Domů Krása & Péče Máte opary/afty? Zatím bez hodnocení.

Máte opary/afty? Zatím bez hodnocení.

3

Mít a žít nějakou dobu s oparem nebo aftem na rtu či uvnitř úst není nijak příjemné. Omezuje to, bolí to a neustále se to připomíná. Dá se s tím vůbec něco dělat?

Co se týče aftů, tak ty se nejčastěji dělají uvnitř ústní dutiny – na jazyku, patře nebo vnitřní strany rtů.

Vyznačuje se pálivou bolestí a samotný aft se občas pozná ještě dříve než je fyzicko možno ho spatřit, díky pálení na postiženém místě.

Pokud máte afty vážně často, a ani nevíte co děláte špatně, doporučuju vyzkoušet vitamín b12 – bohužel se v jídle vyskytuje málokde a podle výzkumů ho tělo neumí využít, ale pořídíte ho jako doplněk stravy např. v lékárnách.

Jako prevence aftů dodržujte správnou hygienu – hlavně rukou. Pořádně omývejte ovoce a zeleninu, které se jí i se šlupkou (broskve, jablka, meruňky…). Také se zkuste vyhnout hodně kyselým nebo kořeněným jídlům, které mnoha lidem afty mohou způsobit – pokud to ale není váš případ, tak nedbejte.

Co se týče oparů, tak to někdy může být vážně těžké. Pro některé lidi je to vážně prokletí a někteří ho vůbec nezažili. Já spadám do skupiny, která opar v životě neměla, takže vám nemohu doporučit nějaké mnou osvědčené rady. Bohužel.

Opary se mohou objevovat různě a někdy častěji – např. při menstruaci, stresu, snížené imunitě, při chřipkách nebo dokonce i při těhotenství.

Opary se dají léčit různě, ovšem nejestetičtější a nejúčinnější bude si zajít do lékárny. Při opakovaných a velice častých problémech s opary uděláte nejlépe pokud navštívíte svého lékaře. V lékárnách se na opary dá sehnat např. antiseptický tea tre oil, při hojení vám možná přijde vhod i zinek nebo klasický vitamín B.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekSuchý šampon
Další článekPosilování nebo cvičení?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

  1. Opary já mám celkem často, bohužel :D A afty taky. Ale na afty mi hodně pomáhá ta fialová vodička (ale je strašně hnusná :D ) a na opary mi pomáhají ty naplásti compeed, navíc to i docela dobře zakryjou. :) Nosim je furt u sebe, kdyby náhodou :D Ale jsou celkem drahý, ale stojí to za to, nebo alespoň mě to pomohlo. :)

  2. Měla jsem aft na jazyku a ani fialová vodička ani nákej jinej přípravek mi nepomohl, pak mi někdo poradil ať si koupím borůvky (ve sklenici, zavařené) a do druhýho dne jsem aft neměla:))

Diskuze je uzavřena.