Co mají společného slavné hollywoodské hvězdy jako Jennifer Anniston, Jessica Alba, Daniel Craig (James Bond) a Demi Moore? Odpověď: všichni jmenovaní mají nadšení pro kryoterapii jako metodu pro podporu krásy. Třeba i supermodelka Gigi Hadid také pravidelně navštěvuje centrum kryosauny, aby dle jejich slov „získala vnitřní podporu a mladší vzhled“.
Co je to kryoterapie?
Působení chladu na lidský organismus je známo už hodně dlouho. Avšak až v sedmdesátých letech minulého století v Japonsku začali zkoumat, co vlastně extrémně nízké teploty způsobují v lidském organismu. Výsledky byly pozoruhodné a daly základ nové vědě – kryoterapii. Působení chladu, který dosahuje extrémně nízké hodnoty – mínus sto dvacet až minus sto třicet stupňů celsia je pozoruhodné. V organismu dochází ke změnám, které pro běžného člověka a zvlášť pro sportovce mají velmi pozitivní efekt. Dá se shrnout ve třech základních bodech. Na chlad reaguje organismus jako na stresový faktor a vylučuje látky které mají organismus uchránit pro stresem. Především jsou to endorfiny-hormony štěstí, které jsou mnohonásobně účinnější než morfium a způsobují euforii, která dokáže nevnímat extrémně nízkou teplotu jako faktor nepříznivě působící na lidský organismus.
V další etapě jsou to kortikoidy, růstový hormon a pro sportovce velmi důležitý hormon – testosteron. Působením chladu dále dochází k pozoruhodnému efektu: dochází k odstranění škodlivin ve smyslu volných radikálů, kyseliny mléčné, urey, které působí na buňku toxicky a způsobují „zakyselení“ organismu, které sportovec pociťuje jako svalovou bolest po zátěži.
Kryoterapie omlazuje
Současné laboratorní výzkumy evidentně svědčí o tom, že kryoterapie působí pozitivně na imunitní systém a posiluje tak obranyschopnost organismu. Vytlačením tuku z buněk při jejich stažení chladem a jejich následujícím prokrvení se dosahují úspěchy i při úpravách celulitidy. Obecně lze konstatovat, že pobyt v extrémně nízkých teplotách omlazuje, osvěžuje a zlepšuje náladu.
Výhody kryoterapie pro tvoji krásu
- Zlepšení vrásek prostřednictvím zvýšené produkce kolagenu
- Aktivace metabolismu spálením extra kalorií
- Snížení celulitidy, akné a pupíků zlepšením krevního oběhu a odtoku toxinů
- Zpevní se ti pokožka
- Stimuluje lymfodrenáž
- Aktivuje tvůj krevní oběh
- Snižuje únavu
- Zlepšuje spánek
- Vyvažuje hladiny hormonů
- Stimuluje obnovu buněk
- Je to přirozený detox pro tvoje tělo a pokožku
- Léčba psoriázy a dermatitidy
- Posiluje nehty
- Perfektně omlazuje
Jak kryoterapie probíhá?
Kryoterapie je absolutně bezpečná, vstupu do komory předcházejí kryokomorické vyšetření, které na základě informací o zdravotním stavu pacienta doporučuje vhodnost nebo nevhodnost této terapie.
Po příchodu do kryocentra dostaneš suché bavlněné tričko, krátké kalhoty, čelenku, rukavice, ponožky, dřeváky a masku na nos a ústa. Části tvojí pokožky musí být kvůli stimulaci receptorů odkryté. Předpřípravou je vstup do adaptační komory, s teplotou kolem -60 °C s délkou přibližně 30 sekund. Následuje vstup přes vnitřní přechodové dveře do hlavní kryokomory, kde teplota dosahuje -120 °C a kde budeš po celou dobu v pohybu. Teplota v kryokomoře je tak nízká díky tomu, že je tam nulová vlhkost a chlad tak intenzivně necítíš. Po dvou, maximálně třech minutách vyjdeš ven přes adaptační komoru, aby se organismus přizpůsobil změně teploty. Po opuštění komory se 20 minut věnuješ intenzivnímu cvičení. Prostor kryokomory můžeš samozřejmě opustit kdykoliv během procedury. Během celé kúry budeš v přímém vizuálním kontaktu s obsluhujícím personálem přes okno komory. Chlad způsobuje v lidském těle stažení cév. Následně po pobytu v teple, eventuálně po zahřátí organismu, dochází naopak k jejich masivnímu roztažení. Tento jev lze vidět v běžném životě zčervenáním pokožky v chladu.
Kolik procedur bude třeba?
Aby účinek byl dlouhodobý, doporučuje se absolvovat minimálně 7 -10 procedur za sebou, jeden až dvakrát ročně. Většina návštěvníků však pocítí pozitivní účinky kryoterapie už po prvním vstupu do kryokomory. To nám řekli přímo v kryocentru.