Originální velikonoční vajíčka 4.8/5 (10)

Velikonoční pondělí je skoro za dveřmi. S tím přichází i každoroční pomlázka. Vždyť jaká dívka bych chtěla „seschnout“? Když už koledník děvče navštíví, zaslouží si nějakou odměnu a tou jsou přece kraslice. Nechceš letos rozdávat klasická „barevná“ vajíčka, ale mít je originální? Mám tady pár typů, díky kterým budou tvé dárečky nepřehlédnutelné a bude všem líto je jíst.

 

 

Třpytivá vajíčka

Budeš potřebovat:
misku, barevné třpytky, lepidlo (např. herkules), popř. štěteček

Do misky vsyp třpytky. Vajíčko potři lepidlem a obal v připravených třpytkách. Poté už jen stačí nechat dobře zaschnout lepidlo a je hotovo.

 

Velikonoční smajlíci

Budeš potřebovat:
žlutou barvu, temperové barvy (černou, červenou, modrou, bílou), štětec s tenkou špičkou

Vajíčko nejprve obarvi žlutou barvou a nech pořádně zaschnout. Poté si vezmi štětec a nakresli na vejce své oblíbené smajlíky, které znáš z internetu.

 

Mimoni

Budeš potřebovat:
žlutou a modrou barvu, nalepovací oči, lepidlo, černý fix

Každé vajíčko ponoř z poloviny do žluté barvy, a poté nech pořádně zaschnout. Stejně posupuj i u druhé poloviny, ale použij modrou barvu. Tím je základ hotový. Poté stačí nalepit oči a fixkou dokreslit detaily (vlasy, brýle, ústa.).

 

Ubrousková technika

Budeš potřebovat:
vícevrstevné ubrousky s potiskem, nůžky, štětec, lepidlo (např. herkules)

Na ubrousku si vyber požadovaný motiv a ten vystřihni. Sloupni svrchní vrstvu, se kterou budeš nadále pracovat. Přilož ji k vajíčku a štetcem přes ni opatrně, aby se ubrousek nepotrhal, nanášej lepidlo.

 

Provázková vajíčka

Budeš potřebovat:
barevné provázky, oboustranná lepící páska, nůžky

Po celé délce vajíčka nalep pásku. Začni obmotávat provázek od úplné špičky. Na konci jen stačí  ustřihnout. Krásné jsou i proužkované, kdy střídáš barvy provázků.

 

Vajíčka malovaná lakem na nehty

Budeš potřebovat:
barevné laky na nehty, sklenice, vodu, špejle

Do sklenice napusť čistou vodu a následně přidej laky. Stačí od každé barvy trocha, jen smočit štěteček. Vajíčko ponoř a  opatrně vytahuj. Přitom špejlí na něj „nahrň“ barvu, která zůstala při hladině.

 

Voskovková vajíčka

Budeš potřebovat:
barevné voskovky

Na tuto techniku budeš muset mít pouze uvařená vajíčka, s vyfouknutými to nepůjde. Ještě teplá je začni počmárávat. Stačí jednotlivými barvičkami kreslit různé čárky, kolečka, klikyháky,…. Je to jen na tobě. Jelikož bude vejce ještě teplé, barva se na povrchu rozpije a vytvoří krásný efekt.

 

Zkoušela jsi už někdy tyto způsoby dekorování? Nebo raději preferuješ tradiční způsoby? Pokud máš své osvědčené rady a chceš se s nimi pochlubit, tak nám určitě napiš do komentářů!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist