Domů Krása & Péče Nehty Jak se zbavit kousání nehtů Zatím bez hodnocení.

Jak se zbavit kousání nehtů Zatím bez hodnocení.

39

Mnohé dívky tímhle trpí už od dětství a může to být vážnější zlozvyk než se na první pohled může zdát. Kousání nehtů se zbavuje opravdu těžko, proto rodiče malých dětí tak nerady vidí, jak si jejich ratolesti strkají ruce do pusy. Jakmile se z toho udělá zvyk, může být doopravdy ohromně těžké se toho vzdát a prostě toho nechat.

Pro ty, kteří si nehty nikdy nekousali to může být k nepochopení, ale jako jedna z těch, kteří se z toho dostali sem dávám článek o téhle problematice.

Ano, i já jsem si jako malá kousala nehty a to vážně hodně. Už moje první vzpomínky doprovázelo kousání nehtů, takže jsem začla v dětství. Začínám si i myslet, zda to není dědičné, protože moje malá sestra to dělá taky a neuvědomuje si to, stejně jako v té době já.

Mnozí tvrdí, že kousání nehtů je způsobeno podvědomím, nějakým psychickým blokem, ale prokázáno to není. Fakt ale je, že tímhle zlozvykem trpí až nechutně moc dívek a není nic pěkného mít ošklivé a okousané nehty. Moje první rada tedy zní: Uvědomuj si, co děláš!

Někteří z nás totiž kousají nehty nevědomky, protože se třeba nudí nebo přemýšlí nad něčím jiným. Já to praktikovala, hlavně když jsem byla nervozní – třeba před testem. Nauč se tedy kontrolovat svoje chování, všimni si, kdy si nehty koušeš a pak té situaci předcházej.Často pomůžou i hrátky s podvědomím – když se o věci naučíš, že je špatná, dělá se ti o to hůř. Musíš si prostě vsugerovat, že kousání nehtů je moc špatná věc! Zkus si třeba pětkrát před spaním nahlas říct „Už si nikdy nebudu kousat nehty“ – když to tak budeš dělat pár dnů – kdo ví, možná si to doopravdy uložíš do podvědomí a přestaneš s tím.

Také se kupují laky na nehty vyloženě uzpůsobené proti kousání. Doopravdy ošklivě chutnají a často mají hodně intenzivní chuť, takže tě okamžitě upozorní na to, že máš zase prsty v puse. Takový lak seženeš v lékárně okolo 70 – 100 Kč. Mě osobně pomohlo hlavně obyčejné pěkné lakování a manikúra. Jednoho dne jsem se ohromně naštvala, bylo to, když mě na to jeden kluk upozornil a mě bylo vážně hrozně trapně. Takže jsem vzala pilník a nehty si upilovala do hezkého, neokousaného tvaru a nalakovala hezkým barevným lakem. Líbilo se mi to a zařekla jsem se, že si je nebudu kousat.

Čím delší jsem je měla, tím lepší nehtové designy jsem si mohla dělat až to došlo k francouzské manikúře a to bych musela být blbec, abych se s ní dřela a nakonec si nehet ukousla!

Moje nejlépe ozkoušená rada tedy zní: Nalakuj si hezky nehty, klidně si zajdi k manikérce – udělej cokoliv, aby ti bylo líto do nehtů kousnout:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekNauč se relaxovat!
Další článekPoznej šperky Swarovski
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

39 KOMENTÁŘE

 1. Já jsem na tom stejně jako ty. Kousání jsem zaila a také sjem se z toho musela dostat sama.
  Vymyslela jsem si vlastní zpusob na to abych si je nekousala.
  Bylo to asi pred třemi lety kdy jsme si je naposledy kousala.
  Napsala jsem si na papír seznam věcí bez kterých vydržet bylo utrpení
  A pokud bych si kousla do nehtu a okousala bych si ho jen trošku, zatrhla jsem si tu ejakou vec na jeden den.
  A to me primelo nekousat si ty nehty :)
  Trvalo to dele ale nakonec jsem to opravdu prekonala ;)
  A ted mám dlouhé nehty i když občas se mi zlomí mno .. jinak je mám silné =)

 2. no já si nehty nekoušu.Ale o co je to horší.Já si je vždycky uloupnu. už mě to vážně štve, ale nejde s tím přestat,Ať se snažím jak se snažím vždycky nakonec podlehnu.teď se snažím kontrolovat aby sem to už nedělala.Doufám, že už stím přestanu nadobro.Protože se mi nelíbí ty moje hnusný oloupaný nehty (vypadají stejně jako okousané) =(

 3. Jo,taky jsem to zažila.. asi před 5ti lety jsem si porvé začala kousat nehty. Bylo to na táboře.. Kamarádka z vedlejší chatky si je furt okusovala na verandě,a já měla výhlad zrovna na ní. Taže jsem si je začla kousat taky.. V šesté třídě mi mamka nechala udělat geláče,jo líbilo se mi to,ale až to odrostlo, a měla jsem zpátky své nehty..měla jsem je strašně měkké,takže touha ke kousání sílila. Celoud dobu jsem si je kousala,i když jsem je měla přelakovaný jen průhledným lakem.. A teprv až v listopadu minulého roku jsem s tim přestala.. Hlavně jsem si uvědomila,jako blbost dělám. Byla jsem jediná ze třídy,která si nehty kousala,když jsem byla vyvolána k tabuli,učitelka na mé nehty podivně koukala. Tak jsem s tim prostě sekla. Teď půjdu do devítky s krásnýma dlouhýma nehtama..Lakuju si je aspoň obden,a nemám vůbec chuť si je kousat. S tímhle jsem nanejvíc spokojená..byl to můj největší zlozvyk.. Ps. promiň,musela jsem se vypsat:D

  • tak já jsem na tom stejně jak Martinka taky mě mamka musela nechat od tety gelovky….

 4. Já je přestala kousat, protože jsem se bála, abych si nezničila sklovinu :o)

 5. Ahoj Mers ;)
  ano koušu si nehty a mamka nechápe proč to dělám a když jí řeknu že je to závislost tak řekne že není zas tak těžké si je týden nekoustat a nechat si je trochu narůst,ale je to strašně těžké! mamka si je nikdy nekousala tak neví o čem to je! taky bych si je nekousala ale nejde přestat :D prostě při písemce už hlodám,su nervozní hlodám! je to děs:/ určitě ale vyzkouším ten lak ;)

 6. Já si nehty kousala asi do 13let.Já vím,je to ostuda. Nevěděla jsem jak se toho mám zbavit. Nehty jsem si nikdy nelakovala,takže vím,že kdybych je nalakovala vypadalo by to hrozivě. Rozhodla jsem se jít na gelové nehty.Hrozně to pomohlo! Když jsem měla jít k zubaři,vždycky jsem se bála a v tuhle chvíli kdy už jsem měla nehet v puse,tak jsem si uvědomila,že mám konečně hezké nehty a nebudu si je kousat.Od téhle doby,místo kousání nehtů klepu nohama. :-D :-)

 7. Koušu si nehty. Když si dám předsevzetí, že si je kousat nebudu vydrží mi to jen deset dní, někdy ani to ne. Rodiče mi koupili dokonce i lak proti kousání – Morde-X. Naneštěstí se snadno smyje, stačí když si párkrát po vykonání potřeby umyjete ruce. Buď byste si je museli nemýt nebo lakovat každé dvě hodiny. Gelové nahty ani nalepovací nechci, vlastní nehty jsou pak zeslabené. Minimálně pomáhá jen to,když mi kamarádka nalakuje krásně nehty. To mi pak přijde škoda ničit si ten krásný lak. Je to prokletí, někdo se přejídá a já .. já si koušu nehty.

 8. Táák ja si hryziem nechty stále, už možno 4 roky…. A nedá sa mi prestať… Pomóóc! =o)

 9. Já si taky kousala nehty už od dětství a strašně mě to štvalo protože jsem se toho neuměla zbavit:( Ale pak mi nasadili fixní rovnátka a věřte, že i kdybyste mermomocí chtěla tak ten nehet nemáte šanci ukousnou! Teď už rovnátka nemám a kousat nehty mě už ani nenapadne! :D

 10. Ahojky , urcite tu tvojí radu vyzkousím protože já mám podobný případ já si je nekousu ale normálne loupu ):P jednou jsem si vážne řekla že už toho mám dost ale pořád to de dál pořád se toho nemůžu zbavit pořád to nejde…..vestisnou mám záderky ale nehty mám docela krátký…….a vážne potřbuju pomoct……..mooc ti předem dekuju za radu urco to vyzkousim ;))

 11. S kousáním nehtů jsem měla vždycky problém – a mám pořád, i když je mi už dvacet. Jsem hodně nervózní typ, často mě do stresu dostávají i situace, které ostatní nechávají klidnými. Praktické lékařky, ať se snažily jak se snažily, mi od toho nikdy nepomohly. Spořádala jsem tak i s nehty řadu i opravdu hnusných laků. Ani to nepomohlo.
  Když jsem byla starší, snažila jsem se to ovládat. Jak sama říkáš, řada lidí to dělá nevědomky, takže to, že mám ruku v puse, jsem si často vzpomněla až ve chvíli, kdy byl nehet už fuč. Když bylo relativně klidné období, tak jsem někdy i nějaký ten nehet měla. Když bylo zvlášť stresující období, byla jsem schopná si nehty kousat až do krve. Nepomohly ani prášky na nervy – tedy pomohly, ale je to vyhánění čerta ďáblem. Raději mít doživotně okousané nehty, než se rvát neuroly :-D. Ty jsou navíc ještě víc návykové, než to kousání nehtů. A hlavně – ubližují tělu mnohem víc.
  Nevím, co mám dělat, abych s tím přestala. Zkusila jsem všechno, co je sepsané tady v článku, nic nezabralo dlouhodobě. Psycholog vám na to jen řekne „to máte ze stresu v dětství, jděte za psychiatrem“ a psychiatr vám řekne „tady máte tyhle léky, to pomůže“. Jo, pomůže. Jen jsem po tom malátná, nemůžu řídit – a všechno je mi jedno, stane se ze mě flegmouš. Když prášek odezní, tak ta ruka jde k puse znova. Není to žádný lék.
  Kdysi mi trošku pomohlo, když jsem začala jíst doplněk stravy zvaný dologram – kvůli obsahu vápníku, který je obsažený i v nehtech.

  Dlouhodobě zatím nepomohlo nic. Třeba na to ale jednou přijdu:). Třeba se mi podaří tohohle zlozvyku zbavit.

 12. já jsem teda nikdy neměla problém s kousáním nehtů,nikdy mě to ani nelákalo.ale jedna holka ze třídy si je teda kouše a vypadá to fakt hnusně,hrozně a nechutně.I dokonce kluci jí za to nadávají…;)..

 13. Máš úžasné rady :) Já jsem z kousáním také neměla problém, ale zase jsem si vždycky nehty loupala, to taky nevypadalo pěkně, pak to nějak samo přešlo, ani nevím jak.

 14. Já se kousání nehtů nemůžu zbavit,proto jsme koupily lak na nehty který moc pálý.Ale když si je nalakuji tímto lakem,tak to nevydržím a protě si je začnu zase okusovat.Využiju rady Haaanííík-Batty Lady.Napsala jsem si seznam věcí:
  1)Mobil
  2)PSP
  3)televize
  4)sladkosti
  5)počítač

  Doufám že se to odnaučím.
  Zdraví Adéla

 15. Tohle je nesmysl… nehty si koušu, ale protože s tím mám opravdový problém, asi o dost větší než si vůbec dokážeš představit, i kdybych sebevíc chtěla, takhle krátké prostě zapilovat nejdou. ;)

  • Ano, je to nesmysl v tom případě, že nemáš na to dost silnou vůli a máš s tím větší problém (jak jsi sama napsala). Neříkám, že moje rady jsou univerzální a že pomůžou všem, já se ale takhle kousání nehtů zbavila, to, že to nedokážeš ty, prostě není moje chyba. :)

 16. Mně je 11 let a s tímto problémem se potýkám stále.Je mi z toho do breku,když vidim ostatní holky s krásnejma a dlouhejma nehtama a já mám jen nehty okousané někdy i do masa.Nevím co s tím mám dělat.Mám více problému,ale tohoto se chci zbavit.Pokusím se tedy zařídit se podle toho co jste sem napsala.Já udělám vše pro to aby sem jednou měla krásné a dlouhé nehty.První krok mám za sebou mám lak na nehty proti kosání nehtů,ale to jsem si koupila před pár dněma.zdraví Adéla.

  • Ahoj Adel :) Taky jsem s tím měla problém… Vem si pilníček a opiluj pěkně i když tam nic nemám jde to :))) říkej si večer 15x nebudu si kousat nehty a je to :)))

 17. Ahoj já jsem se kousání nehtů zbavila když mi bylo dvanáct. A to díky mím rodičům. Vřdy když mamka uviděla že mam okousané nehty nedala mi kapesný.Ale taky jsem si nehty lakovala dělala jsem si i gelové nehty ale vždy jsem si okousala lak a bylo to v prčicich.

 18. Nehty si koušu od malička. Hádám, že to máme v rodině. Táta si je kouše, babička, děda, teta.. už tolikrát jsem zkoušela přestat. Tolik metod! Lak proti kousání nehtů, fackování sebe sama, dokonce i izolepa.. Na konci minulého školního roku se mi to konečně povedlo. Bylo to proto, že jsem se zrovna rozešla s klukem, který mě na to furt upozorňoval a mě to bylo trapné. Naštvala jsem se (stejně jako ty) a rozhodla se, že s tím přestanu. Pár dní, než mi nehty aspoň trochu narostly, jsem je měla oblepené izolepou. Potom přišlo na řadu fackování a po pár týdnech mi bylo líto se toho vzdát. Škoda jen, že jsem postupně zase začínala a vzdala to. Začala škola, já se o hodinu nudím, a jsem v tom zase. Okousané nehty, okousaná kůžička. Fakt už nevím, co s tím! Asi znovu použiju izolepovou metodu.. Nejhorší je, že už mě k tomu ani nemá kdo dokopávat, protože s tím klukem se už nevídám, a s žádným jiným taky ne..:D

 19. vtipny, pisete vetsinou nactilete holky..a me uz tahne na 30.. kdybych uz 10 let nenosila umele nehty, nevim jak bych pusobila na ostatni lidi nebo v praci a to pracuju ve zlatnictvi..pokousela jsem nekolikrat umele nehty sundat a nechat si sve, ale maximum bylo pul roku, pak zas umele..a ani ty me nespasi, vykusuju si aspon sve nehty zpod umelych! ..jinak jsem celkem normalni holka:D

 20. tohle je sice web pro ženy/holky ale možná neuškodí názor chlapa:) nevím jak ostatní muži, ale mě to u holky přijde dokonce roztomilý, rozhodně lepší než umělý nalepený hrůzy – bejvalka si nehty kousala a to furt a rozhodně mi to nevadilo, beru to jako takovej malej roztomilej zlozvyk, každej má něco a lidi dělaj i horší věci..naopak krátký okousaný nehty mají spoustu výhod, třeba při sexu:) momentálně hledám holku co si nehty kouše, kdo má zájem, napište mi na email ;)

 21. Spousta lidí píše, že si nehty nekoušou, protože jim nasadili fixní rovnátka, ale já jsem se je naučila kousat jinak. Prostě si ten nehet zasunu mezi dva zuby a trhám je. Má to stejný výsledek jako kousání. Zkoušela jsem snad všechno až na ty gelový nehty, protože by je mi mamka nedovolila, protože mi je 13. Snažím se mamku ukecat na psychiatra, protože mi je jasný, že si nehty nekoušu jen tak. Kámoška jednou u psychiatra byla a ani to nebylo kvůli tomu, že má okousaný nehty, ale kvůli špatným vztahům k rodině a najednou si je nekouše.

 22. Ahoj,
  ja si sice nehty nekoušu, ale pokaždé když si je nalakuji barevným lakem, který se mi líbí sebevíc pokaždé lak oloupu a okoušu (dokonce jsem dokázala sundat i umělé nehty). je to hrozný zlozvyk, ale nemůžu se ho zbavit. ještě vyzkouším ty samolepky. Byla bych moc ráda, kdybyste mi mohla nějak poradit jak se toho zbavit.
  Děkuju Kamca

 23. Ahoj já si kouši nehty už od maličká a nevím jak přestat několikrát jsem zkoušela všecko možné ale vždy mi to pomohlo jenom na chvilku mě samotné to přijde odporné…vždy jsi kouši nehty když jsem nervózní nebo tak a nevím jak s tim mám přestat) prosím kdyby jste někdo věděl jak přestat tak mi napište děkuju mo.. Potřebovala bych to nutně nehty jsi kouši aji docela hodně.. Kdyžtak mi prosím napište na můj email- ajulltuslova@seznam.cz

  • Kousala jsem si je do krve a pomohla mi jedna návštěva pedikerky a teď je nosím jen nalakovane a hodně mi to pomáhá.

 24. Ahoj já si nehty koušu ještě teď je mi 13 let.Všude jsem četla že se s tím přestane v pubertě a pubertu mám už za sebou.Mamka mi říká že to není tak těžké ale je.Mamka babička i děda si je kousali a přestali.Děda přestal teprve nedávno a babička přestala až ve 25 letech a mamka v 16 .Tak aspoň ví jaký je to pro mě problém prosím pomozte.Zdraví Sára

 25. Já jsem si kousala a přestala jsem před 3 dny na dámské jízdě, kde byla pedikerka a nalakovala mi pěkně nehty. Když jsem viděla, co dělá na dlouhých nehtech a zařekla jsem se, že si je kousat přestanu. A zatím si je nekousu. Takže to naštěstí to pomohlo a nenosím je jinak než krásně nalakovane a už je mám, takove jako ještě nikdy.

 26. Ahoj děkuji ti :) Pomohla jsi mi od 10 let jsem do 11 let začala kousat nehty.. Kamarádka si je ještě kouše a závidí jak to že jsem to dala si nekousat nehty… Vzala jsem si pilníček upravila a před spaní podle tebe jsem si to říkal 14 dní… A najednou jsem na to zapoměla.. Lakuji si nehty i když mi je 12 let…

 27. Ahoj :) .. Dekuji za radu. Vse zkusim vyzkouset (hlavne asi to si rikat nez pujdu spat,aby jsem si nekousala nehty). .. Myslim si ,ale hlavne,ze ja to mam kvuli stresu,kdyz chodim do skoly tak si kousu nehty a kdyz mame dva mesice prazdnin tak je mam neokousane. .. Naschle :* :)

 28. Ja mám zase zlozvyk že si loupe kolem nehtů kůži taky je to otravný.

 29. Ahoj.. koušu si nehty a stydím se za to :(( vždy si koušu taky před testem když jsem nervózní…:(

 30. Holky, taky si koušu nehty a hrozně mě to štve! Dnes už jsem so řekla, že je vážně konec s tím zlozvykem. Ale chci se zeptat, vyrostlo Vám poté i lůžko nebo pouze bílý nehet? Děkuju

 31. Ahoj,já mám tento zlozvyk také. Vůbec nevím jak se toho zbavit . Většinou se mi to stává když jsem nervózní. Mnohokrát jsem zkoušela lakovat si nehty a nekousat je ale abych pravdu řekla, ani ta příšerná chuť mi nezabránila si je okousat. Byla bych moc vděčná kdybyste mi pomohly tohle překonat a pomohly mi nekousat si nehty . Děkuji moc předem

 32. Ahoj, já naštěstí s tímto problém nemám. Zkus nosit pilníček pořád s sebou. Pokaždé, když budeš nervózní si je místo kousání raději piluj. Možná, že to pomůže. Je to jen naučený zlozvyk, když vydržíš, určitě si odvykneš.Koušeš si i umělé nehty? Třeba gelové, měla si je už?

 33. Ahoj…. Mam problem s kousanim nehtu uz od malinka…. Zkousela jsem horky lak proti kousani jeste krasne laky take nepomohlo…. I lepeni izolepou naplastmi…. Jedla jsem vytaminy vse podle internetu zkousela….. Vazne uz nevim…. Nikdo se mnou nechce kvuli tomu kamosit a bojim se je ukazat pomoooc!!

Diskuze je uzavřena.