Jak vybírám dárky (zn. obtížně!) Zatím bez hodnocení.

Čím víc se blíží Vánoce, tím větší mám krizi. Abyste mě pochopili – strašně ráda dárky dostávám a přijde mi, že se mi kupují i hrozně snadno, protože mi radost udělá snad každá blbůstka od kosmetiky, oblečení až po různé vybavení pokoje či bytové dekorace. Když ale dárky vybírám já, jsou lidé, u kterých mám zkrátka problém a když se blíží čas Vánoc, začínám panikařit.

Snažím se dárky vybírat dříve, nenechávat všechno na poslední chvíli (fajn, stejně to tak vždycky dopadne!) a zároveň se kvůli tomu nestresovat, i když ne vždycky to jde. Přitom na výběr je toho tolik – oblečení, ponožky, spodní prádlo, trička, domácí potřeby, kosmetika a tak dále a tak dále!

Dárky pro přítele

Občas si říkám, jak hrozně fajn by bylo být jeden rok svobodná a nemuset dva měsíce přemýšlet nad tím, co koupím svému příteli! Uznávám, že jsem v tomhle docela chytrý člověk a snažím se celý rok pečlivě naslouchat tomu, co mu chybí nebo co potřebuje.

Co se týče dárků a Tomáše, většinou mu nedávám jeden dárek, ale kupuju jich více. Hodně mi na něm záleží a chci, aby se přesně tohle odrazilo i v dárcích a chci, aby z nich měl radost. Proto si jich dáváme víc a třeba i maličké, protože já sama, mám dárky hrozně ráda.

Přiznám se, že tenhle rok už mám vybráno a na 99% už vím, co mu koupím a strašně ráda bych to sem napsala, jenže mít přítele, který Vám s blogem pomáhá má i nevýhody a jisto jistě by si to tu přečetl. Minulý rok jsem mu ale dala geek tričko s androidem (jeho oblíbený OS – ve značkovém pánském tričku (značky jako dessue.com/cs mu moc neříkají) ho moc neuvidíte. Knížku/životopis Steva Jobse, který byl na Vánoce horká novinka a nějaké ty drobnosti a nepostradatelné věci, jako jsou ponožky nebo trenýrky.

Dárky pro sourozence

Mám dva mladší sourozence – 7 a 9 let (jako správná sestra si nepamatuju přesně!) a vybírat jim dárky je fakt super. Mají radost z každé blbůstky a vzhledem k tomu, že jsou poměrně malí, stačí zajít do hračkárny nebo do podobného obchodu a máte vybráno. Moje ségra má navíc velkou zálibu ve sbírání všeho, co se týče Hello Kitty, takže to prostě jde jednoduše.

Dárky pro rodiče

Asi největší problém – ne tak pro mámu, ale pro tátu. Tátu se snažím neodbývat, ale jde to prostě těžko – jsem holka a představit si, co chce někdo ode mě tak odlišný, je prostě nad moje síly. Navíc je to typ zapáleného domácího kutila, takže s nějakou knížkou nebo vínem u něj nepochodím. Hodně často mu dávám různé oblečení, od triček po mikiny nebo peněženky, protože to prostě potřebuje každý a navíc, jak říká moje máma s velkou radostí, on se rád parádí (už vím, po kom to mám!), takže o tričkách přemýšlím každý rok.

Každopádně spíš u něj pochodím návštěvou v OBI a snažím se vybrat nějaký přístroj, který by se mu mohl hodit a který ještě nemá. Vzhledem k tomu, že tomu rozumím jak koza petrželi to často bývá velice zábavné a úsměvné, doporučuju někdy jít se mnou.

U mojí mamky tričky, celkově oblečením taky moc nezkazím, ale je to nadšená malířka, takže nejčastěji nakupuji v potřebách právě pro umělce. (Mimo to strašně ráda hraje hry na Playstationu, takže hry jsou také samozřejmost).

Jak jste na tom vy? Pro koho se Vám dárky vybírají nejhůře a pro koho naopak nejlépe? :)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

12 komentářů

 1. nejhorší je určitě děda. je to geocacher, na oblečení si nepotrpí, sladké nemusí… hrůza! vždycky ale nakonec nakoupím nějaké drobnosti, nebo něco vytvořím
  Jinak jsem na tom stejně jako ty. dám ti tip na dobré oblečení se skvělou cenou http://www.outlethall.cz určitě se mrkni ;)

