Máte opary/afty? Zatím bez hodnocení.

Mít a žít nějakou dobu s oparem nebo aftem na rtu či uvnitř úst není nijak příjemné. Omezuje to, bolí to a neustále se to připomíná. Dá se s tím vůbec něco dělat?

Co se týče aftů, tak ty se nejčastěji dělají uvnitř ústní dutiny – na jazyku, patře nebo vnitřní strany rtů.

Vyznačuje se pálivou bolestí a samotný aft se občas pozná ještě dříve než je fyzicko možno ho spatřit, díky pálení na postiženém místě.

Pokud máte afty vážně často, a ani nevíte co děláte špatně, doporučuju vyzkoušet vitamín b12 – bohužel se v jídle vyskytuje málokde a podle výzkumů ho tělo neumí využít, ale pořídíte ho jako doplněk stravy např. v lékárnách.

Jako prevence aftů dodržujte správnou hygienu – hlavně rukou. Pořádně omývejte ovoce a zeleninu, které se jí i se šlupkou (broskve, jablka, meruňky…). Také se zkuste vyhnout hodně kyselým nebo kořeněným jídlům, které mnoha lidem afty mohou způsobit – pokud to ale není váš případ, tak nedbejte.

Co se týče oparů, tak to někdy může být vážně těžké. Pro některé lidi je to vážně prokletí a někteří ho vůbec nezažili. Já spadám do skupiny, která opar v životě neměla, takže vám nemohu doporučit nějaké mnou osvědčené rady. Bohužel.

Opary se mohou objevovat různě a někdy častěji – např. při menstruaci, stresu, snížené imunitě, při chřipkách nebo dokonce i při těhotenství.

Opary se dají léčit různě, ovšem nejestetičtější a nejúčinnější bude si zajít do lékárny. Při opakovaných a velice častých problémech s opary uděláte nejlépe pokud navštívíte svého lékaře. V lékárnách se na opary dá sehnat např. antiseptický tea tre oil, při hojení vám možná přijde vhod i zinek nebo klasický vitamín B.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

3 komentářů

  1. Opary já mám celkem často, bohužel :D A afty taky. Ale na afty mi hodně pomáhá ta fialová vodička (ale je strašně hnusná :D ) a na opary mi pomáhají ty naplásti compeed, navíc to i docela dobře zakryjou. :) Nosim je furt u sebe, kdyby náhodou :D Ale jsou celkem drahý, ale stojí to za to, nebo alespoň mě to pomohlo. :)

  2. Měla jsem aft na jazyku a ani fialová vodička ani nákej jinej přípravek mi nepomohl, pak mi někdo poradil ať si koupím borůvky (ve sklenici, zavařené) a do druhýho dne jsem aft neměla:))

  3. u mně vede gerncialka

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist