Domů Krása & Péče Vlasy Letní péče o vlasy Zatím bez hodnocení.

Letní péče o vlasy Zatím bez hodnocení.

6

Po článku Letní péče o pleť jsem se rozhodla napsat článek ze stejné série, jen zaměřen na vlasy, protože i ty potřebují jinou péči v létě a v zimě, stejně tak jako naše pleť. Není to sice povinností, ale vždycky je dobré přizpůsobit se tomu, co tvoje vlasy zrovna potřebují – když v zimě hodně „elektrizují“ je jasné, že potřebují zvýšenou pozornost, stejně tak, jako když na ně pár hodin denně svítí sluníčko.

Není nutné se sluníčku úplně vyhýbat, pokud ale se ráda opaluješ, ráda chodíš ven a vystavuješ své vlasy pražícímu slunci, může se to na jejich stavu odrazit a určitě ne nijak příjemně.

Vlasová kosmetika

Pokud jedeš na dovolenou, kde víš, že se budeš slunit celý den, je hodně důležité, pořídit si správnou vlasovou kosmetiku a vzít si alespoň šampon s kondicionérem sebou. Vlasová kosmetika by měla být přímo určená na ochranu vlasů proti slunci a měla by se zaměřovat hlavně na hydrataci. Příklad takového šamponu je třeba Loreal Expert Solar Sublime Shampoo.

Je fajn dopřát svým vlasům hydrataci v podobě vlasové masky, ať už koupené nebo udělané doma. Skvělou alternativou je zahřátý (ale ne horký) olivový olej, který můžeš smíchat s vajíčkovým žloutkem.

Neboj se slunce, ale s mírou

Sice chceme vlasy proti sluníčku chránit, ale vystavování se slunci není samo o sobě nezdravé. Jednou za čas je to pro tělo skvělá možnost, jak si vytvořit vitamíny a navíc sluníčko prospívá i vlasové pokožce – samozřejmě ale všeho s mírou.

Pokud máš v plánu být na slunci několik hodin denně, v takovém případě je lepší vzít si sebou hezký klobouk nebo kšiltovku, abys vlasům dopřála stín.

Barvení v létě?

Četla jsem několik názorů, které zastávají jak názor, že v létě je vhodné se barvit, protože v kvalitních barvách jsou i látky pro vlasy prospěšné a názor, že barvení, když praží sluníčko je pro vlasy naprosto nevhodné. Jaká je tedy pravda?

Před dovolenou bych rozhodně neplánovala velké zásahy do vlasů – jako je odbarvování peroxidem a různé kadeřnické experimenty, u kterých si nejsi jistá, co ti s vlasy provedou. Naopak barvení hennou nebo přelivem, bych na léto neodsuzovala a pokud se chceš přebarvit, tak klidně do toho.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekDokonalá postava s hubnoucím prádlem
Další článekŠkola líčení: Příprava
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

6 KOMENTÁŘE

  1. Já jsem si jednou před létem dala blonďatý mělíry a jak jsem se koupala v bazéně (v chloru) tak jsem pak ty melíry měla do zelena. Takže to moc nedoporučuju :D

    • Aby se melír nebarvil do zelena, mají se před vstupem do bazénu vlasy natřít opalovacím krémem :)

  2. Minulý rok jsem si odbarvila vlasy před dovolenou a dopadlo to hrozně, nakonec jsem si je 2. den dovolené nechala ostříhat :D

  3. Ahoj Mers, mám dotaz. Po týdenní dovolené u moře jsem se vrátila v podstatě jako blondýna. (běžně mám světle hnědé vlasy). Což o to, vždycky je mám světlé, ale letos je mám ještě extrémně suché, nejsou lesklé a prostě nevypadají hezky. Je tato maska na to vhodná, nebo je lepší ještě nějaká jiná ? Děkuju za odpověď. :)

Diskuze je uzavřena.