Domů Krása & Péče Jaké jsou problémové typy pleti a jak k nim přistupovat? ...

Jaké jsou problémové typy pleti a jak k nim přistupovat? 4.71/5 (14)

1

Chcete být krásná? Vše se odvíjí jak od vaší přirozené krásy, která jasně souvisí s tím, čím vás obdařila příroda. Nelze zapomínat také na to, že krása záleží i na tom, jak o sebe pečujete. Co by mělo být prioritou každé ženy? Péče o pleť. Jsou hned tři jasné cesty, které je doslova nezbytné kombinovat. Jedná se o:

  1. Čištění pleti
  2. Výživu pleti
  3. Líčení

I když to zní jednoduše, nemusí tomu tak být. Hlavně u žen, které mají problémové typy pleti. Jaké jsou ty nejznámější, jak je charakterizovat a co by mělo být samozřejmostí v rámci péče? Podívejte se. Pokud se našim radám přizpůsobíte, můžete být krásná, i když patříte do některé z daných zmíněných skupin.

Mastná pleť

Poměrně velký problém mnoha žen. Mastná pleť totiž na první pohled rozhodně nevypadá nijak přitažlivě. Stačí jenom lehký svit světla, které se začne na dané pleti jasně výrazně odrážet. A to kráse určitě nepřidá. Bohužel tento stav není u řady žen spojený s tím, že by o sebe nepečovaly, ale s tím, že mají jednoduše problémovou pleť. Pokud je to váš případ, je vhodné se snažit o to, abyste ji zakryla. Nejlépe třeba kombinací make-upu a pudru, což je kombinace, které zakryje mastnotu, kterou zároveň i lehce naváže, což podpoří přirozenost vašeho obličeje.

Lepší je určitě myslet i na dlouhodobou péči. Ta by měla souviset s důkladným čištěním, as to do hloubky. Proto doporučíme pravidelný peeling. A to jak klasický, tak i ten chemický. Tento krok rozhodně pomůže v tom, aby došlo ke snížení produkce kožního mazu. Dále je vhodné zaměřit se na použití takových produktů, které mohou pomoci pleť lehce vysušovat. O jaké se jedná? Mezi hlavní patří třeba:

   • Produkty s výtažkem ze síry
   • Produkty s obsahem alkoholu
   • Klasická mýdla

U jejich použití však dejte pozor na nadměrnou aplikaci. Tedy na to, aby nedošlo k opačnému efektu, kdy budete svou pleť výrazně vysoušet. I to je na škodu, protože tvorba kožního mazu a alespoň částečná vláčnost pokožky je v rámci jejího zdraví také velmi důležitá.

Suchá pleť

Toto je naprostý opak výše zmíněného stavu. I když by se mohlo na první pohled zdát, že to není problém zase až tak hrozný, opak je pravdou. Pokud jste to právě vy sama, koho suchá pleť trápí, jistě potvrdíte, že jsou jednotlivé projevy doslova na obtíž. Přímou komplikací je v tomto ohledu hlavně to, že se na pleti mohou vytvářet drobné šupinky odlupující-se kůže, stejně jako šupinky odumřelých buněk. To na první pohled nijak příjemně nevypadá. Suchá pleť má ale i své dlouhodobé negativum, které je spojeno s tím, že vaše pleť bude rychleji stárnout, což se negativně projeví na tom, že se na ni objeví první vrásky už v celkem brzkém věku.

Pokud jde o péči o danou pleť, je primárně třeba vyhýbat se všemu, co by ji mohlo vysušovat. Tedy přesný opak toho, co jsme výše doporučili. Zapomeňte na obyčejná mýdla, nebo kosmetiku s obsahem alkoholu. Místo ní pořiďte kosmetiku hydratační, které dokáže vaší pleti dodávat dostatečné množství vody. Také je dobré upravit své chování, a to i v souvislosti s prostředím, kde se nacházíte. Snažte se eliminovat pobyt na slunci, nebo třeba v chlorované, ale i mořské vodě. Naopak doporučujeme pravidelně pleť oplachovat čistou kohoutkovou vodu, a být v místnosti, kde je udržována optimální, nejlépe potom vyšší vlhkost vzduchu. K tomu vám mohou posloužit moderní zvlhčovače, kde si dokonce můžete přesně a sama nastavit, jaká konkrétní vlhkost je pro vaše potřeby tou optimální, které chcete dosáhnout.

Citlivá pleť

Pokud vám výše zmíněná suchá, nebo naopak mastná pleť přišla jako něco, co byste mít nechtěla, tak v porovnání s tou citlivou je to ještě stále v pohodě. Mezi typ problémové pleti patří právě stav, kdy se používá pojem citlivá pleť. A ta už je skutečně velkým problémem. Zvláště, pokud je její citlivost enormní. Co tím chceme říci? Jsou dokonce ženy, které mají problém i s oblečením a tak musí nosit jenom to přírodní a prodyšné. V lepším případě mohou způsobovat problémy jenom některé látky v kosmetice, kdy se na pleti objeví třeba ekzém, nebo různé pupínky. Péče o takovou pleť se tak stává velmi složitou. Nehledě na to, že se na jejím stavu nijak dobře nepodepisuje ani jakékoliv nečisté prostředí, nebo cokoliv, co v sobě obsahuje jakékoliv nežádoucí látky.

I když to může vypadat, že o citlivou pleť nelze nijak dobře pečovat, není tomu ta. Jenom je třeba sáhnout do segmentu přírodní kosmetiky. Ani to není univerzální rada, jelikož jsou produkty, které mohou mít nežádoucí účinky, a potom takové, které je nemají. Toto je cesta, kterou doporučíme u citlivé pleti zvolit. Určitě také neopomíjejte návštěvu dermatologa. Proč? Jelikož může pomoci identifikovat, co citlivost způsobuje, stejně jako může zjistit, jaké látky vaše pleť nesnáší. Není nic výjimečného, že je citlivost pleti spojována také s alergiemi. Pro mnohé ženy se tak v souvislosti s běžnou péčí stávají dobrým pomocníkem i antihistaminika. Tedy látky, které pomáhají blokovat alergické reakce

Co si dále o pleti přečíst?

VIDEO: Jak poznat jaký máte typ pleti?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

 1. Ahoj, je mi teprve 13 a mám vrásky pod očima, vypadá to hrozně, mohl by mi někdo poradit, co s tím? Předem dík.

Diskuze je uzavřena.