Domů Krása & Péče Kulmování vlasů Zatím bez hodnocení.

Kulmování vlasů Zatím bez hodnocení.

3

Znáte to, všechny chceme mít to, co nemáme. Takže slečny s rovnými vlasy si přejí je mít krásně vlnité, princeznovské a prostě zajímavé. Ale víte, jak si je správně kulmovat, tak aby vám účes, co nejdéle vydržel?

Kulma nebo žehlička na vlasy?

Na prvním místě je samozřejmě výběr kulmy. V poslední době se objevila nová móda a to, že vlasy se natáčí úzkou žehličkou na vlasy. Sice je to hezké, ale pokud to zas až tak neumíte, tak bych raději volila klasickou kulmu. Proč? Když jste začátečník, tak vám bude déle trvat než vlasy vymotáte, namotáte, přejedete a žehlička, která hřeje např. na 200 C? To je naprostá destrukce pro vaše vlasy. S kulmou to jde snáze.

Velikost vln ovlivníte průměrem kulmy. Ty nejmenší s průměrem cca 9 cm dokáží vytvořit malé vlnky, spíše lokýnky. Ty větší např s 20 cm průměrem už vytváří velké bohémské vlny (např. Miley Cyrus).

Další důležitá věc jsou přípravky k ochraně vlasů při žehlení či kulmování. Při těchto dvou akcí se vlasy formují a upravují neuvěřitelným množstvím tepla, a to jim vůbec neprospívá, chce to tedy přípravky na ochranu proti horkému vzduchu.

Když vlasy umyjete, nikdy nepoužívejte kondicionér – když víte, že si je chcete nakulmovat. Vlasy budou jemnější a vlny budou také rychleji plihnout. Použijte pouze klasický šampon na vlasy. Pokud ale chcete, aby vám vlny více vydržely, nekulmujte vlasy hned po vyfénování, ale dejte jim tak hodinu – dvě čas. Nejlepší je vlasy si umýt večer, vyfénovat, jít spát a ráno teprve nakulmovat.

Není moc dobrá věc na vlasy použít miliony přípravků jako je gel, tužidlo, lak či jiné. Proto byste si měla vybrat zda použijete raději gel, tužidlo nebo přípravek přímo určený pro vlnité vlasy (např. Loreal). Samozřejmě, můžete použít všechno, ale zas v rozumném množství.

Vlasy nelakujte ani neupravujte před tím než zcela od kulmy vychladnou, pokud na ně sáhněte dříve, porušíte jejich tvar a celou tu formaci. Stejně tak, dejte vlasům čas min. 20 minut než vyjdete ven.

Tip: Zkuste kulmu rowentu multy-style (starší článek) s mnoha nástavci, jak na velké tak malé vlny a nástavci se žehličkou. Cena cca 1 000 Kč.

Pokud vaše vlny nedrží vyplatí se koupit přípravek hot curls od loreal, který se nanáší na suché vlasy před kulmováním a krásně voní. Cena cca 100 Kč. .

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekGynekologický problém – výtok
Další článekNedostala jsem menstruaci
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Chtěla bych se zeptat..dostala jsem od TÁTY k narozeninám kulmu na vlasy..jenže on zřejmě nevěděl jakou vybrat tak vzal tu první co mu vlezla pod ruku..nicméně nemá žádný nástavec! Já nnevím co s tím, protože novou mi rodiče nekoupí..prodávají se i samotné nástavce? a budou na tuto kulmu sedět? Děkuji moc za odpověď

  2. Ahoj, bohužel netuším jakou máš kulmu, ale většinou se tohle nedělá… Pokud ji nemáš dlouho, tak bys ji mohla zkusit vrátit a vybrat si jinou, bohužel. Pokud není v nabídce přímo několik nástavců, tak už se většinou jiné nevyrábějí, ale můžeš se zeptat někde v elektru:)

  3. Ja mam taky to od lorealu-opravdu voní,akorát si pořát lámu hlavu s tím,jestli to bude fungovat i na žehličku(sice na ni taky přípravek mám)ale u lorealu pišou o několika dnech vydržení.A já mám špatně foremné vlasy.Dík za odpověd XD

Diskuze je uzavřena.