Domů Trendy & Fashion Nakupování Levné nakupování po Vánocích Zatím bez hodnocení.

Levné nakupování po Vánocích Zatím bez hodnocení.

7

Vánoce jsou za námi, dárky už jsou nakoupené a rozdané. Není divu, že v předvánočním období můžeš najít málo nebo vůbec žádné slevy a často jsou obchodníci tak prohnaní, že zboží před Vánoci ještě zdraží. Pokud chceš ale zavítat do obchodů v čas, kdy na tebe skoro ze všech míst bude křičet nápis SLEVA, určitě je nejvhodnější doba právě teď a po Novém roce.

Před Vánoci objedná majitel obchodu plný sklad, aby mu náhodou nějaké zboží nedošlo, jenže se nevyprodá a co s ním? Zlevnit a prodat! Stejně tak, když o něco nebude takový zájem, jaký se původně očekával nebo třeba jen, když bude chtít obchod upoutat nové zákazníky – i takhle ke slevě může dojít a určitě stojí za to, si na to počkat.

Pokud si chceš obnovit šatník, podívat se po nových džínách nebo si koupit nějaký druh elektroniky, je slevové povánoční období pro tebe jak dělané. Ovšem je nutné stejně tak jako jindy, nakupovat s rozvahou. Není ojedinělý případ, že se na džíny dá cedulka s nápisem -50%, ale stojí v podstatě stejně jako předtím. I proto je dobré nákup si rozmyslet, protože říct si: „Páni, předtím to stálo tolik? Za tu slevu to stojí!“ není zrovna dobrým řešením.

Jak už jsem se zmínila, největší slevy najdeš právě v oblečení a v obchodech s elektronikou, to bývá ráj, co se týče slevových poukázek a snížených cen. Je ovšem dobré vědět, kdy budou slevy největší, takže jak na to?

První slevy přichází ihned po Vánocích – tedy v tuhle dobu. Další zlevněné zboží můžeš najít po Novém roce (okolo 2.1.) a úplně poslední vlna přichází v polovině ledna až začátku února, to už se ve většině případů prodejci zbavují posledního nadbytečného zboží. Ty hlavní povánoční slevy můžeš najít mezi vánoci a 20. únorem, abych to konečně shrnula, právě v tomto období je určitě nejlepší zajít si na nákup.

Každý majitel a řetězec však vyznává jinou marketingovou strategii a každý slevy plánuje na jiný termín, pokud si tedy doopravdy chceš počkat na to nejnižší, co můžeš dostat, není úplně zbytečné jednou za týden zajít do obchoďáku, kde jsou tvé oblíbené značky (např. NY, Orsay apod.) a hlídat si, kdy zrovna tam slevy začnou – ve většině případů se to za ty ceny vážně vyplatí.

Co se týče internetových e-shopů, i ty ti mohou nabídnou moc pěkné zlevněné zboží. Pro naší spokojenost u většiny internetového zboží, můžeš najít ikonku tzv. „hlídacího psa“ (nebo jen nápis), který tě bude mailem informovat o tom, jak se cena hýbe a ihned ti oznámí, kdy zlevní. Pokud máš zálusk na nákup po internetu, je fajn najít si ty nejlevnější ceny pomocí porovnávačů – heureka.cz nebo zbozi.cz, a ty nejlevnější z nich si pomocí pejska pohlídat.

Já osobně nijak neulítávám na slevách, nejsem typ člověka, který by viděl SLEVA a zorničky se rozšířili a rychle bych utíkala nakupovat vše, co je ve slevě. Každopádně ráda po Vánocích zavítám do obchodů s oblečením a zkouknu, co bude stát za nákup. Asi nejvíce je to vidět u kabátů, které v lednu dost zlevňují. Už mě to hodněkrát rozčílilo, protože jsem si v říjnu vyhlídla kabát, koupila ho např. za 2 000 a v lednu stál o víc jak o polovinu méně! Z toho už jsem se poučila a na lov kabátů vyrážím hlavně v povánočním období:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak na umělé řasy?
Další článekDuhové líčení + fotonávod
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

  1. už se nemůžu dočkat až vyrazím obhlédnout slevy a něco si koupím :) skvělý článek!

  2. super tip… taky jsem měla v plánu vyrazit na povánoční nákupy, ale skolila mě nemoc… no jo, co nadělám…? tak počkám do toho ledna hold, no :)

    • Taky ležím doma (se zánětem průdušek), takže půjdu také až po Novém roce:)

  3. Super článek, naprosto souhlasím :) Dneska jsem byla ve tří nákupních centrech a všude slevy a těch lidí? No jéééjda :D ale ty slevy jsou bomba ;)

  4. Já už jsem se byla poohlídnout v Brně, jak v Olympii tak na Svoboďáku,ale zatím zlevňovalo jen málo obchodů,takže pojedu asi ještě po Novém roce..Ale přece jen jsem koupila krásný plesový šaty v Orsay,kde už bohudík ty slevy začaly..:D

Diskuze je uzavřena.