Menopauze se nevyhnete, ale můžete se na ni dostatečně připravit 3/5 (2)

Menopauza neboli klimakterium, je přirozený vývoj ženy. Do období menopauzy žena vstupuje přibližně okolo 40. roku života. Ve své podstatě se jedná o fyziologické, ale i do jisté míry psychologické změny. Menopauza je především charakteristická právě tím, že ženské pohlavní orgány přestávají plnit svou funkci a žena tedy není ve většině případů schopna otěhotnět. Tento přechod je dán sníženou tvorbou hormonů, především estrogenů.

Mezi příznaky menopauzy patří ztráta menstruace, návaly horka, bušení srdce či tlak na hrudi. Kromě toho se objevují psychické problémy, jako ztráta zájmu o své okolí, v nejhorších případech žena dokonce upadá do deprese.

Menopauza a bylinné čaje

Velká část negativních účinků menopauzy je individuální, ale s některými z nich se setká každá žena. Naštěstí je ale možné je poměrně lehce zmírnit, a to pomocí bylin. Účinné látky obsažené v bylinách se běžně využívá také jako složka léků na zmírnění obtíží při menopauze, menopauza a bylinné čaje jsou tedy pro každou ženu okolo 40 let neoddělitelnou součástí. Můžete tak proti menopauze účinně bojovat a připravit se na ni.

Celkově se dají příznaky menopauzy zmírnit i zdravým životním stylem. Doporučuje se cvičit, aktivně žít a dodržovat správnou životosprávu. Bylinné čaje však působí nejen preventivně, ale hlavně i při akutních problémech, jako jsou právě nejen návaly horka. Menopauza je přitom obrovská změna v životě ženy, i proto se lidově nazývá jako „přechod“ žen. Jestliže jsou v období menopauzy příznaky nesnesitelné, vyzkoušejte například Menoxin, ten příznaky menopauzy účinně snižuje.

Doplněk stravy Menoxin byl vytvořen právě pro ženy procházející menopauzou. Díky svému účinnému složení snižuje příznaky menopauzy přibližně o 30 %, a to už během prvního týdne užívání. Bezesporu se jedná o nejvýkonnější produkt na českém trhu. Ženy Menoxin hodnotí velmi pozitivně a cítí se po něm lépe a vitálněji. Navíc se nejedná o žádný neznámý produkt, vyrábí se v České republice a podléhá normám ministerstva zdravotnictví. Menoxin zakoupíte volně v lékárnách.

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

2 komentářů

  1. Hate menstruace

    Už se těším na menopauzu, škoda že není v 20ti😭

TOPlist