě pochopí.

   Hodně štěstí:-)

 44. chodím s jedním klukem ze třídy.. ale on se stydí.. a já nejsem odhodlaná ho jako první líbat… zatím co jsem měla kluky tak vždycky začali oni ale ted to je jiný…

 45. Ahoj,je mi 12 a můj kluk je o dva měsíce starším. Párkrát se mě snažil políbit ale já jsem se na to necítila, tak jsem ho objala a vysvětlila mu proč. Poradíte mi prosím kde se máme poprvé políbit a kam mu mám dát ruce?

  • Třeba před barákem na lavičce a ruce mu dej kolem pasu si myslím že bude nejvhodnější

   • Já prostě jsem totální zamilovaná do kluka z mé třídy!! A moc s ním chci chodit. A jestli spolu budem chodit, tak kdy a kde a jak ho políbit? Je hezhej, sexy, můj typ. Pomoc…

    • Už jsem to tu psala :to je jedno někde v klidném prostředí nebo před barákem na lavičce. Kdy-To sama pocítíš.
     Jak-většinou to kluci naznačí tím,že se k tobě více přiblíží a nakloní hlavu a nech se vést svým klukem.
     Doufám že se ti to povede

  • Není zač kdyby další otázka třeba ohledně sexu (to jen kdyby už jste spolu byli dlouho a chtěli byste to udělat tak se ozvi. Zatím pa.

   • On mi napsal!!! Píše: Když je takovej pařák nechceš na zmrzku? Mám pár otázek.
    1.Myslí tím něco víc?
    2.A dodal k tomu srdíčka a napsal překlep. Co to je?

 46. Mému klukovi je 13 a mě 11 a dost se bojím :( :/ on už holky (3-4-5) měl ale já kluka ještě ne :( už jsme se i objali a mám ho ráda ale nejsme spolu ani 3 týdny ale je mega a to jsem si myslela že budu mít kluka až v 15 :)

Diskuze je uzavřena.