 2. Ahoj, moc chválím stránky, jsou senzační. :)
  Souhlasím, že obecně se dárky shánějí hůř pro chlapi. :) Co se týče triček, tak se mi moc líbí trička z Bastarda. http://www.bastard.cz/ Mám i doma, takže můžu říct, že materiál je opravdu kvalitní. A letos přemýšlím o “párových mikinách”, taky na Bastardu a zdají se mi originální a vtipný. :) Co se týče prarodičů, tak necháváme dělat kalendář s fotkama vnoučat a musím říct, že má úspěch opravdu vždycky. Stačí jen vybrat hezké fotky a skloubit to s pozadím. Vděčným dárkem je také dobrá knížka. Je toho na výběr dost, ale přijde mi, že dáváme pořád to samé. :( Voňavky, oblečení, šály, svíčky, sůl do koupele…. No, snad letos vymyslím něco originálního. Např. mě moc potěšilo, když jsem dostala sníh v plechovce, takovou úplně maličkou kytičky ve skle, vypadalo to jak amulet, takovej přívěsek, kterej se dal dát i na krk… anebo třeba poukaz do divadla. :)

 3. já už mám tento rok pro mamču a taťku vybráno pro kámošky tak na 50% též ale je to pro mě každý rok pěkně tvrdej boj něco vymyslet :))

 4. Ježis to jsem nevěděla že máš takové problémy:( Achjo, ten svět je někdy tak nespravedlivý! Ale doufám, že máš šanci a s přítelem to nevzdáte! Nedokážu si představit, že bych s přítelem tohle musela řešit, ale doktoři jsou dneska šikovní, takže určitě budou dělat vše pro to, aby to dobře dopadlo.:) A děkuju ti!

 5. Jinak k dárkům, jak říkáš, největší problém je táta, ale letos už to mám promyšlené!:D Koupila jsem mu soupravu na fondue, jelikož miluje sládké, pak mu dám tašku ovoce, ale zvlášť, aby chvíli přemýšlel nad tím, že dostal ovoce:D Pro mamku jako vždy koupím poukaz na oblečení, ona si ani nic jiného nepřeje a pro ségru asi poukaz na knihy, jelikož je miluje a pak nějakou přírodní kosmetiku/přemýšlela jsem nad tím kokosovým olejem,jelikož je perfektní snad na všechno:) a pro přítele se letos moc namáhat nebudu:D Dostane nějáké to oblečení, tričko a hlavně ponožky které si sám vyžádal a jelikož jsme spolu tři roky tak mi to není blbé:D pak asi nějakou kosmetiku, lístek na můj ples:DD a ještě něco vymyslím:)

 6. Mám to podobně jako ty – nejhůř se mi vybírají dárky pro tátu. Když se ho zeptám co chce, řekne že má vše a nic mu nechybí, ale přitom vím, že nějakou tu drobnost očekává. Nakonec většinou zkončím v drogérii u deodorantů a podobných věcí, které potřebuje každý…

 7. Taky vždycky kupuju dárky na poslední chvíli a to jsem si vždycky říkám jak je koupim dříve :D
  Pro mě je těžké vybrat něco za dárek komukoliv. I když asi pro kamarádky se mi vybírá nejlépe.
  Zrovna už pracuji na dárku pro jednu mou kámošku, bude to dárek odemně vyrobený tak doufám že se jí bude líbit a další kámošce taky vyrobím ruční dárek, tak snad to všechno dobře dopadne :)
  Ale vybírat dárky pro ostatní, to je něco teda! :D Proto jsem si od vánoc minulý rok psala co bych všechno mohla koupit, tak toho využiju tyto vánoce :)

 8. FloSii McCartney

  Taky je pro mě hrozně těžké vybírat dárek taťkovi a nejlehčí je vybírat bráškovi, který je teď v první třídě. Hračky to vždycky jistí. :)

 9. Ahoj :) Já právě taky vůbec nevím co bych měla koupit svému klukovi. :) Jsme spolu sice krátce, ale chci mu něco koupit jen nevím co. Nenapadá tě něco? :) Byla by si hodná :)

  • To je těžký, mám problém vybrat často i svým blízkým dárky a rozhodně někomu, koho neznám. Musíš mu dárek vybrat sama podle toho, co ho baví nebo co má rád:)

  • Ahoj, mám to úplně stejně , jsme spolu teprv měsíc, ale za pár dní má nározky, ale já pořád nemám nic vymyšlené :(

 10. Ahoj já mám taky problém s taťkou on na oblečení ani sladký neni:) a tak je to hrozný. Zase u bráchy (6) je to lehké, stačí autíčko nebo sáček sladkosti a je spokojenej .:) U mamky je to těžký vždy ji něco vyrobím nebo jí dám kosmetiku nebo šperk. U malé ségry (1) je to těžké, hračky pro její věk jsou drahé ale ona nic do pusy krom jídla nestrká, takže jí koupím vždy něco pro holčičky i s malými dílky. :) Jsem ráda že jsem našla tuto stránku je ze všech nej.:)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist