Jak si usnadnit maturitu? Zatím bez hodnocení.

Státní maturita je nejen zkouškou dospělosti, ale také strašákem mnoha studentů, kteří by v maturitním obdobní dali vše za to, aby už z toho kolotoče zkoušek byli venku. Nebo alespoň měli někoho, kdo jim s maturitou pomůže. A ne jen psychickou podporou, nýbrž činem!

Ústní maturita může být o polovinu snadnější

Ať už tě čeká maturita v aktuálním roce 2016, nebo maturita 2017, šprtání se prostě nevyhneš. Ovšem samotnému učení předchází dlouhá příprava. Znám to z vlastní zkušenosti: zdlouhavé sepisování podkladů, opisování maturitních textů od spolužáků a neustálé doplňování informací k danému tématu… Nikdy si nebudeš jistá, jestli máš opravdu vše. Tohle všechno ti „sežere“ několik desítek hodin drahocenného času. Až se konečně dostaneš k samotnému učení, zjistíš, že ústní maturita z češtiny je už za dveřmi. Naštěstí existují efektivnější metody. Využij toho, že rozbor díla k maturitě udělá někdo za tebe!

Web SnadnaMaturita.cz začínal jako start-up projekt koncem roku 2012 a do dnešní doby si získal srdce celé řady maturantů. Připojit se k nim můžeš i ty! Studenti tam najdou nejen rozbory děl k maturitě z češtiny, nýbrž i materiály k ústní zkoušce z angličtiny, dějepisu a zeměpisu. Dobrou zprávou je, že nabídka předmětů a témat se průběžně rozšiřuje. Aktuálně jde asi o nejširší databázi na českém internetu… přesvědč se sama, že ústní maturita může být o polovinu snadnější :-)

Co můžeš čekat?

Od ostatních webů se SnadnaMaturita.cz liší hlavně kvalitou zpracování. Představ si, že vše potřebné k maturitě máš jen na jedné A4ce! A najdeš tam jen to, co opravdu využiješ. Žádné zbytečné informace navíc!

Rozbor díla Bílá nemoc na 8 stránek psaných rukou tvé přehnaně pečlivé kámošky, nebo naopak téměř prázdný papír tvého spolužáka, ti v přípravě na maturu moc nepomůže – jen přidělá práci.

Rozbor díla k maturitě je třeba mít přehledný a ověřený. Proto přikládám i konkrétní ukázku takového rozboru (viz. obrázek). Více napovědět ti mohou i ohlasy maturantů, které na stránkách také najdeš. Uděláš si lepší obrázek o tom, zda tento projekt u maturity pomůže i tobě.

vzor

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist