Domů Krása & Péče Jak se starat o dlouhé vlasy ...

Jak se starat o dlouhé vlasy 5/5 (2)

3
Miluju, když má dívka dlouhé vlasy, je to symbol ženskosti, jde s nimi provést tolik účesů, a mastí se méně než krátké vlasy. I proto  by ses vždy měla pořádně rozmyslet, zda chceš vlasy zkrátit, protože potom budeš muset dlouhou dobu čekat, než ti dorostou.

Dlouhé vlasy jsou krásné, ale jsou také hodně zatěžované.

Je na nich více vidět zničenost – polámanost, často jsou také suché a proto musíš vědět jak se o ně správně starat.

Základ všeho je správná vlasová kosmetika. Tu musíš volit vždy podle typu svých vlasů, podle toho zda potřebují objem, pomoc s lupy nebo zda jsou barvené. Je možné, že na poprvé se netrefíš, takže pokud cítíš že kosmetika vlasům nevyhovuje, jít do drogérie a zkusit jinou značku nebo jiný druh.  Můžeš používat i kondicionéry, takové ty klasické ale nedoporučuji, pokud se ti vlasy nadměrně mastí –  ještě to zhorší a už vůbec nesahej po výrobcích, kde stojí 2v1.

Před každým mytím to chce vlasy pořádně rozčesat – hlavně kvůli tomu, abys z nich dostala většinu nečistoty a vlasy byly srovnané. Pokud je potřeba, klidně na vlasy nanes šampon dvakrát, důležité ale je ho pořádně smýt – pokud tam pěna zůstane a ty si toho nevšimneš, tak vlasům leda uškodíš

Po mytí vlasy NIKDY nečeš kartáčem. Proč? Většina dívek má ve zvyku si kartáčem přímo rvát vlasy, aby to bylo učesané co nejrychleji. Doporučuji použít hřeben s jednou či dvěma řadami „zubů“ a velice opatrně rozčesávat. Pokud máš s touhle části problém, vlasy se cuchají je vhod použít i emulzi na lepší rozčesávání vlasů. Například od Gliss kur.  Pravidelně zastříhávej konečky, kvůli tomu, aby se vlasy netřepily. Roztřepené vlasy hůře drží tvar, vypadají nezdravě a na kráse jim to nepřidá. Pokud tě často obtěžují, lezou do obličeje, přijde vhod gumička. Nedoporučuje se, dělat si culík (hlavně ten utažený) každý den. Vlasy to ničí, láme, poškozuje a ony padají.

Mít dlouhé vlasy je krásná dívčí móda, ale jen v tom případě, že se o ně staráš a dopřáváš jim vše, co potřebují

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekZákladní péče o nehty
Další článekDomácí pleťové masky
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Mám dlouhé vlasy a děkuji za :) rady.Některé věci jsem dříve dělala špatně A je jedno jak často si budu dávat emulzi?

  2. měla by sis jí dávat po každém mytí vlasů, aby sis je při vyčesávání moc nevytrhávala, pokud se ti češou špatně:) vlasům to neuškodí:)

  3. ahoj…. tvůj blog se mi móc líbí a děkuju za všechny skvělé rady :)
    mám dlouhé vlasy skoro po pas…. ae mám je už moc ztěžklé a padají mi… proto si je chci ostříhat ae ne uplne na krátko jen nějak sestříhat a udělat nějak hezky ofinu… ne rovnou ae takovou na bok… proto bych se tě chtěla zeptat a poprosit tě jestli bys sem nemohla vložit nějaké fotky jak se nechat ostříhat… děkuji moc

Diskuze je uzavřena.