Domů Krása & Péče Kouřové líčení Zatím bez hodnocení.

Kouřové líčení Zatím bez hodnocení.

2

Možná ho znáte – kouřové líčení proniklo světem a je to jedno z nejpoužívanějších stylů večerního líčení. Můžete ho nosit i přes den, ale v tom případě se nedoporučuje dělat ho co nejtmavší.

Můžete použít jakékoliv barvy, avšak nejlépe vypadá jen s černými odstíny nebo v hnědém tonu. Sluší v podstatě všem ženám, pokud ho dokáží aplikovat správně.

Co na něj budete potřebovat? Pokud nemáte zrovna nejlepší pleť, nebo na ní máte skvrny, tak korektor nebo alespoň kapku tónovacího makeupu, pudr – aby se pleť neleskla. Samozřejmě že stíny, které si samy zvolíte – měly by být v co nejlepší konzistenci – nejlépe se pracuje s práškovými stíny. Tužku na oči volte v hnědé či černé barvě – je na vás zda zvolíte klasickou nebo kajalovou – kajalová je výraznější a lépe se roztírá.

Základem všeho je dobrá štětečková výbava. Je dobré mít u sebe alespoň tři štětečky – jeden velký, jeden malý na aplikaci stínů a střední abyste stíny mohla rozetřít do ztracena.

Pamatujte, že kdykoliv budete chtít mít na obličeji tento typ líčení, tak nikdy už si nezvýrazňujte rty nebo tváře – princip líčení je totiž ve zvýraznění jen jediné věci na vašem obličejí – a to jsou oči. Pokud zvýrazníte vše, budete vypadat zmalovaně, směšně a jako od cirkusu.

Nejdříve je potřeba na pleti zakrýt všechny nedostatky – korektorem nebo lehkým tonovacím make upem. Mě se nejlépe osvědčili značky Astor a Rimmel. Při nanášení make upu nesmíte zapomínat na víčka – i tam dejte kapku make upu a pudru – stíny se nebudou obtiskávat k obočí a déle vydrží.

První aplikujte stíny nejlépe v tělové – až lehce meruňkové barvě – můžete i jiné, ale nesmí být moc výrazné. Aplikujte je po celém víčku skoro až k obočí.

Poté si vezměte klasický malý štěteček – nejlépe s polštářkem a aplikujte černé/hnědé stíny. Neměly by dosahovat až k obočí, měly by kopírovat přirozenou linii oka. Poté se vám bude hodit větší štětec, kterým stíny rozetřete do ztracena.

Tužkou na oči lehce obtáhněte dolní víčko – pokud máte větší oči, tak klidně jí můžete použít i na vnitřní rám oka. Štětečkem, na kterém může být trocha černých či hnědých stínů tužku rozetřete.

Pamatujte, že pokud jsou stíny hodně prašné a padají vám na tváře máte dvě možnosti – aplikovat až poté make up – až budete mít nalíčené oči, nebo si pod očima držet papírový kapesník, který vám tváře uchrání.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekMáte mastné vlasy?
Další článekMáte suché vlasy?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

2 KOMENTÁŘE

  1. ahoj, mám doma už hodně dlouho takový štěteček (není polštářkový, nevím jak se jmenuje) k čemu se používá ?? =) doufám že víš kterej =)

Diskuze je uzavřena.