Domů Trendy & Fashion Módní tipy Jak vybrat doplňky k tvému outfitu? Zatím bez hodnocení.

Jak vybrat doplňky k tvému outfitu? Zatím bez hodnocení.

2

I jednoduchý, málo barevný outfit může být dokonalý a nápaditý. Tvorba takového oblečení a jeho kombinace totiž nespočívá v tom, kupovat jen ty nejznačkovější a nejdražší věci – i s věcmi ze sekáče nebo s levnějšími kousky můžeš být stylová a originální, chce to jen jeden malý detail. Jaký? Správně vybrat doplňky! Pod pojmem doplněk si každý představíme něco jiného – může to být hezký šátek, bižuterie, šperky nebo vlasové součásti jako čelenka či sponky. V současné době, kdy jsou podobné vychytávky dostupné takřka každému (i cenově), není problém najít a vybrat si něco pěkného.

Šály a šátky

Hodně oblíbené doplňky jsou právě šátky, kterými můžeš ozvláštnit tvůj hotový outfit a věř tomu, že správně zvolený šátek dokáže s oblečením udělat divy. Když šátek vybíráš, podívej se nejdřív do své skříně a snaž se vybrat tak, abys mohla hodně kombinovat. Pokud jsi začátečnice v módě a nevíš, co se k sobě hodí, nic nezkazíš jednobarevným, delším šátkem. Základ je bílá, černá a odstíny šedé – ty se hodí takřka ke všem barvám.

Dávej si pozor na to, abys vybrala šátek, který máš s čím kombinovat. Stává se, že si slečna vybere krásný a nápaditý šátek, ale nemá s čím ho sladit a k ničemu se nehodí. To je pak škoda mít ho schovaný ve skříni.

Moje úplně nejoblíbenější video na téma šátků a jejich vázání je od blogerky Wendy a za zkouknutí to vážně stojí

Náušnice

Náušnice jsou oblíbenou ozdobou snad každé dívky a ženy. Dokáží totiž utvořit slavnostnější outfit a nenápadné náušnice se hodí i ke sportovnímu oblečení.

Výběr náušnic přizpůsob přiležitosti a také tvému účesu. Dokonce i tvar obličeje má na výběr vliv – například dívky s hranatým obličejem by na slavnostnější příležitosti i na běžné nošení měly volit náušnice delšího řetízkového nebo „slzičkovitého“ tvaru. Nezapomínej na to, že barvě outfitu bys měla přizpůsobovat i barvu a styl náušnic.

Náhrdelníky

Hezký náhrdelník dokáže připoutat pozornost k tvému dekoltu a nemusíš mít ani výrazný výstřih. Pokud volíš top a výstřih ve tvaru písmene V, krk si můžeš opticky prodloužit dlouhým řetízkem a přívěskem. Ke kulatému výstřihu si můžeš dovolit takřka vše – v čele s výrazným náhrdelníkem.  Nikdy nic nezkazíš, pokud tvůj šperk bude kopírovat linii výstřihu.

Hlavní pravidla výběru

Při výběru doplňků se zaměř na jeden výrazný prvek. Často vypadá nevkusně pokud toho zvolíš moc najednou – k jednoduššímu oblečení si můžeš dovolit výraznější doplňky a naopak. Pokud zvolíš výrazné náušnice, není dobrým krokem volit i výrazný náhrdelník.

Dávej si také pozor na kombinaci zlata a stříbra ( i když jen bižuterie). Obecně platí pravidlo, že tyto dva materiály/barvy je lepší nekombinovat, pokud to ale umíš a vyznáš se v kombinování, není důvod, proč do toho nejít!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekDěti proti rodičům – v čem nejvíc chybujeme?
Další článekJak se na zimu pořádně obléknout?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

2 KOMENTÁŘE

  1. To vázání šátků je super, hned zítra vyzkouším!!! :-) Jinak krásný článek, jako vždy Mers!!! :-)

Diskuze je uzavřena.