Domů Tělo & Zdraví Hubnutí Posilování nebo cvičení? ...

Posilování nebo cvičení? 4.6/5 (5)

2

Mnoho lidí si tyto dva pojmy dost plete a někdy si myslí, že jsou v podstatě to samé. Ale mezi nimi je velký rozdíl, a pokud je neznáte, tak se vám těžko bude hubnout nebo zpevňovat postava.

Cvičení slouží k tomu, aby kila navíc šla dolů, k udržování fyzické kondice. Také cviky jsou jiné.

Posilování naproti tomu se hodí k formování a zpevňování postavy, k tvorbě svalů, ale ne ke shození mnoha kil. Je jasné, že taky možná něco shodíte, ale většinou to není hodně – pokud dobře jíte.

Jídelníček je v obou dvou případech velice důležitý. Zatímco u cvičení byste měla jíst podle sestaveného jídelníčku (nebo prostě podle toho vašeho) a vyhýbat se naprosto určitým typům potravin (bílé pečivo, tučné, smažené), u posilování si můžete dovolit svou stravu rozšířit a klidně jíst i o něco více kalorické věci. Proč? Protože u posilování se ty svaly potřebují z něčeho tvořit.

Co se týká cviků, tak u cvičení jsou nejlepší rychlejší u kterých se zpotíte, jako běh, kolo, zumba nebo aerobic.

U posilování mají cviky být pomalejší a místo potu vás svaly na které se zaměříte mají skoro až pálit/tahat/bolet. Samozřejmě, pokud začínáte, není dobré intenzitu nebo množství cviků přehánět.

TIP: Zkuste také výborné H.E.A.T. cvičení

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekMáte opary/afty?
Další článekPěnový make up
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.