Domů Krása & Péče Máte kruhy pod očima?

Máte kruhy pod očima?

3

Kruhy pod očima trápí mnoho lidí v celém světě a někdy se ani neví proč. Většinou to není nijak závažné, ale estetické to také moc není a je lepší si je schovat na později. Víte jak jim předcházet a skrýt je?

Než začnete kruhy pod očima mermomocí zakrývat, možná byste se měla dozvědět něco o jejich prevenci, víte proč je máte? Je to vaše vina? Můžete tomu předejít?

Spánek

Nedostatek spánku samozřejmě může kruhy zavinit a to vcelku viditelně. Pokud jste rozlámaná a málo vyspalá, určitě se to projeví i na vašem obličeji a většinou tedy v této podobě. Na spánek si musíte vyhradit čas a nejlepší je chodit spát pravidelně, snažit se každý den v podobnou dobu (je jasný, že ne vždy to jde). Je také důležité spát v klidu, ne při puštěné TV nebo zapnutém radiu, v dobře větrané místnosti.

Namáhání očí

Samozřejmě, že oči musíme používat denně, ale občas se snažte si na pár minut ve volném čase zavřít oči a chvilku relaxovat. Dejte jim během dne alespoň desetiminutový odpočinek. Není dobré také celý den koukat do pc nebo na tv – snažte se občas tuto činnost prokládat čtením, učením nebo třeba i cvičením. Monitorům se snažte vyhnout hlavně pár minut před spaním, ať si vaše oči před spánkem ještě trošku odpočinou.

Přílišné slunění

Pokud je vaše pleť a celkově i kůže hodně citlivá, tak oblast okolo očí nese slunění velmi špatně. Vytváří se tam více pigmenty a kruhů pod očima se na pár měsíců nezbavíte. Noste sluneční brýle, a při cíleném opalování se mažte krémem s vysokým UV faktorem.

Hodně soli

Pokud jste zvyklá hodně jídla solit, a bez tohoto vylepšení vám nic nechutná, měla byste to pořádně promyslet. Nejen, že sůl způsobuje spoustu otoků (jak obličeje, tak kotníků a břicha), ale také ve velkém množství způsobuje velké kruhy pod očima. Solte v rozumné míře.

Vitamíny, nemoci, dědičnost

Při avitaminóze (naprostém nedostatku vitamínů) se kruhy objevují, stejně jako při různých chřipkách, angínách a psychických úzkostech. Jezte zdravě, na svůj jídelníček nezapomínejte vložit spoustu ovoce, zeleniny, bílkovin, sacharidů a všeho co vaše tělo potřebuje.

Pokud se snažíte kruhům před očima předejít a pořád se nedaří, tak je jasné, že je chcete zamaskovat. V tom případě budete potřebovat buď korektor nebo make up o půl tonu (nebo o celý) světlejší než vaše barva pleti. Kapku naneste na celou oblast kruhů a zapudrujte pudrem ve stejném odstínu jako vaše pleť.

Tip: Zkuste si pod oči po ránu přiložit vlažné čajové sáčky, pytlíky s ledem nebo tampónky nasáklé heřmánkovým čajem.

Předchozí článekPěnový make up
Další článekCo pod make up?
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Jé, tak na tenhle článek budu muset zavést kamarádku, ta má s kruhama pod očima více než velký problém.

    A pak mam ještě jeden návrh na článek: Trhání obočí (nebo prostě celkově péče o obočí). Díky :)

  2. Je to moc dobrý článek ale bylo by lepší napsat jak se jich zbavit..zamaskovat…než co je způsobuje:))

    • Takový článek se tu určitě brzy objeví, ona je ale často důležitější prevence:)

Diskuze je uzavřena.