Domů Tělo & Zdraví Životní styl Jak se žije s většími „přednostmi“ – závidím těm druhým? ...

Jak se žije s většími „přednostmi“ – závidím těm druhým? 4.84/5 (19)

28

Nedávno se mě tu někdo v článku ptal, jakou mám velikost poprsí, protože se mu zdá, že to asi nebude úplně nejmenší číslo. Na to ho někdo druhý osočil z toho, že je drzý a že na takovéhle věci se přeci neptá. Nezlobila jsem se, ani jsem si to nevzala osobně – když má někdo něco, co já ne, taky jsem často zvědavá a často i přemýšlím o tom, jak se s tím asi žije. A to je první důvod, proč jsem se rozhodla napsat tenhle článek.

Spousta dívek si v komentářích stěžuje, že mají podprsenku velikosti A a že život s tak malými ňadry je prostě na nic. Chci to vzít z toho druhého pohledu a chci se s Vámi podělit o to, že všechno má svoje výhody, ale samozřejmě i nevýhody. Někdy je prostě lepší mít prsa větší, někdy je zase lepší mít i ty „malá“ áčka.

V současné době si kupuji velikost podprsenky 75D – E s tím, že záleží na konkrétní značce a ušití. Jednu dobu jsem měla i číslo F, to bylo ale jen jedno období mého života a stejně jako se mi mění délka vlasů, často se mi mění i velikost prsou. Vím, že nemám nejhorší míry – znám holky, které mají o tři, čtyři čísla prsa větší a je to pro ně vážně utrpení, takže záleží na tom, s čím a s kým budete srovnávat.

Skvělý fakt, který se mi do článku hodí je ten, že do mých patnácti, skoro šestnácti let jsem nosila podprsenku lambadu nebo Ačkové košíčky, protože jsem skutečně v dospívání žádný výstřih neměla, tudíž vím, jaký je život s oběma velikostmi.

Co mi na větších prsou vadí? 

Narážky okolí – když jsem dospěla a začala jsem nosit déčkovou podprsenku, nijak bych to ani neřešila, kdyby neustále lidi okolo neměli narážky. Překvapivě to ani nebyli tolik cizí kluci nebo spolužáci, jako nejvíc rodina a nejbližší známí. Určitě to znáte, přijede celá famílie na rodinnou oslavu a v tý době mi každý říkal: „Ty jsi ale vyrostla! Téda, ty ses ale spravila – hlavně na hrudníku“ nebo „Ty jo, po kom ty prsa máš?“. To byla ukázka toho nejčastějšího – samozřejmě to bylo často i horší a já se s tím hlavně zezačátku špatně zžívala. Přeci jen – když má někdo takovéhle narážky, nepřipadáte si zrovna skvěle, i když ten dotyčný to nemusí nutně myslet špatně.

Hledání podprsenky – najít podprsenku, která je hezká a sedí je prostě problém. Ty doopravdy hezké se dělají nejčastěji v Béčkách nebo  maximálně v Céčkách, ale v taková Déčka nebo éčka? Vyžaduje to nadlidské úsilí takovou velikost najít. Ty velké vypadají jak pro babičku a navíc když je velký košíček, logicky k tomu výrobce dělá větší obvod, což mě prostě nesedí. Být relativně štíhlá a mít větší poprsí je v tomhle směru prostě problém. A to nemluvím o plavkách!

Co bude pak? – Gravitace a stáří – to jsou potvůrky. Bojím se toho, jak budou má prsa vypadat ve čtyřiceti nebo po dětech, protože přeci jen. Ve patnácti letech se nad tím moc uvažovat nedá, čím starší jsem a čím víc se přibližuji třicítce a dál, tím víc si s tím lámu hlavu.

Sport – dobrá sportovní podprsenka je samozřejmost, protože běhání s tou klasickou nezpevněnou? Sice se nemusíte bát o své zuby, je to ale hodně nepohodlný, z toho dlouhodobého hlediska to poměrně bolí a samozřejmě to i zhoršuje ten fakt, jak budou má prsa vypadat za dvacet let.

Co mi přijde na velkých prsou super? 

Ženské tvary – když seženu nějaké hezké šaty, tričko nebo košili, která zeštíhlí a dodá krásný výstřih, je to docela pěkné pokoukání – je pěkné cítit se sexy a žensky.

Kluci – ne všem klukům se líbí velká prsa. Do dnešní doby jsem poznala hlavně  takové, které to nijak neřešili a podle prsou se nerozhodovali. Spousta z nich ale vidí pěkný výstřih jako hezký klad a když s takovou holkou chodí a můžou si sáhnout, kdykoliv chtějí – to je pro hodně z nich prostě ráj.

Výhody – někteří chlapi jsou vážně nenapravitelní. Já upřímně nenávidím, když s některým z nich mluvíte a nedělá nic jiného než že „čumí“ do výstřihu – no kdyby aspoň to, polovina z těch horších vůbec neposlouchá, když mluvíte, jak jsou fascinováni výstřihem. Na jednu stranu – je to zápor – na druhou stranu – když něco potřebujete nebo chcete odvést pozornost, dá se to dobře využít. A teď mě neberte špatně, nemyslím to vulgárně – ale nějaké ty výhody z toho občas jdou vytěžit.

Vyčerpávající soubor kladů a záporů. I když to možná vypadá, že si hodně stěžuju, naučila jsem se žít i s éčkovým výstřihem. Samozřejmě někdy se ráda pozastavím nad tím, že by bylo super mít áčka nebo béčka jako dřív, na druhou stranu – všechno má svoje pro a proti a kdybychom všichni byli stejní nebo dokonalí, byla by to nuda. 

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekErotické prádlo – příteli jako dárek?
Další článekAuroville – Přírodní mýdla (vanilka, káva, levandule)
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

28 KOMENTÁŘE

 1. Je mi osmnáct a mám prsa B, jsem vcelku spokojená, ale trošku větší bych uvítala také, ale asi už období fyzických změn skončilo :-)

  • Nikdy nevíš, já měla až do 19cti něco mezi A a B a najednou snad během měsíce mi narostly C a mám pocit že ještě rostou :)

    • Co je to to HA? Nemyslete si o mě něco špatného, že to nevím, ale něco jsem zaslechla. Není to náhodou antikoncepce? :))

 2. Dobrý článek, suprově píšeš, ale chtěla jsem se zeptat na jednu věc. Na blogu uvádíš jméno, dáváš sem svoje fotky, v podstatě lidé můžou zjistit kdo jsi. Takže i tvoje okolí. Nestydíš se třeba před kamarádama, že takový blog píšeš? Nebo nekoukají na tebe skrz prsty? Neber tenhle dotaz nijak špatně, já jenom vím jaký dokážou být lidé, tak mě jejich reakce zajímaj ;-)

  • No.. to je různé. Je fakt, že si mě tu může každý najít, nevystupuju anonymně, takže je to až příliš jednoduché. I přes to, to ale moc lidí neví. Kdo se o tom se mnou denně baví je v podstatě jen Tom, který mi tu pomáhá a podle něj je podobný blog super nápad. Rodiče ví, že píšu, ale já píšu na víc serverů, takže mě spíš považují za copywriterku než za někoho, kdo má blog – pokud vím, tak můj blog nikdy neviděli. Spolužáci na vejšce o tom prakticky neví – s vyjímkou 2 – 4 lidí (odhaduji) s tím, že se mi o tom zmínila jen jedna slečna, že se tu byla podívat na moje články.

   Dřív jsem moc nechtěla, aby mi sem chodili známí, měla jsem z toho divnej pocit, ale teď už to vůbec neřeším. Nedělám nic špatnýho a taky už nejsem na základce nebo na střední, aby si ze mě někdo utahoval:)

 3. Mers, krásný článek. Taky patřím mezi tu skupinu z nás, která má větší poprsí. Velikost podprsenky mám různou, podle značky apod,ale mám i 95 F. Což je něco jako malý padák už. Spíš v tom vidím hodně nevýhody. Je těžké sehnat podprsenku. I v obchodech se spodním prádlem. Prostě i tam je to problém. Navíc u oblečení to je občas tragédie. Občas jsou trička prostě krátká, jak to zabere horní část nebo zapnout nějakou bundu či mikinu přes prsa? tak to je občas nad moje síly. Při sportování o tom ani nemluvím. Jsem ráda, že jsem si nevyrazila zuby. co byla dala za velikost C nebo D. Kde jsou ty časy. holky, vy co tady brečíte na malýma prsíčkama, buďte za ně rády. Já vím, většinou to je tak, kdo něco nemá a ten druhý jo, tak to chci. ale tady to fakt nechtějte. a jak jsi psala Mers, taky se bojím, co bude po dětech, co bude po 40 a gravitace je sviňa, takže jednou mě asi čekaj někde u kolen :o)))

  • Naprosto tě chápu a obdivuju tě, jak se k tomu stavíš. Já na druhou stranu jsem za svoje jen „(d)éčka“ ráda, protože často vidím holky, nebo starší ženy, které mají ještě o několik čísel větší. Nepřemýšlela jsi někdo o zmenšení? Mě už teď občas bolí záda a když máš ještě větší číslo než já, musí to být dost náročné ne?

 4. Sehnat správnou podprsenku, která by mi seděla, je nadlidský výkon i pro mě.. Většinou sháním tak 70C,D někdy větší, závisí hodně na střihu. Akorát mě přiroda nadělila ještě jeden problém, a to ten, že nemám mezi prsama mezeru, jako normální ženy. Prostě mi tam mezi nima narostla tuková tkáň, byla jsem s tím i v Praze na chirurgii, ale nikdo mi s tím nic neudělá, jelikož je tu veliké riziko….Ani si nedovedete představit, jak divná si připadám. Nemůžu sehnat prádlo a stydím se jít i do bazénu. A svlíknout se před klukem?? Je mi skoro dvacet a pořád to mám před sebou, a vážně se bojím, co si o mě opačné pohlaví pomyslí, až to uvidí. Takže holky, ať máte prsa velký/malý, buďte za ně rády, protože to co mám já by jste žádná nechtěla… (:

 5. Téda, když to tak čtu, tak jsem za svoje áčka ještě radši než obvykle:) S push-upkou to nevypadá úplně ploše a při sportu (dost se mu věnuju) mi nic nepřekáží :)

 6. Teeda holky vůbec nezávidím. Já mám proti tobě malé, jen C, ale i tak jsem tyhle nepříjemné věci taky zažila. Hlavně ty narážky rodiny a taky je mi do dnes nepříjemné, že když se s někým bavím, tak se mi většina z lidí dívá na prsa…a to i holky! I když to má i výhodu…můžu nosit šaty a trička bez rukávů/ramínek což je strašně fajn :)

 7. Ahoj Mers :) Já mám zase takový problém že mám malá prsa. Mám 16 let a velikost mé podprsenky je 34/75 takže asi ani A :/ Dost se tím trápím. Myslíš že se ještě budu nějak vyvíjet? :) Díky :)

 8. Já mám prsa 60B a jsem spokojená – jsem štíhlounká a ta béčka vypadají v porovnání s postavou dobře. Akorát na 66 pod prsy a 76 přes prsa jsem na internetu našla jednu jedinou podprsenku:-)

 9. Podprsenku mám 75 C, je mi čtrnáct a od jiných spolužaček se dost liším, to je pravda, ale ne že by mi to vadilo. Navíc pubertální spolužáci často „čumí“ i třeba když mám vytahanej svetřík a pohodlný džíny.. Jsem spíše zvědavá na budoucnost, jestli se to např. zastaví dříve nebo budu mít opravdu bujná prsa – což taky není zrovna dobře..

 10. Ahoj,
  jak jsi na tom se sportem? :) Já všechno dělám s normální podprsenkou s kosticí.. (Na táboře jsem s ní i spala, protože jsem ráno vylítávala ze stanu během tří minut, spala jsem v mikině a teplákách, takže jsem se jen obula a šla, ale bez podprsenky to nešlo.)
  Chtěla jsem se zeptat, jak to řešíš? Normální sportovní podprsenkou? Nelítají v ní ty prsa…?
  Děkuju :)
  (Mám velikost B-C, fakt netuším :D)

 11. Ahoj… moje mamka (nechci jí tady nějak urážet to nikdy!) má tak trošku větší prsa no a já jsem po ní mě prostě vadí že když mi je teprve 13 let číslo podprsenky mám 70D je to na otravu a vůbec ve třídě máme takovýho docela nechutnýho kluka a ten mi neustále kouká do výstřihu! mě to jako vážně už vadí já prostě nevím co s tím mám dělat nechci mít prsa moc veliký! Nevím ale asi se s tím nikdy nesmířím … a závidím kamarádkám, který maj o hodně menší prsa než já!

  • Na toho kluka se vykašli, puberťák no :) a na svoje prsa si zvykneš. Nos je s hrdostí, vypni hrudník a usmívej se ;)

 12. Ahoj, je mi 14 a mám malý prsa… rozdíl mezi obvodem pod prsy a přes prsa je 4 cm…. holky ve třídě a i holky o 1-2 třídy níž mají mnohem větší… strašně mi to vadí a holky na mě blbě koukají… a nejhorší je to s podprsenkou, hlavně když se převlékám na TV… a nevim jakou podprsenku mám používat???

 13. to máš dobré, mám taky 14 a rozdíl mám ani ne 1 cm -.- je to strašné…

 14. Ahoj, já chodím sice teprv do 6. třídy ale mam už docela velké prsa a je to někdy výhoda, někdy ne. Třeba když mam v létě jenom tílko a třeba mi spadne tužka tak všichni kluci zpozorní a dívají se na mě :-( ale naštěstí mam supr kámošku a jak je ve třídě ticho a dívaji se všichni na mě tak si stoupne přede mě a potom je už klid :-D

Diskuze je uzavřena.