Domů Krása & Péče Pěnový make up ...

Pěnový make up 5/5 (1)

3

Pokud s líčením začínáte, může být pro vás výběr barvy, značky a konzistence make upu vcelku problematické. Téhle kosmetiky je v současné době přebytek (což je jen dobře) a tak nám může chvilku trvat, než si najdeme ten správný make up. Zkusili jste už pěnový?

Co se týče konzistence make upu, tak ty jednoduše rozdělím na krémové, tekuté, pudrové, pěnové a v tyčince – možná to není kompletní rozdělení, ale pomůže vám se v make upovém světě alespoň trošku zorientovat.

Krémový make up patří k těm které dobře kryjí, lehce se roztírají a proto je jedním z nejpoužívanějších.

Tekuté make upy jsou také velice používané. Mají o dost menší krycí schopnost – čím je konzistence make upu tekutější, platí většinou, že tím méně bude krýt. Hodí se spíše ženám s menším akné, které si spíše přejí sjednotit barvu pleti.

Pudrový make up se už používá méně (ale také dost), pokud s make upem začínáte tak pudrový nedoporučuji, sice kryje pěkně, ale špatně se roztírá a pokud uděláte chybičku, tak váš obličej bude vypadat jako maska.

Pěnový make up, o kterém se pokusím napsat trošku víc, seženete v podstatě v každé drogerii. Většinou ho poznáte hned podle balení, není v klasických lahvičkách nebo tubičkách jako ostatní make upy, ale jeho balení spíše vypadá jako krém.

Není nijak závratně dražší než ostatní druhy a nenanáší se vůbec špatně. Jeho krycí schopnost je obstojná, jak jsem se přesvědčila u sebe, tak vcelku přesvědčivě dokáže schovat pihy na nose (a že jich nemám málo) a ani s akné či barvou pleti nemá žádný velký problém.

Na pleti se při nanášení mění v prášek, tudíž někdy není potřeba ani pudr na zmatnění – pouze na fixaci.

Je vhodný zejména pro sušší pleť, protože zároveň by měl pleti dodat potřebnou hydrataci. Samozřejmě, že si neuškodíte, pokud máte o trošku mastnější pleť a chcete používat tenhle typ make upu – pleť by vám to nemělo nijak viditelně zhoršit.

Abych se také ale zmínila i o záporech. Hodně mi vadilo to, že byste si na něj (pokud chcete, aby vám déle vydržel) měla koupit malou „špachtličku“ (seženete v drogerii), nebo houbičku. Protože jakmile do lahvičky sáhnete prsty, zanášíte si do něj bakterie, které vaší pleti prospívat nebudou, a rychleji se vám jeho konzistence zkazí a za dobu bude k nepoužití. Zakoupit si onu špachtličku se tedy vyplatí.

Tip: V drogeriích Sephora nebo DM lze sehnat pěnový make up Rimmel Stay matte mouse make up cca od 150 – 200 Kč.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPosilování nebo cvičení?
Další článekMáte kruhy pod očima?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Děkuji pěkně za článeček :) Jenom bych se chtěla zeptat, jesli nevíš, čím může být, že ač mám docela mastnou pleť, tak mi při nanesení pěnového makeupu „zešupinatí“? Konkrétně se mi na nose a taky trochu na tvářích udělají takové malé šupinky, ale přitom u tekutého makeupu se mi to nestává. Nevíš, čím by to mohlo být a jak tomu zabránit?

    • Taky se mi šupinky dělají, ale u každého make-upu. Je to tím, že si musíš před a po nanášení makeupu pořádně odlíčit a vyčistit pleť, já používám i mýdlo na obličej. Nebo je zkus jen papírovým kapesníčkem odrolit ;)

  2. nooo… zkusila bych být tebou klasický podkladový make up – nebo alespoň nějaký hydratační krém před nánosem make upu a nechat chviličku působit

Diskuze je uzavřena.