Domů Trendy & Fashion Módní tipy Jaké šaty pro tvou postavu?

Jaké šaty pro tvou postavu?

3

I když na články o letní módě a šatech je už trošku pozdě, protože podzim se už neúprosně blíží, listí žloutne a začínáme ze skříní vytahovat teplejší kabátky, doufám, že článek jaké šaty zvolit podle typu tvé postavy se budou hodit pro každé roční období. Nejen, že na plesy drtivá většina z nás chce slušivé večerní šaty, navíc s blížícími se novými kolekcemi oblečení, obchody budou snižovat ceny a výprodeje zbývajících letních kousků nás neminou – proto i teď se podobný článek bude hodit.

Rozlišujeme čtyři základní typy postav – Přesýpací hodiny, obdélník, trojúhelník a obrácený trojúhelník. Každá postava má něco do sebe, má své klady i zápory a také by ses tomu měla přizpůsobit. Dívkám s jiným typem postavy logicky nebude slušet to samé oblečení, protože zkrátka jsme každá jiná a na to je potřeba dát velký pozor. Pokud tedy chceš zjistit, jaký typ jsi, svlékni se do spodního prádla nebo klidně nahá si stoupni před zrcadlo a pořádně si své proporce prohlédni.

Obdélník 

Charakteristika postavy: Už jen když si představíš tvar obdélníků je jasné, co je na postavě charakteristického. Ramena jsou stejně široká jako boky, celkově křivky celého těla nejsou nijak výrazné a nic nevybočuje z toho ustáleného tvaru.

Jaké šaty zvolit: Nejlepší střih šatů pro tvou postavu bude ten, který lehce přiléhá v pase a zvýrazňuje ho. Vzhledem k tomu, že obdélníkový typ postavy nemá pas moc znát, chceme ho zdůraznit a chceme, aby byl znát. Pokud jsi zároveň štíhlejší a drobnější, můžeš si dovolit volit šaty, které mají vršek světlý a sukni tmavší (skvěle vypadají ombre šaty – od nejsvětlejších tónů po ty nejtmavší). Můžeš totiž tak vytvořit postavu přesýpacích hodin, která je považována za ideální. Stejně tak – plesové šaty jsou ideální třeba s páskem či mašlí okolo tvého pasu.

Dámské šaty  I-moda.cz

Obrácený trojúhelník

Charakteristika postavy: Obrácená trojúhelníková postava má širší horní část těla a o něco méně výraznou, užší dolní polovinu. Tedy ramena či poprsí jsou dominantou – boky, zadeček a stehna jsou méně nápadné.

Jaké šaty zvolit: Je ideální dodat objem v bocích, tedy ideální jsou šaty, které mají výrazný pas a dole se rozšiřují. Hlubší výstřih do V a můžeš vyzkoušet i pouzdrové šaty, které jsou v pase a na stehnech upnutější. Rozhodně si ale dávej pozor na moc barevné variace na horní části šatů. Motivy a barvy je lepší mít jen na sukni. Společenské šaty budou vhodné s méňě barevným vrškem, tedy snaž se volit jednoduší šaty a stejně tak jednoduché šperky okolo krku – mnohem lepší budou výrazné doplňky jako prsteny nebo náramky.

Trojúhelník 

Charakteristika postavy: Naprostý opak obráceného trojúhelníku – užší a méně nápadná ramena, větší zadeček, stehna a boky, které dominují celé postavě.

Jaké šaty zvolit: Skvělý je empirický volnější střih šatů, které nesluší úplně každému. Třeba takový obrácený trojúhelník si je moc dovolit nemůže. Šaty, které jsou podebrané pod ňadry budou to pravé pro tebe a nezapomínej na nějakou výraznou bižuterii a šperky na krku. Chceme totiž zvýraznit to, co výrazné není.

Šaty na léto I-moda.cz

 

Přesýpací hodiny

Charakteristika postavy: Podle většiny naprosto ideální tvar, který si přeje každý slečna. Užší pas, oproti němu větší prsa a výraznější boky – zkrátka souměrná postava.

Jaké šaty zvolit: Můžeš si dovolit v podstatě cokoliv – klidně zdůrazňuj pas a snaž se volit zlatý střed – ne příliš upnuté ani příliš volné šaty. Nemusíš se vyhýbat geometrickým ani jinak nápadným potiskům.

Dámské společenské minišaty I-moda.cz

Ať už večerní šaty nebo ty letní – můžeš vybírat jak v kamenných obchodech, ty letní teď ve slevách (toho se určitě neboj využít) nebo na internetu, kdy je vybírání často pestřejší, je víc barev, možností, kombinací a samozřejmě jsou i různé cenové kategorie.

Obrázky, které jsem v článku použila jsou z e-shopu i-moda.cz.

3 KOMENTÁŘE

  1. Ahojte.:)

    Právě jsem si četla tento článek a už předtím jsme se na to zaměřila.:)…A teďka jsme sem zavolala i mamku ať mi poradí a stále se nemůžem rozhodnout,který tvar postavy mám.:)..Rozhodujeme se mezi přesýpací a trojúhelníkovou….

    Mám trochu dolní část těla ,,větší“ ale mám úzký pas..nemžem se rozhodnout.:DD..co byste řekly vy?.:D.:)..Děkuji.:)

  2. Já má postavu přesých hodin. A všechny střihy šatů na mě pasují. Mimochodem všechny šatičky jsou nádherné, takže bych si nikdy nevybrala.

  3. Já jsem asi to 1.- obdélník. Mimochodem… Ty šaty (u 1) jsou nádherné!

Diskuze je uzavřena.