Proč dnes musíte umět anglicky? Důvodů je mnoho 4.7/5 (10)

Proč dnes musíte umět anglicky? Důvodů je mnoho.Angličtina je důležitá. Dnes se vlastně nebere ani jako druhý jazyk, dnes se už skoro automaticky počítá, že mladí lidé anglicky prostě umí. Umět anglicky je vlastně součást normálního vzdělání. A je to tak dobře. Pokud umíte dobře anglicky, otevírají se vám úplně nové možnosti. Při cestování, při poznávání nových lidí i při hledání nového zaměstnání.

TIP: Mnohé země zahrnují angličtinu jako hlavní cizí jazyk ve svých školách. Například děti u nás se začínají učit angličtinu už ve školce.

Zde je 8 nejpádnějších důvodů, proč brát angličtinu jako samozřejmost, pokud jde o vzdělání.

1. Poznáte více zajímavých lidí

Angličtina je nejčastěji používaným jazykem na světě. Jeden z pěti lidí na světě umí mluvit nebo alespoň rozumí anglicky! A to do tohoto přehledu zahrnujeme i Afriku nebo Asii. V Evropě pak anglicky umí téměř každý třetí člověk. A tato čísla rok od roku napovídají, že anglicky umí opravdu mnoho lidí.

Angličtina je oficiálním jazykem 53 zemí. A to je opravdu spousta lidí, s nimiž se můžete setkat a pobavit se. A ještě jedna informace. Na celém světě je přibližně 7,5 miliardy obyvatel, z toho 1,5 miliardy mluví anglicky – to je 20 % populace Země. A to není málo. Kurzy angličtiny tak najednou dávají smysl, že?

2. Pokud umíte anglicky, zlepšíte si šance na skvělé zaměstnání

Angličtina je jazyk vědy, letectví, počítačů, diplomacie a cestovního ruchu. Znalost angličtiny zvyšuje vaše šance na získání dobrého zaměstnání v nadnárodní společnosti ve vaší zemi nebo při hledání práce v zahraničí. Hodně zaměstnavatelů na jazykové schopnosti kouká jako na první požadavek. A dobrá angličtina je dnes prostě standardem.

3. Kouknete se na film bez titulků

A to není zrovna špatné. Angličtina je jazykem mediálního průmyslu. Pokud mluvíte anglicky, už nebudete muset spoléhat na překlady a titulky, abyste si užili své oblíbené knihy, písně, filmy a televizní pořady.

Pokud mluvíte anglicky, budete konečně schopni pochopit slova a vtipy ve vašich oblíbených filmech a texty ve vašich oblíbených písních! Americký a britský hudební průmysl dominuje populární hudební scéně na světě a většina největších kapel a rapperů na této planetě zpívá v angličtině.

4. Na internetu budete jako doma

To už jste, že? :) Ale my to myslíme jinak. Angličtina je také jazykem internetu. Mnoho webových stránek je psáno v angličtině – budete jim moci porozumět a účastnit se fór a diskuzí. Například česká wikipedia je obsahově jen 1% oproti její anglické verzi. Angličtina na internetu prostě válí. A do budoucna válet bude.

5. Oproti češtině je angličtina jednoduchá

Angličtina je založena na jednoduché abecedě a je poměrně snadná k naučení ve srovnání s jinými jazyky. Oproti češtině je angličtina neporovnatelně snazší. A co víc, učení vás bude bavit.

6. Budete se cítit skvěle

To, že učení angličtiny může být dost zábavné, to jsme zmínili už v předchozím kroku. Ale angličtina je nejen užitečná – dává vám pocit spokojenosti, jste samostatní. Bude vás bavit učit se anglicky, pokud si zapamatujete, že každá hodina, kterou takto strávíte, vás přiblíží k dokonalosti. A když mluvíte s někým plynně anglicky a holky vedle jen koukají – ten pocit je přece parádní.

7. Na dovolené se bez problémů domluvíte

Ať už jedete kamkoliv na světě, s velkou pravděpodobností vždy najdete někoho, s kým se anglicky domluvíte. Na letištích, v nemocnicích, na benzínkách. Všude najdete vždy člověka, který umí alespoň základy angličtiny.

8. Chceš na výšku a být vědkyní? Angličtina je základ

Angličtina není jen mezinárodní obchodní jazyk – je to také mezinárodní jazyk uměleckého a vědeckého průmyslu. Pokud máte nějaké ambice vstoupit do vědecké arény, budete muset umět bez problémů komunikovat v angličtině. Mnoho prací na vysoké škole se píše v angličtině.

Kde se učit anglicky?

A kde se nejlépe naučíte anglicky?

1. Ve škole

Jasně, všichni máme, nebo jsme měli, ve škole angličtinu. Zkuste se tam zapojit trochu víc. Dávejte pozor, zapisujte si. Věnujte angličtině více času než ostatní. Udělejte z ní tvého koníčka.

2. Z filmů

Pokud už máte nějaký základ, můžete se anglicky učit i z oblíbených filmů a seriálů. Jednoduše si je pusťte (klidně i s titulky) a hodně se soustřeďte na to, co říkají. Klidně si část filmu vraťte a poslechněte si to vícekrát. Pro výuku ideální materiál. Nebo to takto zkuste s písničkami.

3. Z jazykové školy

Jazyková škola je určitě dobrou cestou k perfektní angličtině. Učí zde lektoři, kteří toho mají mnoho za sebou, často v zahraničí i žili. Takže jazykovka je určitě super volba.

4. Cestuj

Cestování je super. Dostáváte se do nepohodlných situací, které musíte chtě – nechtě řešit. Musíte mluvit. A to je k naučení cizího jazyka to nejlepší. Takže doporučujeme cestovat do zahraničí. Kdo si troufne na vyšší level, tak ať zkusí na nějaké období dělat au-pair.

Angličtina může být vaším kouzelným klíčem. Teď si představte, že používáte tento kouzelný klíček u všech obtížných situací, ve kterých se v zahraničí ocitnete. A můžete i pomoci jiným lidem či vyřešíte důležité problémy. S takovým klíčem budete skoro jako superhrdina!

Hledáte jazykové kurzy v Praze? Zkuste IJV. Není to o talentu, ale je to o chuti se anglicky naučit.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist