Máte kruhy pod očima? Zatím bez hodnocení.

Kruhy pod očima trápí mnoho lidí v celém světě a někdy se ani neví proč. Většinou to není nijak závažné, ale estetické to také moc není a je lepší si je schovat na později. Víte jak jim předcházet a skrýt je?

Než začnete kruhy pod očima mermomocí zakrývat, možná byste se měla dozvědět něco o jejich prevenci, víte proč je máte? Je to vaše vina? Můžete tomu předejít?

Spánek

Nedostatek spánku samozřejmě může kruhy zavinit a to vcelku viditelně. Pokud jste rozlámaná a málo vyspalá, určitě se to projeví i na vašem obličeji a většinou tedy v této podobě. Na spánek si musíte vyhradit čas a nejlepší je chodit spát pravidelně, snažit se každý den v podobnou dobu (je jasný, že ne vždy to jde). Je také důležité spát v klidu, ne při puštěné TV nebo zapnutém radiu, v dobře větrané místnosti.

Namáhání očí

Samozřejmě, že oči musíme používat denně, ale občas se snažte si na pár minut ve volném čase zavřít oči a chvilku relaxovat. Dejte jim během dne alespoň desetiminutový odpočinek. Není dobré také celý den koukat do pc nebo na tv – snažte se občas tuto činnost prokládat čtením, učením nebo třeba i cvičením. Monitorům se snažte vyhnout hlavně pár minut před spaním, ať si vaše oči před spánkem ještě trošku odpočinou.

Přílišné slunění

Pokud je vaše pleť a celkově i kůže hodně citlivá, tak oblast okolo očí nese slunění velmi špatně. Vytváří se tam více pigmenty a kruhů pod očima se na pár měsíců nezbavíte. Noste sluneční brýle, a při cíleném opalování se mažte krémem s vysokým UV faktorem.

Hodně soli

Pokud jste zvyklá hodně jídla solit, a bez tohoto vylepšení vám nic nechutná, měla byste to pořádně promyslet. Nejen, že sůl způsobuje spoustu otoků (jak obličeje, tak kotníků a břicha), ale také ve velkém množství způsobuje velké kruhy pod očima. Solte v rozumné míře.

Vitamíny, nemoci, dědičnost

Při avitaminóze (naprostém nedostatku vitamínů) se kruhy objevují, stejně jako při různých chřipkách, angínách a psychických úzkostech. Jezte zdravě, na svůj jídelníček nezapomínejte vložit spoustu ovoce, zeleniny, bílkovin, sacharidů a všeho co vaše tělo potřebuje.

Pokud se snažíte kruhům před očima předejít a pořád se nedaří, tak je jasné, že je chcete zamaskovat. V tom případě budete potřebovat buď korektor nebo make up o půl tonu (nebo o celý) světlejší než vaše barva pleti. Kapku naneste na celou oblast kruhů a zapudrujte pudrem ve stejném odstínu jako vaše pleť.

Tip: Zkuste si pod oči po ránu přiložit vlažné čajové sáčky, pytlíky s ledem nebo tampónky nasáklé heřmánkovým čajem.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 komentářů

  1. Jedna holka beze jména

    Jé, tak na tenhle článek budu muset zavést kamarádku, ta má s kruhama pod očima více než velký problém.

    A pak mam ještě jeden návrh na článek: Trhání obočí (nebo prostě celkově péče o obočí). Díky :)

  2. Je to moc dobrý článek ale bylo by lepší napsat jak se jich zbavit..zamaskovat…než co je způsobuje:))

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist