Máte mastné vlasy? Zatím bez hodnocení.

Samozřejmě, že vlasy se mastí každému z nás. Je to normální biologický a přírodní proces, kdy naše mazové žlázy na povrchu hlavy vylučují maz/tuk, který by měl vlasy chránit. Pokud ale se vám vlasy mastí nadměrně a když si je ráno umyjete tak večer je hned máte mastné, mělo by se to řešit.

Příčin může být strašná spousta. Může to být dědičnost, špatný životní styl, špatná strava, špatná hygiena, špatná vlasová kosmetika a také se vlasy mohou více mastit v pubertě a při hormonálních změnách.

Vlasy byste při takovém problému neměla mýt třikrát denně, tím jim akorát ještě více ublížíte a budou se ještě více mastit. Myjte si je jen když je to vážně nutně potřeba, rozhodně ne častěji než 1x denně.

Co se týče stravování, tak se pokuste omezit tučnou stravu, mastná jídla, hodně solená a kořeněná jídla. Prospívá dostatek ovoce a zeleniny a dodržování pitného režimu.

Vlasovou kosmetiku volte doopravdy hodně obezřetně. Nejlepší výběr budete mít asi v lékárně, kde vám paní určitě i odborně poradí a pokud nevíte tak může i vybrat. Důležité je nepoužívat parfémované přípravky, musí být zdravotně nezávadné a PH netrální.

Vlasy nikdy nemyjte v naprosto horké vodě. Volte teplotu, která jim bude ideální tedy více vlažná.

Mastné vlasy mají sklony k tomu vypadat extrémně splihle, proto se doporučují používat např. tužidla a přípravky, které vám dodají objem už od kořínků.

Pokud nic z toho nezabírá a vy jste už vážně bezradní, tak poslední rada je: Dojděte si k lékaři, k obvodnímu nebo třeba na kožní.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

5 komentářů

  1. Děkuji:) ..určitě si ztoho vezmu ponaučení =))

  2. Juj…tak už wím co budu dělat,když budu mít mastné vlásky:D

  3. Ahoj. Je mi 14 a vlasy se mi mastí hodně-dva dny bez umytí nevydrží. Je pravda, že taťka si je taky musí umývat každý den, ale mamce to stačí jednou za týden…Když je to v mém případě nejspíš rodové, dá se proti tomu nějak bojovat??

  4. Mersmerize

    Ahoj, já mám ten samý problém, vlasy si musím mýt jednou za den. Zkus třeba jiné šampony, nebo jinou vlasovou kosmetiku, můžeš zkusit i tzv. suchý šampon, aby sis vlasy nemusela mýt každý den – prodává se např. v Rossmanovi nebo DM

  5. ahojky mám taky u sebe na blogu napsanej článek na téma mastné vlasy jen se ten článek jmenuje jak si myji vlasy :)) tak když tak mrkněte

TOPlist