Domů Rodina & Škola Čtenářky píší Knížka vs. mobil – co je lepší a proč ...

Knížka vs. mobil – co je lepší a proč 5/5 (1)

0
START-WP-ADS-ID: 2 -->
Dnešní svět je už spíš o technice než o leckdy zaprášených papírových dobrodružstvích a románech. Jdu po ulici a vidím jen lidi s mobilem u ucha a nebo v ruce před obličejem. Není to tak trochu smutné? S přáteli už jen chatujeme a jsme – li chvíli bez wifi, připadáme si doslova odříznutí od světa.
Neodsuzuji mobily, tablety ani počítače. Ale zkusme se někdy odtrhnout od obrazovky či displeje a zabořit nos do knihy jako správní knihomolové. Věřte mi – když nás ve škole nutí číst, je to proto, že většina z nás neví o co přichází.
Zkuste nahlédnout do některého z následujících příběhů. Není to nic z klasik, které do nás hustí ve škole (stejně nejsou k zahození), ale jslu to knihy, které vás zaujmou a třeba i inspirují. Každá dívka si zde přijde na své.

1. Geek girl – Holly Smaleová

Šestidílná série o tom, co se všechno může stát, když vás objeví jeden bláznivý módní agent s jedním nádherným klukem. A vy jste chtěla jen vyprávět svá nekonečná zajímavá fakta.

2. Papírová města – John Green

Co jen mohou mít společného tolik rozdílní Quentin, slušný a vcelku obyčejný kluk a výstřední, bláznivá a tak trochu geniálni Margot? Papírové provázky, které se mohou kdykoli roztrhnout a také samozřejmě touhu najít toho pravého. Budete brečet i smát se, nadávat a bezhlesně mlátit hlavou o zeď. Stojí to za to.

3. Psí poslání – W. Bruce Cameron

Nejen pro milovníky zvířat bude tato kniha diamantem v knihovně. Neuvěřitelný Bailey, chytrá Ellie a oddaný Toby – a všichni jej chrání. Byl jeden aby se stal druhým, aby zachránil svého pána a jeho rodinu. Připravte kapesníky!

4. Léto na táboře – Jen Calonita

Jedete někam, kde nikoho neznáte +  máte řídit oddíl malých dětí pokud možno tak, aby přežily + přežít útoky samozvané královny Ashley. Přičtěte 2 boží kluky, bitvu v jídelně a nové kamarádky. Vynásobte létem a voila, Léto na táboře je tu!

5. Divergence – Veronica Rothová

Jedna volba. Může ti dát nový skvělý život. Nebo tě zničit. Co takhle obojí? Dokonalá kombinace jistoty a adrenalinu? Ani ne. Ne, když jsi DIVERGENTNÍ.
Fajn. Kdo bude první v knihovně?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.